Zajęcie wynagrodzenia , oświadczenie o dobrowolnej wpłacie do masy.

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Zajęcie wynagrodzenia , oświadczenie o dobrowolnej wpłacie do masy.

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  karol123 2 miesiące, 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #13353

  Sowa1
  Participant

  Witam , jestem po ogłoszeniu mojej upadłości i wyznaczeniu Syndyka . Syndyk po zebraniu mnóstwa oświadczeń zarządał ode mnie wpłaty na konto w wysokości 300 pln twierdząc , że to wpłata na jego koszty (że ze swoich pieniędzy nie będzie kupował znaczków pocztowych i ponosił podobnych kosztów ). Teraz ze względu na to , że zarabiam pracując w niepełnym wymiarze godzin 800 PLN miesięcznie , chce , żebym zobowiązał się do wpłaty co miesiąc na jego konto 200 PLN Zaznaczam , że mam obecnie 60 lat jestem chory na serce , jestem po rozwodzie 15 lat , mieszkam u rodziny , nie posiadam majątku , przez kilka lat byłem na rencie . Syndyk straszy mnie , że jak nie będę wpłacał do masy conajmniej 200 PlN to on złoży wniosek o umorzenie mojej upadłości . Czy muszę złożyć oświadczenie o dobrowolne wpłacie do masy upadłościowej ? Czy Syndyk wobec braku moich wpłat może złożyć wniosek o o umorzenie postępowania upadłościowego ?

  Z góry dziękuję

  #13354

  moskit
  Participant

  „Czy muszę złożyć oświadczenie o dobrowolne wpłacie do masy upadłościowej ? Czy Syndyk wobec braku moich wpłat może złożyć wniosek o o umorzenie postępowania upadłościowego ?”
  Nie i nie. Stanowcze nie takim syndykom. Proponuję zapytać go na jakiej podstawie chce złożyć ten wniosek.
  Nie chce się łajdakowi czekać na pieniądze od Skarbu Państwa i łże jak pies.
  Przepraszam za nerwy, ale nie cierpię takich ludzi.

  #13371

  Sowa1
  Participant

  Czy ktoś się spotakał z takim dzałaniem Syndyka ? Co można zrobić w takiej sytuacji ? Generalnie zdanie na Forum jest takie , żeby nie zadziarać z Syndykiem .

  #13374

  karol123
  Participant

  Ale masakra. Napisz skargę na syndyka do przewodniczącego wydziału. Usuną go.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.