Wysokość raty miesięcznej harmonogramu spłat

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wysokość raty miesięcznej harmonogramu spłat

Przeglądajasz 6 wpisów - od 31 do 36 (z 36)
  • Autor
    Wpisy
    perse
    Participant

Zależy jak na to patrzeć,te 7 lat to naprawdę bardzo długo ale jak ktoś ma naprawdę duży dług np 300 tysięcy,to przy komorniku właściwie nigdy by tego nie spłacił,bo cześć raty idzie na obsługę komornika,a reszta kwot rośnie w zastraszającym tempie,ludzie płacą latami a dług prawie nie maleje,także przy sporym długu dla mnie to i te 7 lat byłoby wybawieniem.

Kevin
    Participant

no wiadomo, ja nie mowie o sensie upadlosci jako takiej, tylko o pogorszonych warunkach w stosunku do starych przepisow.

perse
    Participant

ja się boję bardziej niż raty nawet na 7 lat czego innego,o ile ja idąc starą upadłością ,na rozprawie po jej ogłoszeniu od razu wiedziałam,ze wszystko po wykonaniu planu spłat będzie umorzone i koniec kropka, tak teraz mój maż idąc nowa upadłością ma inaczej.Jak już przyjdzie do ustalania planu spłat,dopiero wtedy sędzia rozpatruje okoliczności upadłości i tego jak się do niej przyczyniłeś,na początku masz upadłość od reki,po prostu,niezależnie od okoliczności,tzn twojej winy.Dopiero przed podjęciem ustalenia planu spłat sad rozpatruje sprawę, i tu nie wiadomo czy nie dopatrzy się rażącego niedbalstwa,czy wszystko umorzy itd,podobno całkowite oddalenie upadłości jest raczej nierealne,sad musiał by udowodnić twoje celowe złe działanie,ale czy ja wiem….no nic,poczekamy.

Kevin
    Participant

o takich skrajnych przypadkach, ze ktos np. nabral kredytow i pozniej to przewalil na glupoty nawet nie mysle, zakladam, ze sad sie przychyli do upadlosci.

Upadajacy
    Participant

@Perse dziękuję za jasno sprecyzowaną odpowiedź.

wiktoria195
    Participant

syndyk przysłal mi plan spłaty jednorazowej mała kwota pozostali wierzyciele się nie zgłosili to mam rozumieć że nie będę spłacała ich czy mam się odnieść także dla pozostałych których nie ma w planie spłat.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 31 do 36 (z 36)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.