zażalenie wierzyciela na postanowienie sądu

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania zażalenie wierzyciela na postanowienie sądu

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
    muchomor
    Participant

Dzień dobry
    otrzymałam postanowienie sądu o planie spłat gdzie dostałam 36 miesiecy i 1 tys co miesiac płatność. Niestety wierzyciel zazadał 150 miesiecy splat i 2 tys- tym samym wniósł zazalenie i sprawa upadlosci trafiła teraz do II instancjiczyli sadu okregowego. proszę o pomoc bo jestem załamana, czy ktos z Państwa miał taka sytuację? Czy sad okregowy może podwazyc postanowienie sadu I Instancji i wydać nowy plan spłaty? Czy plan spłaty moze byc dłuzszy niz 36 miesiecy_według starych zasad? Jak to jest w praktyce ..

Będę bardzo wdzieczna za kazdą odpowiedź..

Kevin
    Participant

od mojego postanowienia PSW tez sie odwolal jeden z wierzycieli (ten najmniejszy), sad okregowy podtrzymal postanowienie rejonowego w mocy i z tego co czytalem to w wiekszosci przypadkow utrzymuja postanowienie rejonowego, no i oczywiscie, ze wg. starych zasad PSW max to 36 miesiecy, takze nie panikuj, bedzie dobrze, ale niestety sobie pare miesiecy dluzej poczekasz, moze pol roku, a moze dluzej, nie wiem jak to trwa w Twocih sadach.

kmaro08
    Participant

Szczerze, to nie przypominam sobie przypadków osób z forum aby sąd II instancji, na wniosek wierzyciela, zmienił na niekorzyść upadłego postanowienie sądu rejonowego, a dodam, że jestem tu od jakiś 3 lat. Ze wszystkich stron postępowania to właśnie wierzyciele mają najmniejszą wiedzę o sytuacji życiowej upadłego, a tym samym mają najmniejszy wpływ na wyznaczenie psw.
    Oczywiście zdarzały się przypadki zmiany postanowienia sądu rejonowego w sądzie okręgowym, ale to były sytuacje, gdzie upadły się odwoływał i otrzymywał niższy plan niż pierwotnie zasądzony.
    Swoją drogą, sama widzisz, że czasem sami wierzyciele się kompromitują w postępowaniu upadłościowym. Propozycja spłaty 2 tys. zł na 12,5 lat, masakra 😀 Swoją drogą jestem ciekaw jaka jest wartość Jego wierzytelności? 🙂
    A mam pytanie, czy dla Ciebie zasądzone psw jest do przyjęcia? Ja mam niemalże identyczne, ciut wyższe i raczej są to jedne z większych. Przynajmniej, jeśli chodzi o wpisy użytkowników forum.

perse
    Participant

Z tymi kwotami PSW to dziwna sprawa,jak oni to orzekają nie wiem.Moja i męża sytuacja co do psw jest diametralnie rożną,to samo gospodarstwo domowe ,te same dochody,ja idąc stara upadłością(w marcu kończę plan spłaty)przy większym długu 200 zł na 36 mcy,maż właśnie dostał prawomocny plan spłat( nowa upadłość)- mniejsze długi,te same dochody Psw 1000 zł na 36 mcy. Naprawie nie wiem czym oni się kierują i jak to wyliczają.

@muchomor
    Złożenie zażalenia przez wierzycieli nie jest nadzwyczajną sytuacją. Składać je może również sam upadły. Sąd II instancji jest od tego aby weryfikować rozstrzygniecie sądu I instancji – zarówno na korzyść, jak i niekorzyść upadłego. Tym samym jak najbardziej treść zaskarżonego postanowienia może ulec zmianie, ale oczywiście nie musi.

Według starych zasad plan spłaty wierzycieli można ustanowić na maksymalny okres 36 miesięcy.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.