Zajęcie wypłaty – umowa o dzieło jako jedyne źródło zarobku

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Zajęcie wypłaty – umowa o dzieło jako jedyne źródło zarobku

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #20556
    haaalina
    Uczestnik

    Sąd ogłosił moją upadłość ponad tydzień temu. Dziś miałam dostać wypłatę z firmy, dla której pracuję na umowę o dzieło. Jest to mój jedyny dochód (od około 1,5 roku) i zwykle nawet nie przekracza minimum krajowego, lub lekko. Wypłata za luty to miało być 2300 brutto, czyli mniej niż minimum. Pieniądze poszły zamiast do mnie, to do syndyka. Czy to jest ok? W tej sytuacji nie będziemy mieć z córką nawet na jedzenie. Czy syndyk te pieniądze nam zwróci, jeśli tak to kiedy? I co w takiej sytuacji, to chyba nie ma sensu, że będąc w upadłości mamy pożyczać pieniądze, czyli zadłużać się dalej

    #20560
    Anonim
    Nieaktywne

    Skontaktuj się niezwłocznie z Syndykiem celem wyjaśnienia.
    Wydaje mi się, że jeśli jest to praca ciągła i wynagrodzenie dostajesz miesięcznie na umowie o dzieło to zajęcie powinno być takie, jak na umowie o pracę. W Twoim przypadku więc realnie nie powinien nic pobierać z pensji z uwagi na nieprzekroczenie kwoty najniższej krajowej.
    Myślę, że musisz to wyjaśnić z Syndykiem, bo jeśli tego nie zrobisz to według przepisów (tak mi się wydaje) 100% wynagrodzenia z umów o dzieło i zlecenie może być zajęta przez Syndyka (ale nie musi).

    #20592
    haaalina
    Uczestnik

    Dziękuje za odpowiedz
    Trochę trudny ten kontakt :/ Co prawda, wypłatę uwolnił i poszła na konto. Ale dziś zablokował dostęp do konta, na które wchodzi też 500+ na córkę 🙁 .Więc tak czy siak znów jesteśmy odcięte od środków na życie

    #20593
    Anonim
    Nieaktywne

    Dostęp do konta blokuje bank na podstawie informacji pojawiającej się w Monitorze Gospodarczym o ogłoszonej upadłości.
    Musisz interweniować u syndyka, żeby ten skontaktował się z bankiem i zlecił odblokowanie konta.

    #20594
    haaalina
    Uczestnik

    Dziękuje 🙂 tak zrobię

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.