Zatwierdzony plan spłat

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zatwierdzony plan spłat

Ten temat zawiera 122 odpowiedzi, ma 22 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  moskit 19 minut temu.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 121 do 123 (z 123)
  • Autor
    Wpisy

moskit
    Participant

Termin na złożenie sprawozdania mija z końcem kwietnia, więc de facto za rok 2018 nie musisz go składać. Wystarczy, że do informacji o wykonaniu PSW dołączysz dowody świadczące o uregulowaniu wszystkich płatności. No chyba, że takie pismo złożysz po tym terminie. Dublować dokumentacji, która już jest w aktach też nie musisz.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 6 dni temu przez  moskit.

michalah
    Participant

Mam jeszcze jedno pytanie i prośbę zarazem.Spłaciłem właśnie ostatnią ratę plau spłat . Natomiast Dzisiaj dostałem od jednego z wierzycieli przelew zwrotny. Jest to związane prawdopodobnie z tym, że w lutym 2018 (jak już byłem w trakcie planu spłat) dokonali cesji na innego wierzyciela (Kancelaria Medius S.A. ), który żądał spłaty całego zobowiązania z odsetkami( sam sobie jeszcze doliczył następne). Ja cały czas plan spłaty realizowałem na pierwotnego wierzycieli. Jak powinienem postąpić w tym przypadku aby na sam koniec nie narobić sobie kłopotów :(. Przelew jeszcze raz dzisiaj ponowiłem (4,78 zł) ale pewnie zaraz wróci (wcześniejszych przelewów nie cofali). Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

moskit
    Participant

Od momentu powzięcia informacji o cesji powinieneś płacić nowemu wierzycielowi. Zapłać ostatnią ratę nowemu, w informacji o wykonaniu PSW opisz sytuację, dołącz kopię cesji i tyle 🙂

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 19 minut temu przez  moskit.
Przeglądajasz 3 wpisy - od 121 do 123 (z 123)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.