Zatwierdzony plan spłat

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zatwierdzony plan spłat

Ten temat zawiera 176 odpowiedzi, ma 34 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  michalah 3 dni, 23 godziny temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 106 do 120 (z 177)
  • Autor
    Wpisy

anheros
    Participant

Ale w moim odczuciu użycie przykładu typu „wakacje” w sytuacji upadłego jest jak strzelenie sobie w kolano.

karol123
    Participant

Faiza chcę być anonimowym na tym forum. Bo to dla mnie wstyd jak ktoś znajomy by mnie tu zobaczył. Możemy się założyć o 50 tyś zł. Ja nie mówiłem że mam dochody 20 tyś. Może z premiami tak. Ale podstawy mam między 10 a 16 tyś. Nie chcę pisać tutaj dokładnie ile. I miałem plan spłaty w granicach 200-300 zł miesięcznie. Jak nie wierzysz to się załóż ze mną. Spiszemy zakład u notariusza. I ci pokażę moją umowę o pracę i mój plan spłaty wierzycieli jaki miałem. Co do wakacji. To zależy czy są dzieci. Jak są. To argument. Moja upadłość nie może krzywdzić dzieci. One mają prawo jechać na wakacje. Nie mogą ponosić konsekwencji działań rodziców trafia do wyobraźni. Nie możesz mówić o podtrzymaniu standardu życia. Bo wkurzysz sędziego. Twój standard ma się pogorszyć. Ale nie możesz krzywdzić dzieci żony. Nie możesz spowodować pogorszenia stanu zdrowia. Braków w edukacji. Rehabilitacji. Rozwoju społecznym. Mi wierzycielka napisała że mam mieszkać w mieszkaniu 50 metrowym. Ja mam 70 metrowe. A ja odpisałem, że mam chore dziecko. Że je rehabilituję. Że dziecko musi mieć własny pokój. Że w dzielnicy gdzie to mieszkanie znalazła mieszkania są tańsze. Ale ja przeprowadzając się musiałbym ponieść koszty przeprowadzki, koszty pośrednictwa najmu itd. Więc wyszło by na to samo. I idąc tą drogą. Może powinienem zamieszkać z żoną i chorym dzieckiem na ławce w parku. Wtedy koszty byłyby jeszcze mniejsze. Musisz wymyślać milion wydatków. Ja mówiłem o koniach. O wakacjach za granicą. Turnusach rehabilitacyjnych. Sprzęcie rehabilitacyjnym itp itd. Terapiach w USA. Przyniosłem na rozprawę konkretne dane. Liczby. To ujęło sędzinę. Haha. Sama mi szukała wydatków na rozprawie. Mówiła w stylu. A może jeszcze taki wydatek. A tego Pan nie potrzebuje…

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 1 miesiąc temu przez  karol123.

michalah
    Participant

Cześć,

mam pytanie, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Złożyłem w lutym sprawozdanie z wykonanego planu spłat za 2017 roku. Zawsze jak składałem dokumenty pojawiała się taka informacja w portalu informacyjnym teraz tak się nie stało (dokumenty doszły bo pisałem w tej sprawie do sądu). Zastanawia mnie czy po złożeniu sprawozdania zmienia się sygnatura akt (na to pytanie sąd mi nie odpisał)?.

W tym roku mam do spłaty 12 rata jedna niestety mi przejdzie na 2019 r i powinien być koniec. Zastanawia mnie czy może jednak już tą z 2019 spłacić z ostatnią z 2018 roku. Jak już widziałem po różnych wpisach praktyki są różna:) i dyskusje na ten temat są ciągle burzliwe:P.

Spotkaliście się może już z jakimiś wzorem pisma odnośnie postanowienia o stwierdzeniu wykonania planu spłaty wierzycieli i umorzeniu zobowiązań upadłego powstałych przed dniem ogłoszenia upadłości i niewykonanych w wyniku wykonania planu spłaty wierzycieli? Rok temu od syndyka dostałem sugestie, aby zawrzeć w piśmie informacje aby umorzeniu uległy też wierzytelności, wobec wierzycieli których wskazałem we wniosku a się nie ,,uaktywnili” (na 8 było 2 takich)

Pozdrawiam wytrwałych i pomocnych 🙂

moskit
    Participant

Sygnatura akt nie powinna się zmienić z tego powodu. Jak masz możliwość to spłać wcześniej. Co do wzoru pisma to ważne aby zawierało:
    -informację, że wykonałeś wszystkie płatności do jakich byłeś zobowiązany w PSW (wraz z dowodami, jeśli jeszcze nie znajdują się w posiadaniu sądu.
    -zdanie, że wnioskujesz o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli i umorzenie zobowiązań powstałych przed dniem ogłoszenia upadłości i niewykonanych w wyniku wykonania planu spłaty wierzycieli. Dopisek o którym wspomniał syndyk w mojej opinii jest zbędny, bo jeśli sąd umorzy zobowiązania powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości, to również będą objęte te z wniosku co się wierzyciele nieuaktywnili.

anheros
    Participant

Jak ładnie uzasadnisz dlaczego i z jakich środków spłaciłeś wcześniej – to zawsze możesz tak zrobić. Z tym że i tak będzie musiał za ten (jakiś tam) okres spłaty złożyć sprawozdanie. Przy czym jak odpowiednio to rozegrasz, to może PITa nie musiałbyś załączać dodatkowo.
    Sygnatura nie zmienia się po sprawozdaniu: zmienia się ona – po ogłoszeniu upadłości na czas trwania postępowania i potem na koniec. Łącznie 3 różne sygnatury. Przy czym sprawozdanie wydaje mi się, że nic nie zmienia.
    Tak jak moskit napisał jest.
    Dodam, że Sąd Z URZĘDU wydając postanowienie ws. stwierdzenia wykonania psw pisze o umorzeniu wszelkich innych zobowiązań powstałych przed dniem upadłości.

michalah
    Participant

Dziękuje Wam za odpowiedź.

Ta ostatnia rata mi głupio przypada bo na styczeń 2019 a wiadomo, że pit byłby dopiero koło lutego 2020 r. Prawdopodobnie na początku 2019 złożę sprawozdanie za ten rok i chwilę później za tę jedną ratę z 2019 r. ale bez pitu i uzasadnię tym, że byłby dopiero za rok. Następnie pismo o wykonaniu planu spłat i powinna być dobrze :). Może pokuszę się o to rozwiązanie spłaty tej jednej raty z 2019 w grudniu 2018 ale jeszcze trochę czasu jest, więc zobaczę jak się sprawy będą układały.

Jeszcze raz dzięki za info zwrotne 🙂

anheros
    Participant

Czy ja wiem… – na upartego zawsze możesz w lutym napisać że PIT do 30 kwietnia i jeszcze nie złożyłeś. Ja tak zrobiłem, żeby odwlec syndyka.
    Z drugiej strony jak złożysz wniosek o stwierdzenie wykonania psw w lutym, to rozprawa będzie np. w kwietniu/maju i Sąd może prosić o PIT. Ale nie musi.
    Ja bym spłacił w listopadzie poprzedniego roku wcześniej – tylko musisz to jakoś uzasadnić, że premia czy inny, dodatkowy dochód. 🙂

karol123
    Participant

A nie lepiej spłacić wcześniej i mieć z głowy? Możesz już teraz spłacić za cały 2018 i tą jedną ratę. Anherosowi i mi się udało. Więc może Tobie też.

michalah
    Participant

Teraz niestety nie dałbym rady całości spłacić ale pod koniec roku może się uda.

Dzięki Panowie

michalah
    Participant

Cześć,

chciałem zasięgnąć waszej porady. W tym miesiącu będę spłacał ostatnią ratę mojego planu spłat. Za jakiś czas będę składał wniosek o odnośnie wykonania planu spłat i umorzeniu niezaspokojonych zobowiązań (tutaj prośba czy możecie mi podesłać przykład takiego wniosku?).

Zamierzam zrobić to w takiej kolejności (nie wiem czy poprawnie).

1) Jak tylko dostanę pit za 2018 to go rozliczę i złoże sprawozdanie za rok 2018
    2) Ostatnia rata przypadła mi na styczeń 2019 więc teraz chciałbym złożyć też od razu sprawozdanie za rok 2019 (bez pitu bo go nie będę miał tera tylko dopiero za rok) w sprawozdaniu podałbym dochody za styczeń 2019 i uzasadniłbym to tym, że pit otrzymam dopiero za rok.
    Tutaj nie jestem pewny czy tak mogę zrobić.
    3.Po złożeniu sprawozdań złożyłbym wniosek (pewnie około marca) o odnośnie wykonania planu spłat i umorzeniu niezaspokojonych zobowiązań(nie jestem pewny jak dokładnie ten wniosek powinien mieć nazwę i co w nim zawrzeć).

Będę wdzięczny za ewentualne sugestie i porady oraz info, jeżeli o czymś zapomniałem.

Mój email rudy_1410@wp.pl

karol123
    Participant

Ja bym napisał, że nie masz pitu. Nie musisz mieć na moment pisania wniosku. Ja tak zrobiłem i sąd mi uznał. Napisałem wniosek + sprawozdanie z wykonania plany spłat + dowody w postaci wydruków przelewów. Ale rób jak uważasz. Tylko że ja to pisałem w okolicach listopada. A zaczynałem mój plan spłaty 2 miesiące wcześniej. W Twoim przypadku sąd może uznać, że pit za zeszły rok powinieneś załączyć.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 miesiące, 2 tygodnie temu przez  karol123.

anna78
    Participant

witam
    czy jesli mam zgromadzone srodki przez syndyka , sad umorzył zobowiązania bez ustalania palnu splat a wierzyciel wniósl o uzasadnienie to te środki zostana mi zwrocone na konto po zakonczeniu postepowania ?

Aldonaa
    Participant

@michalah
    Taki gotowy wzór wniosku o stwierdzenie wykonania psw – chyba jeszcze nie funkcjonuje na forum.
    Odnośnie tych wymienionych trzech pkt – też bym tak zrobiła. To sprawozdanie za styczeń 2019 (bez PIT-u) – to spokojnie.

W treści bym napisała : w związku z wykonaniem zobowiązań wobec wierzycieli wymienionych w pkt …. postanowienia z dnia ….
    wnoszę o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli i umorzenie niezaspokojonych zobowiązań.
    Potwierdzeniem wykonania ustalonego psw są złożone sprawozdania (wraz z załączonymi potwierdzeniami wpłat oraz drukami PIT):
    – za rok 2017 złożone dnia ….
    – za rok 2018 złożone dnia ….
    – za m-c styczeń 2019 złożone dnia ….

Aldonaa
    Participant

@anna78
    Jeżeli takie rozstrzygnięcie (bez ustalani psw) uprawomocni się i syndyk je otrzyma – to wtedy zwróci Ci (do ręki/na konto) środki, które były potrącane od czasu ostatecznego podziału masy upadłości do czasu uprawomocnienia postanowienia SR lub SO (jeśli wierzyciel odwoła się).

michalah
    Participant

@karol123 – dziękuję za informację zwrotną. Czy możesz mi podesłać wzór wniosku jaki Składałeś (bez żadnych wrażliwych danych) chodzi mi tylko o format .
    @aldona -dziękuję za informację zwrotną. Tak zrobię jak Napisałaś.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 106 do 120 (z 177)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.