Zatwierdzony plan spłat

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zatwierdzony plan spłat

Otagowane: ,

Przeglądajasz 7 wpisów - od 196 do 202 (z 202)
  • Autor
    Wpisy
    Wiosna2019
    Participant

Wartość otrzymanej darowizny uwzględnia się w kwocie osiągniętych dochodów w rocznym sprawozdaniu z wykonania PSW.

Co to oznacza w praktyce ?.

W większości przypadków jest to ten sam sędzia.

Dzięki.

moskit
    Participant
    Wiosna2019
    Participant

Przeczytałem, ale dalej nie wiem co to oznacza. Nic konkretnie nie ma co np z odziedziczonym mieszkaniem. Jest tylko napisane, że trzeba zgłosić.

Wiosna2019
    Participant

Jeszcze o coś spytam, nie mając konta bankowego można wykonywać PSW z konta kogoś z rodziny ?.

moskit
    Participant

„Przeczytałem, ale dalej nie wiem co to oznacza. Nic konkretnie nie ma co np z odziedziczonym mieszkaniem. Jest tylko napisane, że trzeba zgłosić.”
    Jak nie ma jak jest 🙂
    Jeśli chodzi mieszkanie otrzymane w spadku:
    „- nabyte składniki majątkowe o wartości przekraczającej przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku za ostatni kwartał okresu sprawozdawczego, ogłoszone przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (aktualnie jest to kwota 4403,78 zł). Dotyczy to zarówno ruchomości (np. samochodów, mebli, urządzeń wyposażenia domowego, biżuterii, papierów wartościowych itp.), jak i nieruchomości. Przez nabycie składników majątkowych należy rozumieć uzyskanie ich prawa własności tak w drodze umowy zakupu, jak i w drodze darowizny, czy też spadkobrania.”

„Jeszcze o coś spytam, nie mając konta bankowego można wykonywać PSW z konta kogoś z rodziny ?”
    Bardzo kontrowersyjna kwestia, bo kto wtedy dokonuje wpłaty właściciel konta? 🙂
    Można teoretycznie w opisie przelewu wpisać dane upadłego. Do tego ale trzeba by było mieć dowód wpłaty, że środki na to konto bankowe wpłacił upadły…
    Moim zdaniem za dużo kombinowania.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 7 months temu przez moskit.
    Wiosna2019
    Participant

Rozumiem i czytałem o mieszkaniu, chodzi raczej o konsekwencje tego. Wpiszę do sprawozdania i co dalej z tym mieszkaniem by było. Mówię o sytuacji gdy nie ma już syndyka.

Co do konta to cóż, jak mówił syndyk, żeby założyć sobie po wszystkim.

d_z_p
    Participant

Prawomocne zakończenie postępowania upadłościowego obwieszcza się w IMSIG ?

Przeglądajasz 7 wpisów - od 196 do 202 (z 202)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.