Zatwierdzony plan spłat

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zatwierdzony plan spłat

Ten temat zawiera 176 odpowiedzi, ma 34 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  michalah 4 dni, 16 godziny temu.

Przeglądajasz 12 wpisów - od 166 do 177 (z 177)
  • Autor
    Wpisy

Aldonaa
    Participant

Brak w masie środków na częściowe/całkowite pokrycie kosztów postępowania – nie może być powodem umorzenia postępowania.
    Ewentualne brakujące środki te są bowiem tymczasowo pokrywane przez Skarb Państwa, i :
    – przy ustalonym PSW te „pożyczone środki” podlegają zwrotowi (są oddzielnie dokładane do rat spłat)
    – jeżeli nie ustalono PSW to „pożyczone środki” zostają umorzone.

moskit
    Participant

@muka2909
    „Czy jest to w ogóle realne, czy powinnam to zgłosić do syndyka, czy mogą chcieć wpisać to do masy upadłości i próbować zbyć taką nieruchomość, jeśli babcia dalej będzie tam zamieszkiwać?”
    Po otrzymaniu darowizny trzeba ten fakt zgłosić syndykowi. Nieruchomość (z prawem do dożywotnego zamieszkania) wejdzie do masy i będzie sprzedany.

@cierpliwy
    Temat jest generalnie bardziej złożony (kwestia podatku od zysków kapitałowych) i na podstawie jednego zdania nie da się odpowiedzieć na zadane pytanie.
    Co do wpływu wypłaty tych środków na PSW, to moim zdaniem, może być ona podstawą do zmiany PSW.

perse
    Participant

Z tym brakiem środków dokładnie tak jest, ja nie miałam żadnej masy upadłościowej(najniższa krajowa, wiec syndyk nie zabierał mi ani grosza)wynagrodzenie syndyka pokrył skarb państwa a teraz pierwsze 6 rat z mojego zatwierdzonego planu spłat wpłacam na skarb państwa a od 7 raty dopiero na wierzycieli.

d_z_p
    Participant

ile się mniej więcej aktualnie czeka na ustalenie psw lub umorzenie zobowiązań w 1 instancji od momentu złożenia swojej propozycji ?

Howard80
    Participant

Od momentu złożenia wniosku o psw do ogłoszenia postanowienia czekałem 11 miesięcy. Teraz czekam na uprawomocnienie postanowienia. Podobno trwa to ok 2 miesiące.
    Dodam że upadłość oglosilem w Warszawie.

kazik79
    Participant

Wniosek z propozycją psw złożyłem 30 stycznia,termin rozprawy wyznaczony na 05.04

perse
    Participant

no to ja chyba najszybciej,wniosek złożony w listopadzie a 8 lutego na rozprawie niejawnej ustalono psw.

Sowa1
    Participant

Kto składa wmiosek o psw ja czy syndyk ?

moskit
    Participant

Ty swoją propozycję, syndyk swoją.

Reset
    Participant

Panie Mecenasie,

w ubiegłym roku wystąpiłam o umorzenie całości zadłużenia, z uwagi na złą sytuację zdrowotną i brak zatrudnienia, a co za tym idzie dochodu. Sędzia uznał, że moja sytuacja ulegnie poprawie i zatwierdził dwuletni plan spłat z 3 miesięcznym odroczeniem. W efekcie od października 2018 zobowiązana byłam do realizacji planu spłat, co czyniłam do lutego 2019 włącznie. Niestety nadal nie mam dochodu, środki z masy upadłościowej się wyczerpały i nie jestem w stanie uregulować kolejnych rat w marcu. Jestem zarejestrowana jako bezrobotna. Co mogę, albo co muszę w tej sytuacji zrobić? Jaka jest praktyka w takich sytuacjach? Czy jest możliwe zawieszenie spłat, umorzenie? Kogo należy poinformować o sytuacji i w jaki sposób?

W oczekiwaniu na odpowiedź,

Pozdrawiam
    Reset

karol123
    Participant

Odpowiem za mecenasa. Czemu nie skorzystałeś z możliwości zaskarżenia postanowienia o psw? Skoro nie masz dochodu, to jak masz płacić? Skoro nie zaskarżyłeś, to tak jakbyś się zgodził. Jak nie będziesz płacił, to wierzyciele podniosą w sądzie i możesz mieć problemy. Sytuacja jest beznadziejna. Nie wiem co robić w takiej sytuacji. Możesz się zastanowić nad wystąpieniem o zmianę psw. Ale musisz mieć jakieś podstawy. Jeśli nic się nie zmieniło to sąd odrzuci. Nie ma dobrej rady.

michalah
    Participant

Cześć,

ostatnio złożyłem wniosek odnośnie wykonania planu spłaty. Dość szybko dostałem z sądu pismo odnośnie odbytej rozprawy na posiedzeniu niejawnym i zatwierdzeniu wykonania mojego planu spłat oraz umorzeniu wszystkich zobowiązań powstałych przed dniem głoszenia upadłość i niewykonanych w wynik planu spłaty wierzycieli.

W tym piśmie nie ma wymienionych wierzycieli wobec, których miałem przyznany plan spłaty. Też tak mieliście?

Przeglądajasz 12 wpisów - od 166 do 177 (z 177)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.