Zatwierdzony plan spłat

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zatwierdzony plan spłat

Ten temat zawiera 176 odpowiedzi, ma 34 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  michalah 3 dni, 23 godziny temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 177)
  • Autor
    Wpisy

michalah
    Participant

Panie Michale czy Syndyk po ustaleniu plany spłat, ma obowiązek zawiadomić pracodawcę aby ten już nie przelewał mu mojego wynagrodzenia? W tej chwili pracodawca przelewa na konto Syndyk 50% mojego wynagrodzenia, ostatnio w pracy szef pytał się mnie jak długo ma je przelewać na konto syndyka, czy w nieskończoność 😛 – bo w piśmie od Syndyka nie było to określone.

Jeżeli ustanie potrzeba potrącania części wynagrodzenia do masy upadłości, to tak, syndyk powinien poinformować o tym pracodawcę.

michalah
    Participant

Dziękuję za odpowiedź

Ryba
    Participant

Witam. Jestem po ogłoszeniu upadłości i zatwierdzonym planie spłaty w tym momencie czekam na rozprawę. Mam pytanie odnośnie wpisów do KRD, BIG, BIK oraz ERIF czy negatywne wpisy nadal mogą być tam zamieszczone? Jak je usunąć?

marko
    Participant

Moje pytanie dotyczy planu spłaty, a dokładnie w jakich okolicznościach Sąd zawrze w nim częściowe umorzenie zobowiązań po jego wykonaniu zamiast całkowitego.

@ryba
    tym się jeszcze nigdy nie zajmowałem więc na chwilę obecną nie jestem w stanie się wypowiedzieć. Niemniej w najbliższym czasie planuję zgłębić ten temat.
    @marko
    Odpowiedź najdzie Pan TUTAJ

marko
    Participant

Panie Mecenasie moje pytanie dotyczy kwestii w jakich okolicznościach po wykonaniu planu spłaty Sąd umorzy zobowiązania całkowicie. Czy częściowe umorzenie powoduje skutki w postaci egzekucji komorniczych po wykonaniu planu spłaty i zakończeniu postępowania. Ważna to kwestia bo w żaden sposób nie zmienia sytuacji dłużnika z wyjątkiem faktu, że został pozbawiony majątku i sumiennie wykonał swoje obowiązki w postępowaniu. Jak dla mnie bez sensu jest w takiej sytuacji przystępować do postępowania!

karolina86
    Participant

@ ryba
    dzisiaj pytałam o to syndyka. Powiedział, że trzeba przesłać do sądów i innych instytucji postanowienie o upadłości z prośba o wykreślenie. Same wykreślone nie będą

@marko
    po wykonaniu planu spłaty wierzycieli sąd wydaje postanowienie stwierdzające, że plan spłaty został wykonany a pozostałe zobowiązania dłużnika umorzone. Nie bardzo rozumiem pytanie o egzekucje. Zobowiązania ulegają umorzeniu jeżeli plan spłaty zostanie rzetelnie wykonany. Nie trzeba spełnić żadnych dodatkowych warunków.

Tommy
    Participant

Jeśli chodzi o wykreślenie z różnych rejestrów dłużników to wystarczy przesłać ksero prawomocnego wyroku, czy muszę zapłacić za kilka odpisów i powysyłać to w takiej formie?
    Teraz pytanie o temat wątku „Zatwierdzony plan spłat” z tego co tu czytam to wygląda na to, że syndyk daje nam jeszcze przed decydującą rozprawą do podpisania plan spłat? Dziwne to dla mnie, bo przecież syndyk chyba nie decyduje czy będzie umorzenie całości zadłużenia od razu, czy też będzie jakiś plan spłaty przez następne 3 lata. A tak przy okazji czy jak we wniosku napisane miałem, że mogę wpłacać po 200zł to czy sędzia będzie brał to pod uwagę, czy też może postanowić, że umorzy wszystko od razu?

marko
    Participant

Panie Mecenasie, czy są określone ramy czasowe od momentu zatwierdzenia przez Sąd ostatecznego sprawozdania syndyka do momentu wydania postanowienia o planie spłaty? Postanowienie Sądu o uprawomocnieniu się sprawozdania to 14 dni to wiem, a ile czasu potem miesiąc,dwa czy nie ma określonego czasu?

@tommy
    Na pierwszą część pytania nie jestem w stanie na razie odpowiedzieć. Do tej pory się jeszcze tym nie zajmowałem.
    Jeżeli chodzi o Plan Spłaty Wierzycieli, to tu decyduje są a nie syndyk. Rola syndyka w tej kwestii sprowadza się jedynie do przedstawienia swojego stanowiska w tej sprawie, które nawet nie jest wiążące dla sądu. Sąd nie jest również wnioskiem dłużnika.

@marko
    Przepisy nie ustawiają żadnych nieprzykracanych ram czasowych. Niemniej nie bardzo wiem o jakie ostateczne sprawozdanie syndyka Panu chodzi. Dopiero po wykonaniu ostatecznego planu podziału, a gdy z uwagi na barak majątku upadłego plan podziału nie zostanie sporządzony- po zatwierdzeniu listy wierzytelności sąd zajmuje się kwestią ustalenia Planu Spłaty Wierzycieli.

marko
    Participant

Panie Mecenasie, listy wierzytelności są zatwierdzone i Syndyk informował o potrzebie napisania wniosku o plan spłaty lub nie (ale wtedy Sąd jest nieprzychylny dłużnikowi) więc w tej sytuacji Sąd określi np. zarabiam 3500 zł określi zgodnie z ustawą max. 1750 zł czy też więcej np. 2200 zł do najniższej krajowej lub więcej? Pytam bo jestem już na tym etapie i się miotam co zrobić.

@marko
    proszę się zapoznać z poniższym wpisem

Plan spłaty wierzycieli nie dla wszytskich

michalah
    Participant

Witam,

od okresu ustanowienia mojej upadłości przez sąd minęło właśnie 6 miesięcy. Chciałem się zapytać jakie kwoty spłat sąd przyrządził w Waszych przypadkach? Ja w tej chwili podpisałem pierwszą listę zgłoszonych wierzytelności, prawdopodobnie się ona jeszcze zmieni ponieważ kilku wierzycieli się nie zgłosiło.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 177)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.