Zapomoga socjalna z ZFŚS

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Zapomoga socjalna z ZFŚS

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy
    jazio
    Participant

Witam,
    Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy do masy upadłościowej zalicza się otrzymaną kwotę zapomogi socjalnej z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych? A jeśli tak, to jaką część można otrzymać i ewentualnie jaka jest podstawa prawna do zaliczenia lub ewentualnie do wyłączenia.
    Dziękuję bardzo za pomoc.

Tak, podlegają zajęciu w pełnej wysokości. A przynajmniej taka jest praktyka. Niemniej niektórzy traktują je jako składnik wynagrodzenia. Podstawa prawna do zaliczenia, to brak podstawy do wyłączenia. Jeżeli przepisy czegoś nie wyłączaj, to oznacza, że podlega egzekucji, a co za tym idzie wchodzi do masy upadłości.

jazio
    Participant

Dziękuję bardzo Panie mecenasie za szybką i wyczerpującą odpowiedź.
    Pozdrawiam,

bartekh
    Participant

Syndyk napisał w piśmie do pracodawcy tak jak komornik, że zajmuje wynagrodzenie oraz wierzytelność z zasiłku chorobowego, jeżeli wystąpię do pracodawcy o dofinansowanie do wypoczynku z ZFŚS to wejdzie ono automatycznie do masy upadłości i pracodawca wypłaci je syndykowi skoro nie napisał, że zajmuje też inne wierzytelności?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

kmaro08
    Participant

@bartekh miałem podobną sytuację tydzień temu kiedy czekałem na wynagrodzenie, po wcześniejszym złożeniu wniosku o „wczasy pod gruszą”. W moim przypadku 100% trafiło na moje konto 😉

kazik79
    Participant

W moim przypadku również 100% dofinansowania do wczasów zostało mi przekazane na konto.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Dobre wiadomości.

Ania79
    Participant

Czy syndyk moze zająć konto mojego małoletniego 14 latka. Tam wchodzą pieniądze, typu alimenty i 500+. Czy syndyk moze zablokować konto i zabrać pieniądze na nimi. Konto junior plus.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.