zaskarżenie wierzyciela postanowienia o umorzeniu bez psw

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej zaskarżenie wierzyciela postanowienia o umorzeniu bez psw

Przeglądasz 13 wpisów - od 16 do 28 (z 28)
  • Autor
    Wpisy
  • #18681
    Kevin
    Uczestnik

    z mojej strony EOT, bo szkoda czasu na takie akademickie dywagacje, myślę, że wszystko na ten temat zostało już powiedziane i jest jasne.

    #18682
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Prawomocność nie dotarła do mnie dopóki nie złożyłem wniosku o nią i nie opłaciłem, tyle z mojej strony.

    #18707
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Niektóre sądy upadłościowe wysyłają z urzędu pismo z informacją o dacie prawomocności postanowienia. Jednakże w większości trzeba składać wniosek o doręczenie odpisu postanowienia ze stwierdzeniem prawomocności.

    #18997
    mhw1259
    Uczestnik

    Witam
    Mam kilka pytań do Mecenasa i forumowiczów
    Po wydaniu w czerwcu przez sąd orzeczenia o umorzeniu zobowiązań bez ustalania PSW, czterech z moich wierzycieli wystąpiło o uzasadnienie.
    Po sporządzeniu i przesłaniu wnioskującym uzasadnienia jeden (na dzień dzisiejszy) z wierzycieli złożył odwołanie. Problem w tym, że nie jest to żaden z tych którzy wnioskowali o uzasadnienie.
    (Muszę w tym miejscu nadmienić że informację o zażaleniu mam tylko z portalu sądowego i może tam być jakaś pomyłka bo nazwy dwóch wierzycieli różnią się tylko jednym wyrazem a adresy są takie same i jeden z nich składał wniosek)
    W związku z tym moje pierwsze pytanie

    1. Czy wierzyciel może składać po takim czasie zażalenie jeżeli wcześniej nie wnioskował o uzasadnienie orzeczenia? Jeżeli nie to co z takim zażaleniem? czy jest uwzględniane czy odrzucane i przez który sąd?

    Wiem że sąd okręgowy może podtrzymać orzeczenie , zmienić je albo przesłać do ponownego rozpatrzenia przez sąd rejonowy. I tutaj moje drugie pytanie

    2. Czy w przypadku przesłania do ponownego rozpatrzenia przez sąd rejonowy cała procedura zaczyna się od początku?
    To jest:
    – kolejne orzeczenie
    – kolejne uzasadnienie
    – kolejne zaskarżenia do SO
    i tak w kółko?
    miał ktoś taki przypadek?

    3. Kiedy uprawomacnia się orzeczenie sądu okręgowego?

    #19019
    mhw1259
    Uczestnik

    Potwierdziły się moje przypuszczenia, że na portalu informacyjnym sądu była pomyłka. Panie w sekretariacie pomyliły wierzyciela, który zaskarżył orzeczenie o umorzeniu bez PSW. tak że moje pierwsze pytanie jest nieaktualne.
    Natomiast pytania 2 i 3 owszem
    2. Czy w przypadku przesłania do ponownego rozpatrzenia przez sąd rejonowy cała procedura zaczyna się od początku?
    To jest:
    – kolejne orzeczenie
    – kolejne uzasadnienie
    – kolejne zaskarżenia do SO
    i tak w kółko?
    miał ktoś przypadek uchylenia orzeczenia sądu rejonowego o PSW przez sąd okręgowy i przesłanie do ponownego rozpatrzenia przez sąd rejonowy?

    3. Kiedy uprawomacnia się orzeczenie sądu okręgowego?

    #19702
    mhw1259
    Uczestnik

    @Kewin i inni forumowicze mam pytanie
    Czy postanowienie Sądu Okręgowego opatrzone klauzulą prawomocności (po oddaleniu zażalenia wierzyciela) przychodzi z tego sądu czy może jest ono przesyłane z aktami sprawy z powrotem do Sądu Rejonowego i stamtąd przychodzi?
    Jakby Sąd nie wysłał, to do którego sądu mam pisać o prawomocność do Okręgowego czy Rejonowego?
    Czy ty @Kewin już otrzymałeś tą prawomocność?

    #19713
    Anonim
    Nieaktywne

    Kevin
    Ja też mam zaskarżenie w Katowicach, to mnie kolego niepocieszyłeś z tak długim czekaniem na postanowienie sądu okręgowego😔
    No cóż zostało mi tylko czekanie 😔

    #19728
    Kevin
    Uczestnik

    mhw

    w moim przypadku przyszlo z Sadu Rejonowego, ale najpierw mialem informacje o oddaleniu z Sadu Okregowego i widzialem to na portalu sadowym, pozniej poczekalem, a jakze pare miesiecy zanim przyszlo do domu na adres pocztowy, a pozniej, a jakze znowu pare miesiecy na klauzule prawmocnosci, po wczesniejszym zlozeniu wniosku.

    MHW, Marek wlasnie patrze na historie w portalu i bylo to dokladnie tak:

    Postanowienie o PSW – 01.2021 r.
    Przekazanie akt do II instancji – 02.2021 r.
    Postanowienie II instancji – 05.2021 r.
    Zwrot akt z II instancji – 06.2021 r.
    Doreczenie postanowienia – 25.08.2021 r. i wtedy tez zaczalem placic raty PSW, placac zalegle od maja 2021 r.
    ok, 09,10.2021 r. otrzymałem postanowienie z klauzulą prawomocności, ale jak napisałem wcześniej, raty PSW zaczalem splacac wczesniej, ale jakbym zaczal placic od dnia otrzymania postanowienia z klauzula prawmocnosci to tez by sie nic nie stalo.

    #19735
    Anonim
    Nieaktywne

    Kevin
    No taki układ by mi też pasował 😉
    Byle się uprawomocniło postanowienie przekazanie akt do sądu okręgowego było 5 listopada jeżeli mam czekać jeszcze 3 miesiące to jakoś wytrzymam 😉
    Mam nadzieję że sąd okręgowy podtrzyma postanowienie i ten etap będę miał za sobą 😉
    Dziś napisałem do syndyka czy może mi zejść z wypłaty zobaczymy co on na to;)
    Będę was informował na bieżąco, co dalej w mojej sprawie.

    #19762
    Anonim
    Nieaktywne

    No i d..a syndyk napisał mi, że puki się nieuprawomicni wyrok nie może zejść z wyplaty.No to niestety czekamy na postanowienie sądu okręgowego. Mam nadzieję że odda wszystko to co teraz zabiera bo trochę tego się uzbiera 🙁

    #19767
    mhw1259
    Uczestnik

    @Kewin
    Dzięki za odpowiedź
    U mnie jest podobnie. Mam informację z portalu o oddaleniu zażalenia i wysłaniu tego postanowienia na adres domowy ale jeszcze nie doszło. Czyli teraz trzeba czekać na przesłanie akt do sądu rejonowego i wtedy pisać o prawomocność.
    @Kewin czy widziałeś na portalu informację p przesłaniu akt z powrotem do rejonowego?

    #19773
    Kevin
    Uczestnik

    Marek77 – mi wszystko, co się nazbierało oddał:)
    MHW – w sumie składać wniosek o prawmocność możesz już jak masz informację o oddaleniu, ja np. trochę się pośpieszyłem i napisałem wniosek przed odwołaniem, ale Sąd to respektował w póżniejszym postępowaniu,
    no musisz czekać aż akta wrócą i później dzwonić do sekretariatu i się dowiadywać i grzecznie prosić żeby przybili klauzulę.

    #19895
    Anonim
    Nieaktywne

    Proszę o pomoc 😭
    Dnia 1.10.2021 roku ustalenie planu spłaty wierzycieli przez sąd
    Dnia około 15.10.2021 roku złożenie zażalenia przez 1 wierzyciela BGŻ
    Dnia 23.11.2021 roku przelanie wierzytelności z BGŻ na rzecz ULTIMO bardzo ważna rzecz przez wierzyciela który jako jedyny zaskarżył wyrok sądu!
    Moje pytanie brzmi czy w takim przypadku powinno być z automatu oddalenie zażalenia, czy też mimo wszystko rozprawa się odbędzie mimo że Bank BGŻ nie jest już stroną postępowania?

Przeglądasz 13 wpisów - od 16 do 28 (z 28)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.