zaskarżenie wierzyciela postanowienia o umorzeniu bez psw

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej zaskarżenie wierzyciela postanowienia o umorzeniu bez psw

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 28)
  • Autor
    Wpisy
  • #18648
    mhw1259
    Uczestnik

    Witam
    W mojej sprawie zostało wydane postanowienie o umorzeniu zobowiązań bez ustalania psw.
    Z portalu informacyjnego dowiedziałem się, że jeden z wierzycieli wystąpił z wnioskiem o wydanie uzasadnienia. Prawie na 100% będzie składał odwołanie (wynika to z jego wcześniejszego zachowania i składanych pism).
    Ja nie występowałem o uzasadnienie bo nie chciałem być jedyny i zmuszać sędziego do pisania uzasadnienia tym bardziej, że postanowienie było korzystne.
    Tygodniowy termin na złożenie wniosku o uzasadnienie już minął.

    W związku z powyższym chciałbym skorzystać z waszych doświadczeń i mam pytania.
    1. Czy jeżeli wierzyciel zaskarży postanowienie to otrzymam odpis zaskarżenia na adres domowy?
    2. Czy będę zobowiązany albo ewentualnie będę mógł się ustosunkować do jego treści (i czy warto to robić?). Ja nie składam odwołania
    3. Czy uzasadnienie postanowienia o umorzeniu otrzyma tylko ten który o to wnioskował, czy będzie ono ogólnie dostępne w aktach sprawy bądź na portalu informacyjnym?
    4. Zaskarżenie trafia do sądu okręgowego (inna miejscowość) czy jeżeli będę chciał przejrzeć akta to będą one dostępne tylko w czytelni tego sądu?

    Z góry dziękuję za wszelkie informacje

    #18649
    Kevin
    Uczestnik

    z mojego doświadczenia:

    ad. 1.

    tak, otrzymałem na adres domowy, a właściwie udostępnił mi to syndyk, który otrzymuje moją korespondencję, oprócz tego było to widoczne w portalu sądowym.

    ad. 2.

    nie, w piśmie, które dostałem nie było o tym wzmianki.

    ad. 3.

    ogólnodostępne i w aktach i na portalu.

    ad. 4.

    nie tylko w czytelni, na portalu też, ale musisz zawnioskować o dostęp do tych akt, ja zawnioskowałem i po paru dniach otrzymałem dostęp.

    Dodam, bo pewnie też Cie to zainteresuje, że złożone przez jednego z wierzycieli (mała chwilówka, której byłem winien 1000 zł) odwołanie, które i tak zostało odrzucone „kosztowało” mnie dodatkowych 6 miesięcy czekania, pocieszające jest to, że wszystkie pieniądze, które syndyk mi ściąga z dochodu to wrócą do mnie…ja obecnie czekam na to postanowienie z klauzulą prawomocności.

    #18653
    mhw1259
    Uczestnik

    dzięki za konkretną odpowiedź @Kevin
    dopytam jeszcze:
    1. czy na portalu była widoczna treść uzasadnienia i zaskarżenia czy tylko to było widoczne w „czynnościach” że jest, bez możliwości obejrzenia treści?
    2. czy ty choć jak piszesz nie musiałeś to ustosunkowywałeś się do zaskarżenia?
    2. czy możesz powiedzieć jaki sąd okręgowy rozpatrywał zażalenie – te 6 miesięcy

    #18654
    mhw1259
    Uczestnik

    Do wszystkich
    Nie dostaję informacji na maila o odpowiedziach mimo że mam odhaczone, czy też tak macie?

    #18655
    Kevin
    Uczestnik

    ad. 1 nie było uzasadnienia, tylko było widoczne w czynnościach, że wpłynęło.

    ad. 2 nie ustosunkowywałem się, uważam, że to bez znaczenia było a mojej sprawie, co syndyk potwierdził.

    ad. 3 Sąd Okręgowy w Katowicach, XIX Wydział Gospodarczy Odwoławczy, nawet akta sobie przesyłali miesiąc w obie strony.

    p.s.

    mi dochodzą informację z portalu na emaila, napisz do nich lub zadzwoń.

    Tel. 71 748 96 00
    E-mail: portal.informacyjny@ms.gov.pl

    #18656
    mhw1259
    Uczestnik

    jeszcze raz dzięki @Kevin

    #18657
    mhw1259
    Uczestnik

    odnośnie braku maili o odpowiedziach na wpisy to chodziło mi o forum a nie o portal sądu

    #18662
    Kevin
    Uczestnik

    aaa jezeli o to chodzi to mi takze nie dochdoza, ale ja przegladam forum czesto wiec nie przeszkadza mi to:)

    #18665
    Wiosna2019
    Uczestnik

    ja obecnie czekam na to postanowienie z klauzulą prawomocności.

    Hmmm to jest już prawomocne.

    #18668
    Kevin
    Uczestnik

    owszem stalo sie prawmocne w dniu orzekania, ale tak jak wielu upadlych nie dostalem jeszcze z sadu tego postanowienia z klauzula prawmocnosci i nie place rat PSW, dopiero jak przyjdzie postanowienie z odpowiednia klauzula to syndyk mi odblokuje konto, zejdzie z wyplaty i zaczne splacac PSW, oczywiscie uwzgledniajac zaleglosci.

    #18672
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Reasumując po prostu czekasz na list z sądu, długo czekasz?.

    #18674
    Kevin
    Uczestnik

    reasumując to ja czekam na postanowienie SO, które będzie opieczętowane klauzulą prawomocności, bo tylko taki dokument się liczy dla syndyka i w sumie dla mnie też, mógłbym już zacząć płacić raty PSW, ale poczekam i później zapłacę zaległe od maja 2021 r.ponieważ w postanowieniu jest określone „…w terminie do dnia 15-tego każdego miesiąca, począwszy od miesiąca następnego po miesiącu, w którym uprawomocni się postanowienie sądu o ustaleniu planu spłaty…”.

    Postanowienie SO z kwietniu 2021 r. zwrot akt do SR w czerwcu 2021 r. no i czekam, dzwoniłem do sekretariatu sądu i Pani mi powiedziała, że niebawem wyśle:)

    #18676
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Acha jeśli powiedzieli Ci, że wyślą to ok. Widzisz PSW niejawne, spłaty po prawomocności i można było sobie czekać w nieskończoność na jakąś wiadomość.

    #18679
    Kevin
    Uczestnik

    każdemu w końcu wyślą, kwestia tylko kiedy:) i później nie ma problemu z opłatami wstecz, przynajmniej tak mnie poinformował syndyk.

    #18680
    Wiosna2019
    Uczestnik

    każdemu w końcu wyślą, kwestia tylko kiedy:)

    Zmierzałem do tego od początku, otóż nie, nie wyślą!. Może w twoim przypadku jest inaczej, nie wiem.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 28)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.