Zatwierdzony plan spłat

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zatwierdzony plan spłat

Otagowane: ,

Przeglądajasz 15 wpisów - od 136 do 150 (z 202)
  • Autor
    Wpisy
    Howard80
    Participant

Patrząc na sprawy innych to długo. A było to klasyczne postępowanie. Wniosek złożyłem 29 marca a upadłość została ogłoszona 19 maja. Wszystko w 2017 roku. A więc 5 lat jak w mordę strzelił.
    Sędzia długo zwlekal z wyznaczeniem rozprawy o psw. Wniosek złożyłem w lutym 2018. A rozprawa odbyła się 7 listopada. Potem przez niedopatrzenie syndyka odroczona na styczeń 2019. Teraz jeszcze czekanie na prawomocnosc.
    Upadlosc uczy cierpliwości.

anheros
    Participant

Nie bardzo rozumiem – upadłość w 2017 roku, to przecież 2 lata, niedługo? Skąd te 5 lat..?

Howard80
    Participant

Dodaj jeszcze 3 lata psw…

michalah
    Participant

Cześć,

czy we wniosku o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli i umorzeniu zobowiązań upadłego powstałych przed dniem ogłoszenia upadłości i niewykonanych w wyniku wykonania planu spłaty wierzycieli wnioskowaliście również o umorzenie zobowiązań wobec wierzycieli, którzy nie zgłosili sowich wierzytelności ?

anheros
    Participant

Aha, no tak – ale IMHO nie ma tego co doliczać, bo każdy ma inny okres, a po prawomocnym psw, to się już jest wolnym (prawie) jak dzika świnia na prerii 🙂 😉
    Zresztą potem jest też wybór, jak ktoś ma taką możliwość: spłacać wcześniej albo i nie – a wcześniej nie ma upadły żadnych możliwości za bardzo, bo syndyk „żyje” w jego imieniu.

Nic się nie wnioskuje o „nieznane” wierzytelności, bo raz że wyglądałoby to podejrzanie, a dwa, co ważne: Sąd i tak MUSI w postanowieniu napisać, że „stwierdza wykonanie psw oraz UMARZA WSZYSTKIE zobowiązania upadłego powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości”. 🙂

michalah
    Participant

Ok, dzięki z info :).

Właśnie siedzę i piszę ostatni (mam nadzieję :P) wniosek.
    Może racje lepiej nie kombinować i za dużo nie pisać.

Chciałem zacząć tak:

W związku z wykonaniem zobowiązań wobec wierzycieli wymienionych w pkt 1 postanowienia z dnia …..r. wnoszę o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli i umorzenie niezaspokojonych zobowiązań.

Zamierzałem jeszcze dodać (z racji tego, że 2 wierzycieli nie było ujętych w planie spłat)-ale raczej z tego zrezygnuję:

Wnoszę również o umorzenie moich zobowiązać wobec wierzycieli, którzy nie zgłosili swoich wierzytelności w toku postępowania upadłościowego , a których wskazałem we wniosku o upadłość konsumencką.

anheros
    Participant

Nie kombinuj, bo nie ma takiej potrzeby:
    „…i umorzenie wszystkich zobowiązań powstałych przed dniem ogłoszenia upadłości.” 🙂
    No i załączyć oczywiście dowody wpłat/przelewów zalecam.

michalah
    Participant

Masz rację 🙂 napisałem tak jak Zasugerowałeś. W środę złożę i już tylko parę miesięcy 😛 i może koniec.
    Zasadniczo te pare lat szybko minęło 😛

Zastanawia mnie jaka będzie jeszcze aktywność wierzycieli (cesje na innych wierzycieli itp.), ale większego wpływu na to nie mam, więc pożyjemy, zobaczymy :).

Długo czekałeś na końcową rozprawę a później na uprawomocnienie?

Jeszcze raz dzięki

Howard80
    Participant

Witam. Przez najbliższy miesiąc nie będzie mnie w domu. Wyjazd służbowy. Czekam na prawomocnosc postanowienia o psw. Moje pytanie dotyczy wniosku o wydanie postanowienia z klauzula prawomocnosci. Czy mogę złożyć go zanim postanowienie się uprawomocni? Czy może należy czekać?

anheros
    Participant

Złożyć (i opłacić) można – nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby złożyć „za wcześnie”. Wypadałoby tylko złożyć po a nie przed samym wydaniem postanowienia… 😉 🙂

kazik79
    Participant

Witam,
    w tej chwili moja sprawa jest na etapie kiedy sędzia na posiedzeniu niejawnym zatwierdził sporządzoną przez syndyka i ogłoszoną w msig listę wierzytelności.Jednocześnie wezwał mnie i syndyka do ustosunkowania się pisemnie co do ewentualnego psw.I tutaj pojawia się problem.Mianowicie to postanowienie zostało wydane ponad miesiąc temu i cały czas czeka na wysłanie przez sekretariat,który nie ma czasu tego zrobić,ponieważ mają dużo pracy-rozmawiałem z panią z sekretariatu(postanowienie widzę na portalu informacyjnym sądu).Czy wg waszej wiedzy muszę czekać,aż sekretariat mi to postanowienie wyśle(co nakazał w samym postanowieniu sędzia)i dopiero wtedy wysłać swoje stanowisko o które sąd wnosi czy nie czekając na otrzymanie postanowienia pocztą wysłać do Sądu swoją propozycję psw opierając się na informacjach,które widzę w portalu informacyjnym sądu?

anheros
    Participant

Możesz nawet złożyć własną propozycję psw jak sekretariat nic jeszcze nie napisał, ale „jest czas na to”, czyli kolejna czynność wiadomo, że to będzie ta czynność. Nie ma na co czekać – to tylko przedłuża. Zawsze też możesz – jeśli się jednak dalej boisz – napisać, że „wedle mojej wiedzy oczekuje się na moje pismo” itd.
    …czego się boisz tak naprawdę? 🙂

kazik79
    Participant

Dzięki za odpowiedź.Czego się boję?Nie chcę wybiegać przed szereg,nie chcę się narazić nikomu zbytnim pośpiechem,ale skoro piszesz,że nie powinno to raczej nikomu wadzić,to właśnie tak zrobię i wyślę do sądu swoje stanowisko,bo szkoda czasu,może to przyśpieszy też reakcję sekretariatu.

anheros
    Participant

Jeśli zdążysz przed wysłaniem to jeszcze powinni być zadowoleni.
    Na pewno nic sobie nie zaszkodzisz a możliwe że choć trochę przyśpieszysz.

anna78
    Participant

” Ale szybko sobie przeliczyłem to okazuje się że z konta masy syndyk zwróci mi ok 14tys. Moim zdaniem sprawiedliwie 🙂”
    proszę o wyjaśnienie bo sama wszystko załatwiam, skąd jest ta nadwyżka 14tys?? czy to jest to co syndyk zabierał przez cały czas trwania zajęcia na pensji??/i po uprawomocnieniu te pieniądze są zwracane na konto upadłego ????

Przeglądajasz 15 wpisów - od 136 do 150 (z 202)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.