Zakup samochodu podczas spłaty PSW

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Zakup samochodu podczas spłaty PSW

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
    Wojtas18
    Uczestnik

Witam

Jestem w trakcie spłaty PSW z 36 rat spłaciłem już 22 rat. Mój dochód brutto zwiększył się rok do roku o około 25 tyś. Brutto I tu jest moje pytanie. Chciałbym zakupić auto na siebie, a też nie chcę wykazywać dla Sądu, że wydaje pieniądze dla przyjemności, choć chodzi mi o potrzebę przemieszczania się do pracy. W sprawozdaniu deklaruje się czy nabyłem składniki majątku przekraczające średnią krajową. Czy tu chodzi o kwotę netto czy brutto? Jaka jest aktualna? Bo co miesiąc ona się zmienia, w czasach wysokiej inflacji i zwrotowi wynagrodzenia. Czy zakup auta o nie przekraczającej średniej krajowej dotyczy miesiąca zakupu czy kwoty podanej na początku roku. Proszę o Wasze sugestie.

perse
    Uczestnik

Tu chodzi o nabyte składniki majątkowe o wartości przekraczającej przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku w czwartym kwartale w 2021 r.. ogłoszone przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w dniu 21.01.2022r. wyniosło 6221,04 zł

Pewnie chodzi o kwotę brutto, składając roczne sprawozdanie stosujesz się do obwieszczenia Prezesa z IV kwartału z roku za jaki składasz sprawozdanie, pewnie będzie wyższa.

Wojtas18
    Uczestnik

OK, dzięki. A co do samochodu, czy liczy się wartość rynkowa czy ta na umowie? Chcę kupić auto za 3,5 tyś. Ale jego wartość rynkowa jest wyższa o 2 tysięce. Samochód jest do drobnych napraw dla cena jest niższa.

perse
    Uczestnik

Cena na umowie, tyle ile zapłacisz w/g umowy, bo od tego zapłacisz podatek w urzędzie skarbowym przy tej kwocie w ogóle bym się nie przejmowała i nie wykazywałabym tego w sprawozdaniu rocznym

Wojtas18
    Uczestnik

Właśnie tak chcę kupić, żeby nie trzeba było wykazywać w sprawozdaniu rocznym

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.