Zatwierdzony plan spłat

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zatwierdzony plan spłat

Ten temat zawiera 176 odpowiedzi, ma 34 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  michalah 3 dni, 23 godziny temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 121 do 135 (z 177)
  • Autor
    Wpisy

moskit
    Participant

Termin na złożenie sprawozdania mija z końcem kwietnia, więc de facto za rok 2018 nie musisz go składać. Wystarczy, że do informacji o wykonaniu PSW dołączysz dowody świadczące o uregulowaniu wszystkich płatności. No chyba, że takie pismo złożysz po tym terminie. Dublować dokumentacji, która już jest w aktach też nie musisz.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 miesiące, 2 tygodnie temu przez  moskit.

michalah
    Participant

Mam jeszcze jedno pytanie i prośbę zarazem.Spłaciłem właśnie ostatnią ratę plau spłat . Natomiast Dzisiaj dostałem od jednego z wierzycieli przelew zwrotny. Jest to związane prawdopodobnie z tym, że w lutym 2018 (jak już byłem w trakcie planu spłat) dokonali cesji na innego wierzyciela (Kancelaria Medius S.A. ), który żądał spłaty całego zobowiązania z odsetkami( sam sobie jeszcze doliczył następne). Ja cały czas plan spłaty realizowałem na pierwotnego wierzycieli. Jak powinienem postąpić w tym przypadku aby na sam koniec nie narobić sobie kłopotów :(. Przelew jeszcze raz dzisiaj ponowiłem (4,78 zł) ale pewnie zaraz wróci (wcześniejszych przelewów nie cofali). Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

moskit
    Participant

Od momentu powzięcia informacji o cesji powinieneś płacić nowemu wierzycielowi. Zapłać ostatnią ratę nowemu, w informacji o wykonaniu PSW opisz sytuację, dołącz kopię cesji i tyle 🙂

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 miesiące temu przez  moskit.

michalah
    Participant

Dzięki wielkie, tak zrobiłem.

Sprawdziłem jeszcze po saldze zadłużenia i t wcześniejsze spłaty były przelewane na nowego wierzyciela przez starego więc mam nadzieję, że będzie ok.

joko
    Participant

Drodzy Państwo,

wczesną jesienią 2019 roku będę spałacała ostatnie raty mojego planu spłaty (dlatego na wstępie dziękuję Państwu za odpowiedzi na posta pana Michalah – nurtowały mnie te same pytania).

W związku z końcem sprawy chciałam się upewnić co do następującej kwestii: czy ja dobrze rozumiem, że – po spłaceniu ostatniej raty, złożeniu sprawozdania z ostatniego okresu rozliczeniowego i złożeniu wniosku o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli i umorzenie niezaspokojonych zobowiązań – sąd może wydać postanowienie o stwierdzeniu wykonania planu spłaty wierzycieli i umorzeniu zobowiązań upadłego na posiedzeniu niejawnym? Czy też obligatoryjnie odbywa się jawna rozprawa kończąca całe postępowanie?

Będę wdzięczna za podzielenie się wiedzą i doświadczeniem.

anheros
    Participant

A jakie to ma znaczenie? Sąd stwierdza fakt, który został wykonany przez upadłego – i tyle. Czy chce czy nie – musi to zrobić.
    A o to czy jawne czy niejawne – najprościej spytać u siebie w Sądzie, bo co Sąd to obyczaj.

joko
    Participant

Bardzo dziękuję za wiadomość.
    Zgadza się, obiektywnie to nie ma znaczenia, po prostu dla pewnego rodzaju komfortu psychicznego chciałabym wiedzieć, jak wygląda ten ostatni krok postępowania (może też powinnam była trochę inaczej sformułować pytanie w poprzednim poście, bowiem główna moja myśl idzie w kierunku czy to jest rozprawa, na której po prostu sąd stwierdza fakt wykonania planu spłaty przez upadłego czy też na tejże rozprawie jest jeszcze jakiś rodzaj przesłuchania, trzeba odpowiadać na pytania dot. zrealizowanego planu spłaty, itp.).

Swego czasu pytałam syndyk o to zakończenie postępowania, syndyk powiedziała wówczas, że mam tylko złożyć sprawozdanie i napisać pismo o wydanie postanowienia o stwierdzeniu wykonania planu spłaty wierzycieli i umorzeniu niezaspokojonych zobowiązań i że nie ma już żadnych rozpraw na które trzeba chodzić (chodzi o sąd na Czerniakowskiej w Warszawie). Teraz, gdy zbliża się czas zakończenia postępowania, chciałam jeszcze raz się przyjrzeć temu tematowi i dowiedzieć, jak to może wyglądać.

anheros
    Participant

Przesłuchanie – jeśli jest – wygląda tak, że „spłaciłeś?”, „Tak, spłaciłem – załączyłem potwierdzenia”. I tyle.
    Jeśli nie ma żadnych nowych, innych, istotnych informacji (np. wierzyciel się zjawia i mówi, że „tak, spłacił, ale wygrał w Lott wczoraj 5 mln zł” itp.), to Sąd stwierdza to, co oczywiste i wiśta wio: czekanie na prawomocność.
    Tutaj naprawdę ciężko się od czegokolwiek odwołać, jeśli się nie ma poważnych argumentów, w przeciwieństwie np. do rozprawy o ustalenie psw, gdzie każda ze stron udowadnia, jaka to jest strasznie biedna i skrzywdzona 😉
    Czy w tym konkretnym Sądzie są tego typu rozprawy jawne czy nie… – no sorry, ale w ciągu paru godzin można było już wykonać prosty telefon do tego Sądu 🙂

joko
    Participant

Dziękuję za opinię!
    Tak, zapytam się o to w sądzie, ale osobiście, przy okzaji składania sprawozdania za 2018 rok (nie mam pełnego zaufania do ich infolinii…).
    Pozdrawiam serdecznie 🙂

Howard80
    Participant

Witam. Sąd wydał w mojej sprawie postanowienie o ustaleniu psw. Mam 2 pytania.
    1. Ile dni maja wierzyciele na złożenie zażalenia?
    Gdzieś przeczytałem że 7 dni od daty doręczenia…
    2. Jak to się ma odnośnie dzisiejszego wpisu na blogu?
    Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 30 stycznia 2019 a w mojej sprawie sąd wydał postanowienie 24.01.2019

anheros
    Participant

Wedle mojej wiedzy od dnia ogłoszenia, dnia posiedzenia/rozprawy. Jak wierzyciela nie było, to musi się szybko dowiadywać po rozprawie „co było”, żeby mu termin „nie uciekł”.
    Zdarza się jeszcze wyjście pośrednie, tj. wierzyciel składa wniosek o wydanie uzasadnienia, bieg terminów się tym samym przerywa – i biegnie od nowa od momentu doręczenia takowego uzasadnienia wierzycielowi.
    A potem niekoniecznie się odwołuje – to już zależy co w tym uzasadnieniu będzie napisane, przy czym to zwykle dodatkowe 1-2 miesiące czekania.
    Ja bym się dowiadywał, czy coś wpłynęło – a jak po 2 tygodniach od posiedzenia Sądu nic nie będzie, to bym składał wniosek o wydanie prawomocnego postanowienia (trzeba opłacić).

P.S. Jeśli to nie tajemnica to jaką kwotę (lub około) i na jaki czas masz psw?

P.S. (2) Tak czy siak: GRATULACJE! 🙂

Howard80
    Participant

Dzięki za informację. Dostałem 36tys na 36 miesięcy. Byłem lekko rozczarowany. Ale szybko sobie przeliczyłem to okazuje się że z konta masy syndyk zwróci mi ok 14tys. Moim zdaniem sprawiedliwie 🙂

anheros
    Participant

Rozumiem, że 36 tys. jako całość – nie 1 rata co miesiąc? 😉 🙂 Żartuję 🙂
    Widzę, że tendencja jest od pewnego czasu wzrostowa – i ci, co dawniej/wcześniej składali wnioski, to dostawali raty miesięczne dużo, dużo niższe.

…i teraz bardzo trudne pytanie: spłacasz jak większość przez 36 miesięcy, czy np. wpłacasz te 14 tys. zł z nadwyżki jednorazowo? 🙂 Do niczego nie namawiam – tylko pytam? 🙂

Howard80
    Participant

Spłacam co miesiąc… Bo zaraz znów wejdzie jakas nowa tendencja. Nie będę kombinował 🙂

anheros
    Participant

No to gratulacje, raz jeszcze! 🙂
    A ile to trwało od momentu wniosku albo ogłoszenia upadłości?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 121 do 135 (z 177)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.