Zadłużenie firmy a windykacja wierzytelności

Forum Fora Wszystko inne, niekoniecznie związane z upadłością. Zadłużenie firmy a windykacja wierzytelności

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
    Varian
    Participant

Czy jest możliwość dochodzenia należności od firmy będącej w trakcie procesu upadłościowego? Jestem przedsiębiorcą, który wykonał usługę na dość dużą kwotę i niestety faktura za nią nie została opłacona. Przez 3 miesiące wysyłane były jedynie ponaglenia, które pozostały bez odzewu. Ostatnio dowiedziałem się, że firma jest w trakcie procesu upadłościowego. Czy w takim przypadku mogę skorzystać z usług firmy windykacyjnych jak np. ICG Group, aby dochodzić swoich należności? Wiem, że mają bardzo wysoką ściągalność zadłużenia, ale nie wiem czy jest to możliwe w takich okolicznościach.

Jeżeli wierzytelność powstała po dacie ogłoszenia upadłości, a co za tym idzie nie podlega zgłoszeniu, to można dochodzić swoich należności w drodze procesu. Niemniej ewentualna egzekucja i tak będzie mogła być prowadzona dopiero po zakończeniu postępowania upadłościowego. Dlatego w pierwszej kolejności radzę skonstatować się z syndykiem i ustalić przyczyny braku zapłaty.

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.