Zajęcie wynagridzenia

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zajęcie wynagridzenia

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 19)
  • Autor
    Wpisy
    Promotor
    Participant

Witam serdecznie dziś się dowiedziałem , że pan syndyk będzie zajmował połowę wynagrodzenia,
    Byłem świecie przekonany , że po ogłoszeniu upadłości ustala się jakiś plan spłat
    Ma ktoś z państwa w tej sprawie doświadczenia? Przez ile czasu zajmuje wypłatę itp czy to tylko
    Do ustalenia planu spłat!
    Nie miałem żadnego majątku tylko praca
    Na utrzymaniu małe dziecko i wynajem, więc nie da rady za połowę żyć 😟
    Pozdrawiam

Aldonaa
    Participant

Niestety syndyk musi tyle potrącać (identycznie jak komornik). I będzie tak potrącał aż do dnia otrzymania prawomocnego postanowienia o ustaleniu psw. Jak nie masz do spieniężenia majątku to całe postępowanie potrwa nieco krócej – ale na mniej niż 1-1,5 roku raczej nie ma co liczyć.
    A plan spłat wierzycieli (psw) jest ustalany dopiero na końcu całego postępowania upadłościowego. I dopiero wtedy jest brana pod uwagę sytuacja rodzinna + Twoje możliwości zarobkowe.

Edward87
    Participant

Aldona, czyli po rozprawie o PSW pieniądze wpływające do masy nadal, przeznaczone będą na zaspokojenie wierzyciell? Mimo że wyrok powinien uprawomocnić się po 21 dniach, a w moim wypadku minęło tych dni ponad 100?

Aldonaa
    Participant

@Edward87
    Ja już tego nie jestem pewna. Bo we własnym przypadku mam tak namieszane, że już zgłupiałam.
    U mnie masa upadłości będzie wyczyszczona do 0. Bo jako pierwszą ratę ustalono, że mam sama rozdzielić między wierzycieli wszystkie środki z masy, które znajdą się w niej – na dzień prawomocności postanowienia o ustaleniu psw.
    Wyczytałam to z akt. Czekam aż dostanę to na piśmie 🙁

Promotor
    Participant

No to chyba źle zrobiłem, z ta upadłością to się nic nie różni od normalnych zajęć 😢😢😢😢 a miało być humanitarnie 😓

Wiosna2019
    Participant

No to chyba źle zrobiłem, z ta upadłością

Zawsze można wrócić do tego co było, czyli umorzenie upadłości. Ludzie nie wiedzą w co się pchają i później 'takie szopki’. Ktoś myśli, ze upadłość i… koniec z długami. Taki realny przypadek „za 1000 zł mam upadłość i już jestem bez długów” takie bajki ludziom wciskają. Najgorsze jest to, że ludzie w to wierzą, nie mają żadnej wiedzy o upadłości a w nią idą.

Promotor
    Participant

Dokładnie, ani słowem nikt tego nie mówi,żaden prawnik w reklamach i nawet osobiście
    Zobaczę co pan Syndyk powie mi na spotkaniu, bo mojim zdaniem to nie ma nic wspólnego
    Z załatwieniem sprawy humanitarnie.
    Z tego co wiem to w innych krajach jest to dużo lepiej zorganizowane.

Wiosna2019
    Participant

Być może i jak mawiają 'co kraj to obyczaj’ Mimo wszystko powodzenia, nie oburzasz się jak co niektórzy co im się prawdę napisze.

Anna 43
    Participant

powiem tak ja gdybym wiedziala ze tak bedzie jak jest po upadlosci…4 ponad lata i konca nie widac nigdy w zyciu bym upadlosci nie oglosila .i napewno nie bede zachecac nikogo by skladal wniosek.

Promotor
    Participant

Kurcze cztery lata !!! Ja się spotkam z tym syndykiem w środę, zobaczę co powie .
    Ale zaczyna mi się to nie podobać, inaczej to miało wyglądać

perse
    Participant

Kurczę, z tego co piszecie to te upadłości wyglądają różnie w rożnych miastach,ja miałam chyba jedną z najlepszych,upadłość ogłoszona w ciągu trzech miesięcy od złożenia wniosku i później minął dokładnie rok do ogłoszenia planu spłat( 200zł na 3 lata) w ciągu tego roku syndyk nie zajął mi ani złotówki- brak majątku- praca najniższa krajowa i zero jakiegokolwiek zajęcia(długi 300 tys.)w dodatku był bardzo pomocny i zawsze pod telefonem- z tego wynika ,ze miałam super upadłość,także nie jest ona zła ,bez jej ogłoszenia nie wyszłabym z długów do końca życia.

smartboy123
    Participant

@perse mogę prosić o kontakt jakiś do Ciebie mail? Jestem w trakcie upadłości mam kilka pytań 😉

perse
    Participant

proszę perse@vp.pl

smartboy123
    Participant

Napisałem

Promotor
    Participant

No witam perse nie brał Ci nic bo najniższa krajowa. Ale fajnie trafiłeś i tą rata taka mała więc pozazdrościć 😁😁😁

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 19)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.