Wysokość raty miesięcznej harmonogramu spłat

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wysokość raty miesięcznej harmonogramu spłat

Przeglądasz 7 wpisów - od 46 do 52 (z 52)
  • Autor
    Wpisy
    Wera
    Uczestnik

Jeśli chodzi o sprawdzanie w MSiG to akurat jest możliwość szybszego przeglądania bez pobierania każdego dnia osobno.
    Też chciałabym się dowiedzieć co do tego sprawdzania na portalu sądowym.

Mateusz93
    Uczestnik

Szanowni, na jaką kwotę psw mogę mniej więcej liczyć ? Popłynąłem ze wszystkim banki/ chwilówki/ sieci telekomunikacyjne. Łącznie ok 10 wierzycieli. Calasc zadłużenia ok 300 tys. Obecne moje zarobki 2950 netto. Moje sprawy u komornika
    . Żona zobowiązania które ma na siebie płaci na bieżącąo zarabia ok 7.5 tys, ma kredyt 2100 miesiecznie. Wynajmujemy mieszkanie, 1400 zł miesięcznie.

Będę zobowiązany za odpowiedź;)

kmaro08
    Uczestnik

www. portal.waw.sa.gov. pl
    W domyśle jest wybrana apelacja warszawska, na górze można zmienić na odpowiednią. Jednak z tego co pamiętam jak się założy konto na jednej apelacji, to później chyba jednym kliknięciem między apelacjami można powielić konto na pozostałe.

www. e-sad.gov. pl
    Warto mieć też konto w sądzie upominawczym, gdzie w większości przypadków wpadają sprawy z nakazem zapłaty.

kmaro08
    Uczestnik

@Mateusz93
    Ciężko powiedzieć wszystko zależy od Sędziego i trochę od Syndyka co zaproponuje.
    Łącznie póki co macie 10,5 tys. zł, wydatki na kredyt, mieszkanie, wyżywienie to jakieś 5 -5,5 tys. pewnie. Sporo więc zostaje.
    Sąd patrzy na wiele aspektów jak: koszty utrzymania, sytuacja życiowa, zdrowotna, możliwości zarobkowe. Może np stwierdzić, że się zarabia poniżej możliwości rynkowej i przy ustalaniu psw będzię brał taką właśnie kwotę pod uwagę.
    Na nowych zasadach ogłaszania upadłości, przy ustalaniu psw, istotne znaczenie ma też to, czy do swojej niewypłacalności doprowadziło się w sposób umyślny czy nie. Jest to o tyle istotne, że psw może być nawet na 7 lat.
    Nie wiem, jakie macie jeszcze możliwości wykazania kosztów utrzymania, ale w takiej sytuacji rata psw może być dość znaczna, raczej znacznie więcej niż 1000 zł/miesiąc.
    Ja przy ówczesnych zarobkach rzędu 5-5,5 tys zł dostałem 1050 zł.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 miesiące temu przez kmaro08.
    Mateusz93
    Uczestnik

Dziękuję za odpowiedź, chciałbym się jednak upewnić poniewaz w różnych wątkach tego forum znalazłem sprzeczne info.
    Długi które posiadam powstały przed zawarciem małżeństwa. Czy teraz przy psw jest brany pod uwagę tylko mój przychód czy też żony ? Żona nie miała z tymi zaległościami nic wspólnego. A obecnie jeżeli wychodzi na to że jak ja pracuję i zarabiam prawie 3 tys to będę miał do spalty miesięcznie np aż ok 1500 zł ? Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę

kmaro08
    Uczestnik

Żony również. Na forum były przypadki, że sąd również uwzględniał zarobki dziewczyny/narzeczonej, ponieważ tworzyli wspólne gospodarstwo domowe. Jednak to osobny temat i mojej opinii wina upadłego, że do tego dopuścił.
    Jeśli sąd uzna, że możesz płacić więcej, to jak najbardziej może dowalić znacznie więcej niż 1500 zł.
    Niestety w znacznej większości przypadków partnerzy życiowi nie mieli nic wspólnego z zadłużeniem upadłego.
    Nie będę namawiał do kombinowania, ale myślę, że jest co najmniej jedno wyjście z tej sytuacji, tak aby ograniczyć Twoje możliwości realizacji przyszłego psw.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 miesiące temu przez kmaro08.
    Wera
    Uczestnik

@kmaro08
    Dzięki tobie dowiedzieliśmy się,że można założyć takie konto na portalu sądowym i śledzić przebieg sytuacji,nie mieliśmy wcześniej o czymś takim pojęcia. Teraz praktycznie co dzień sprawdzamy czy coś się dzieje. Ostatnia informacja jaka widnieje to z dn 16.12.21 to taka,że „Przekazanie akt do archiwum”. Czy jest to związane z tym,że Sąd nie otrzymał wniosku o ustalenie planu spłat? Po tym telefonie od syndyka od razu napisaliśmy i wysłaliśmy. W sądzie odebrano 18.01.22.

Przeglądasz 7 wpisów - od 46 do 52 (z 52)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.