zasiłek chorobowy i ekwiwalent

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk zasiłek chorobowy i ekwiwalent

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Aldonaa 1 rok temu.

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy

ewarybka
    Participant

Jestem rok po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. W międzyczasie przebywałam 142 dni na zwolnieniu lekarskim, podczas którego pracodawca wypowiedział mi umowę o pracę z art. 52. Od tego czasu minęło już 7 miesięcy, a pracodawca nadal nie zapłacił mi za 45 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego oraz nie wydał mi dokumentów pracowniczych, tj. świadectwa pracy oraz druku rp7.
    W związku z powyższym mam pytania:
    1. Na jakich zasadach Syndyk pobiera swoją należność z zasiłku chorobowego?
    2. Czy Syndyk ma prawo do ekwiwalentu za niewykorzystany urlop i w jakiej wysokości?
    3. W związku z tym, że złożyłam pozew do Sądu Pracy przeciwko pracodawcy, chciałam zapytać czy ewentualne odszkodowanie również podlega obciążeniu przez Syndyka?
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam, ewarybka

Aldonaa
    Participant

1. Potrącenia syndyka/komornika z zasiłku chorobowego są dokonywane w/g przepisów obowiązujących FUS.
    2, 3. Ekwiwalent za urlop, ewentualne odszkodowanie (odmiennie niż wynagrodzenie, które jest częściowo chronione od egzekucji przepisami KP) – wchodzi w pełnej wysokości do masy upadłości – bo nie ma podstawy do wyłączenie spod egzekucji (a więc jest to podstawa do ich zaliczenia w całości do masy upadłości).

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.