Zabawki dzieci

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
    rev
    Participant

Jako, że jestem na początku procesu upadłościowego (po postanowieniu Sądu, ale jeszcze przed rozmową z syndykiem), chciałbym zapytać, jak wygląda kwestia zabawek dzieci. Czy syndyk też je wpisuje do masy upadłości, czy jest jakaś szansa, żeby je zachować? Są to „standardowe” zabawki, bez żadnych wartościowych rzeczy. Chodzi przede wszystkim o oszczędzenie stresu dzieciom – nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zabawki zostaną zlicytowane i sprzedane…
    Proszę o poradę, jak wygląda prawny aspekt tej sprawy.

Kamil
    Participant

W zależności jakiej wartości są te zabawki. Jeżeli są one znacznej wartości to w zależności od syndyka może on je uznać za wartościowe przedmioty lub nie.

rev
    Participant

Nie są to przedmioty znacznej wartości, zwykłe klocki, żadne firmowe. Inna sprawa, że są to zabawki używane przez dzieci, więc nie są nowe.
    Widzę jednak, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi, pozostaje zatem czekać.

Korki8877
    Participant

Spokojnie, syndyk nic Ci nie zabierze. U mnie przeszedł się tylko po mieszkaniu i powiedział że nie działa jak komornik. Miałem zmywarkę lodówkę TV i inne AGD i nic nie zabrał a nawet nie przyszło mi do głowy że może zabrać coś dzieciom. Także na spokojnie

rev
    Participant

Jestem po pierwszej rozmowie z syndykiem. Generalnie oparł się na oświadczeniu majątkowym (brak ruchomości powyżej 5000zł) i nawet bardzo nie chce przychodzić do domu, niczego oglądać. Ogólnie wrażenie pozytywne i pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość 🙂

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.