Zablokowane konto, brak Syndyka

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Zablokowane konto, brak Syndyka

Otagowane: 

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
    loar
    Participant

Utraciłem uprawnienia do obciążania swojego konta bankowego zaraz po ogłoszeniu upadłości (bank ING). Sytuacja jest o tyle patowa, że zostałem odcięty od jakichkolwiek środków do życia z dnia na dzień. Mam 3jkę dzieci na utrzymaniu, nie mam za co kupić jedzenia nie pożyczając od znajomych i starszą osobę w domu. Jedno z dzieci jest specjalnej troski i potrzebuje lekarstwa oraz specjalistycznej opieki. Nie mówiąc już o zapłaceniu za bieżące rachunki jak woda, gaz, prąd itp czy opłaceniu zwrotu podatku z rozliczonego PITu, na co również jest określony termin. Nie otrzymałem jeszcze żadnego pisma nawet z Sądu o ogłoszonej upadłości, ani informacji kto jest moim Syndykiem. Po drugie bez dostępu do konta nie mam jak regulować wymaganych płatności, nie mam jak robić przelewów. Ten miesiąc przetrwam, ale co dalej ? Narobią się nowe zadłużenia przez takie działanie. Czy mogę zgłosić do pracodawcy, żeby moja pensję przelewał na konto brata na przykład? Czy brat wtedy ze swojego konta może regulować moje rachunki ?

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Czy mogę zgłosić do pracodawcy, żeby moja pensję przelewał na konto brata na przykład? Czy brat wtedy ze swojego konta może regulować moje rachunki ?

Tak.

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.