Zaskarżenie postanowienia dot. PSW

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zaskarżenie postanowienia dot. PSW

Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 117)
  • Autor
    Wpisy
  • #7026
    anheros
    Uczestnik

    Pracować nad sobą. Żeby samemu ze sobą przebywać było lżej 🙂

    #7452
    Zagubiona
    Uczestnik

    Dobrze więc są kolejne ruchy w sprawie…3 wierzycieli wystąpiło o uzasadnienie a póki co 1 złożył zażalenie do postanowienia. Nie dostałam odpisu, mam dostęp elektroniczny i widzę że 28.11 wpłynęło to zażalenie ale treść jest dla mnie niewidoczna.Nie widzę też żeby cokolwiek wysyłał do mnie Sąd.Co teraz dalej nastapi?czy ja nam wykonać jakiś ruch?
    Czy Sąd mnie poinformuje o treści zażalenia?czy będę miała prawo odpowiedzieć?ile będę miała czasu?od kiedy ten czas jest liczony?

    #7453
    moskit
    Uczestnik

    „Czy Sąd mnie poinformuje o treści zażalenia?”
    Tak, listownie.
    „Czy będę miała prawo odpowiedzieć?ile będę miała czasu?od kiedy ten czas jest liczony?”
    Tak. O ile dobrze pamiętam to 7 dni liczone od dnia otrzymania.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 lat, 3 miesiące temu przez moskit.
    #10021
    Aniela
    Uczestnik

    Ja mam inny problem. Otrzymałam wyrok wraz z PSW. Sąd zasądził mi 400 zł. W tej chwili nie pracuję, pozostaję na utrzymaniu swojego partnera, dzieci też. Sąd uzasadnił, że nie pracuję, ponieważ nie chcę. Na rozprawie sędzia zaznaczyła, że mogę pracować albo jako sprzątaczka albo jako kasjerka. Jestem zarejestrowana w PUP i szukam pracy, ale bezskutecznie na razie. Dostarczyłam do sądu zaświadczenie od lekarza, że mam ogromne problemy z kręgosłupem, pęknięty pierścień włóknisty i nie mogę dźwigać, nie mogę długo stać ani siedzieć. Ponadto dostarczyłam zwolnienia lekarskie na moje dzieci, w każdym miesiącu chorowały. Sąd nie wziął tego pod uwagę, tłumacząc, że rodzicielstwo (dzieci 2 lata i 7) nie powinno być przeszkodą w znalezieniu zatrudnienia. I teraz moje pytanie. Z jednej strony chciałabym się odwołać i może zaproponować, że będę spłacać po 200 zł. Ale z drugiej strony wnioskowałam o umorzenie. Musiałabym udowodnić, skąd mam te 200 zł. Skoro wcześniej uważałam, ze ich nie mam. Po drugie obawiam się, że wierzyciele na 100 procent się odwołają i w okręgówce stwierdzą, że skoro 400 zł da rade, bo nie napisała, że nie da, to i z 500 zł sobie poradzi. Czy ktoś z Forumowiczów był w podobnej sytuacji? Widziałam, że Anheros pisał, iż mimo braku pracy zasądzono mu kwotę większą niż 100 zł. Nie wiem co mam robić. Jestem tym trochę przerażona. Będę wdzięczna za opinie.

    #10032
    anheros
    Uczestnik

    Bo to są bzdury Sądu, własny światopogląd (często błędny) – Sądy są… no. Są jakie są, żeby nie powiedzieć za dużo (czytaj: prawdy).
    Co do wniosku o umorzenie – rozumiem, że wnioskowałaś W TRAKCIE postępowania, a teraz masz postanowienie o psw, czyli to już (wniosek): „było i minęło” w pewnym sensie.
    Jak wiesz, że nie dasz rady – odwołuj się ze wskazaniem na zaświadczenia lekarskie, to że wnioskowałaś o umorzenie, ale ja bym zaznaczył, że „co najwyżej 200 zł” mogłabyś spłacać.
    Przy czym zawsze się trzeba zastanowić nad plusami i minusami.
    A na jak długo te 400 zł? Bo jakby Ci to powiedzieć, bo kwota jakby zbliżona… 😉

    #10034
    karol123
    Uczestnik

    Wnioskuj o 100 zł. Nie o 200 zł. Albo wóz albo przewóz. Jak trafisz na przychylnego sędziego to Ci zasądzi te 100 zł. A jak nie to Ci odrzuci i 100 zł i 200 zł. To że wcześniej prosiłaś o umorzenie nie ma znaczenie. Odwołaj się od postanowienia sądu i tyle.

    #10036
    karol123
    Uczestnik

    Swoją drogą musiałaś albo fatalnie wypaść na rozprawie. Nie być przygotowana. Nie przedstawić odpowiednio argumentów, nie mieć dokumentów. Albo trafić na wyjątkowo podłego sędziego. Czyli po prostu brak szczęścia. Inny sędzia być może by Ci umorzył. Ja dostałem 300 zł. Mając 10 tyś pensji netto. Więc widzisz jak to jest. Totalna dowolność. Brak zasad. Każdy zasądza tak jak uważa. Trzeba grać na emocjach. I mieć szczęście i trafić na jakiegoś dobrego człowieka.

    #10037
    anheros
    Uczestnik

    Albo po prostu trafiła na takich robotów-urzędników – nie ludzi.

    #10048
    Aniela
    Uczestnik

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Wczoraj się poczułam jakbym dostała obuchem w głowę. Ale i to przeżyje. Sąd zasądził PSW na 36 miesięcy czyli najdłużej jak mógł.
    @Karol ma rozprawie było okropnie. Moim zdaniem nie wypadłam źle, ale syndyk mi powiedział, że sędzia nie lubi byłych przedsiębiorców (ja jestem byłym przedsiębiorcą, który zbankrutował, ponieważ urodziłam dziecko, które wymagała rehabilitacji codziennie i wówczas osoby, które ze mną współpracowały ukradły mi klientki. A dalej to już wiadomo. Powoływałam się na względy humanitarne i ponoć tylko dlatego dostałam upadłość. W trakcie postępowania, zmieniła się sędzia i tak, jak powiedział syndyk nie trawi takich jak ja i że może być ciężko. Sędzia na rozprawie stwierdziła, że wyślą pismo do urzędów pracy w regionie z zapytaniem czy jest praca dla kobiet w moim wieku. Że mogę pracować jako sprzątaczka i kasjerka i że korona mi z głowy nie spadnie (na studiach pracowałam sprzątając więc i teraz bym mogła. Ale mam problem z kręgosłupem). I takie zaświadczenie dostarczyłam. Ale nie jest to zaświadczenie od orzecznika ZUS więc sędzia nie uznała tego jako dowód. W wyroku uzasadniła, że wykształcona osoba taka jak ja bez problemu powinna znaleźć sobie pracę.

    Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące kosztów postępowania. Wnioskowaliście o umorzenie? Bo sędzia przywaliła mi jeszcze 3 tysiące kosztów w rozbiciu na 30 rat czyli wychodziłoby, ze musiałabym płacić 500 zł miesięcznie…

    #10049
    Aniela
    Uczestnik

    Chciałam jeszcze dodać, że w urzędzie pracy jestem zarejestrowana od 2016 roku i przez ten czas otrzymałam jedną ofertę pracy i była to oferta dotycząca asystenta operatora wózka widłowego :). I o tym powiedziałam na rozprawie. Syndyk to potwierdził. Syndyk również wnosił o umorzenie i powiedział, ze takiej rozprawy to jeszcze nie widział.

    #10052
    moskit
    Uczestnik

    Moim zdaniem warto by się w tej sytuacji odwołać i wnioskować co najmniej o niższy PSW i umorzenie kosztów postępowania sądowego.

    #10053
    Aniela
    Uczestnik

    Tak zrobię, bardzo dziękuję za wsparcie :).

    #10056
    anheros
    Uczestnik

    Jak jest tak jak piszesz i na tak długo – na bank bym się odwoływał.
    Złóż wpierw wniosek o uzasadnienie, to przerwie bieg uprawomocnienia się postanowienia – a potem będziesz mieć bodaj 7 dni na odwołanie się. Termin będzie biec od dnia doręczenia uzasadnienia.
    Swoją drogą niektórzy mają za przeproszeniem na.rane w głowach i bynajmniej nie mam na myśli ani upadłego ani syndyka.
    Widzisz: sędziowie też zdarzają się zakompleksieni i mściwi. Powinni być bezstronni – ale to tylko ludzie. Nie zawsze na wysokim poziomie.
    Nie stanowisko czyni kogoś mądrego – tylko mądrość wnosi się do stanowiska. Jeśli oczywiście jest co wnosić…

    #10057
    Aniela
    Uczestnik

    Anheros, bardzo mądre słowa. Uzasadnienie otrzymałam wraz z wyrokiem na piśmie. Sędzia wydała wyrok na posiedzeniu niejawnym. Pismo otrzymałam wczoraj więc do piątku muszę wysłać odwołanie.

    #10059
    karol123
    Uczestnik

    Miałaś pecha. Są różni dziwacy w sądach. Są kobiety, co nie lubią facetów rozwodników. Są zakompleksieni faceci, co nie lubią atrakcyjnych kobiet itd. itp. Są sędziowie, co nie lubią byłych przedsiębiorców. Swoją drogą nie dostałaś 4000 zł tylko 400 zł. Zostałaś skrzywdzona o jakieś 200 zł miesięcznie. Teraz jest taka tendencja aby każdemu minimum te 100-200 zasądzać a zerowe plany tylko w wyjątkowych sytuacjach. Myślę, że tak jak pisaliśmy. Napisz odwołanie. A jak nie to dasz radę te 400 płacić. Dostaniesz w nagrodę umorzenie długów. Może wkurzyłaś sąd tym, że jesteś młoda, wykształcona i chciałaś zerowy plan spłat. To źle wygląda. Zawsze trzeba o te 100 zł występować. Chyba że jest się naprawdę ciężko chorym.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 11 miesięcy temu przez karol123.
    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 11 miesięcy temu przez karol123.
    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 11 miesięcy temu przez karol123.
    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 11 miesięcy temu przez karol123.
Przeglądasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 117)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.