Wysokość raty miesięcznej harmonogramu spłat

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wysokość raty miesięcznej harmonogramu spłat

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 36)
  • Autor
    Wpisy
    perse
    Participant

hmm,w takim razie robią to różnie ,mi po prostu syndyk powiedział,ze jak mam to żeby dołączyć.

Kevin
    Participant

różnie jest, moim zdaniem lepiej dołączyć, to zawsze lepiej wygląda, ale nie ma na to przepisu co ma być w załączeniu wniosku, jak wszystko się kupy dupy trzyma:) to i tak sędzia pewnie na to nawet nie spojrzy:)

Wera
    Participant

Czyli wychodzi na to że mogę ale nie muszę dołączyć te zaśw. Syndyk nic nie powiedział,żeby jakieś dodatkowe dokumenty dać,tylko żeby napisać wniosek o plan spłaty i najlepiej wysłać mu na maila,a on sam złoży w sądzie.
    Jednak chyba wyślemy sami pocztą bezpośrednio do sądu, będziemy mieć pewność że już jest tam gdzie trzeba,bo syndykowi wcale nie musi się spieszyć z doręczeniem,skoro kasa mu wpływa..

Kevin
    Participant

najlepiej i tak i tak, wysłać na maila synydkowi jak prosił, a syndyka lepiej słuchać, ale jak masz jakieś obawy to prócz tego nie zaszkodzi wysłać do sądu swoją propozycję PSW.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Po ponad 2 miesiącach syndyk poprosił o zgłoszenie się do niego,celem ustalenia „jakiegoś zakończenia”. Na spotkaniu poinformował nas,że z ponad 20 wierzycieli zgłosiło się tylko 4(na łączną kwotę ok.120 tyś).

Coś za szybko, chyba, że w nowych przepisach jest coś takiego jak określony czas na odpowiedź wierzyciela na pismo syndyka?.

Wera
    Participant

Tak zrobimy,dołączymy wszystkie zaświadczenia i wyślemy prosto do sądu i syndyka. Niech się zapozna z naszą propozycją nim sam coś przedstawi wygórowanego..

kmaro08
    Participant

Po ponad 2 miesiącach syndyk poprosił o zgłoszenie się do niego,celem ustalenia „jakiegoś zakończenia”. Na spotkaniu poinformował nas,że z ponad 20 wierzycieli zgłosiło się tylko 4(na łączną kwotę ok.120 tyś).

Coś za szybko, chyba, że w nowych przepisach jest coś takiego jak określony czas na odpowiedź wierzyciela na pismo syndyka?.

Wydaje się to zbyt szybko. Trochę czasu mija zanim informacja ukaże się w MSiG, a przecież od tego czasu dopiero według przepisów wierzyciele mają ustawowy miesiąc na zgłoszenie. Dodatkowo trzeba też odczekać ze 2 tygodnie minimum na otrzymane listy pocztą.
    Nie wiem, jak na nowych zasadach, ale na starych każda zgłoszona wierzytelność musiała być zatwierdzona najpierw przez sędziego komisarza, a później przekazana dopiero Syndykowi. Co oczywiście wiązało się z oczekiwaniem, nawet kilkumiesięcznym.
    Później była tworzona lista wierzytelności (bądź kolejne listy), które również musiały być ogłoszone w MSiG.
    Następnie plan podziału – również info w monitorze.

@Wera
    czy informacja o Twojej upadłości pojawiła się w MSiG?

Ogólnie jak dla mnie dziwna kolej rzeczy. Wniosek o PSW bez ogłoszonej listy wierzytelności i planu podziału masy.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 weeks temu przez kmaro08.
    Wera
    Participant

Już wyjaśniam mój błąd,wniosek o upadłość wysłany bodajże w październiku 2020,pod koniec listopada otrzymaliśmy pismo o niekompletnym wniosku,więc wysłaliśmy nowy uzupełniony. A 30 grudnia odbieramy Postanowienie Sądu o ogłoszeniu upadłości w dn.8.12.2020. A 8.01.2021 ukazuje się informacja w MSiG. Więc wierzyciele mieli te 30 dni na zgłoszenie się do syndyka,zaś on czekał na to 2 miesiące po czym poprosił o spotkanie.

kmaro08
    Participant

No tak tylko, że realnie wierzyciele mają czas na zgłoszenie się do momentu zatwierdzenia ostatecznego planu podziału środków z masy. W Twoim przypadku nie było jeszcze zatwierdzonej listy wierzytelności i informacji w MSIG. Z tego co kojarzę (mogę się mylić) w tej kwestii przepisy się nie zmieniły.

kmaro08
    Participant

W sumie w nowych przepisał większą rolę odgrywa Syndyk więc możesz na tym zyskać skoro tak ciśnie do przodu i działa bez zbędnego zwlekania. Życzę więc bezproblemowej upadłości. Będzie dobrze 😉

Wera
    Participant

Nie mieliśmy żadnego majątku, czegokolwiek co mogło by iść na sprzedaż i podział dla wierzycieli.
    Dla świętego spokoju mąż zadzwonił do syndyka z zapytaniem o te zaświadczenia. Na chwilę obecną kazał mu wysłać tylko ten wniosek z planem spłaty.

perse
    Participant

Wera opisz jak to się skończy,bo jestem ciekawa,mój mąż tez idzie tym nowym torem upadłości i jest rzeczywiście szybciej,faktycznie teraz nie ma sędziego komisarza,wszystkim zajmuje się syndyk a i wierzyciele tez jakoś szybciej mają się zgłaszać. U mojego męża upadłość z 8 lutego,w marcu dopiero syndyk zajął wynagrodzenie i czekamy,syndyk się nieco spóźnił bo niespodziewanie wszedł komornik(pismo przyszło już po zajęciu kont) i trzeba było to odkręcać była tez jeszcze prośba do sadu o wyłączenie starego samochodu z masy i tez szybko poszło ,sad w tydzień wydał postanowienie o wyłączeniu samochodu,czekamy co dalej.

Wera
    Participant

Oczywiście,będę informować o przebiegu. U nas komornik był na wynagrodzeniu od maja zeszłego roku,a od ogłoszenia upadłości przeszedł syndyk. Najgorsze jest to,że powiedział że teraz on będzie pobierał ale w mniejszej kwocie niż komornik,a wcale tak nie jest. Mąż dostaje w dalszym ciągu najniższą krajową.. Cóż poradzić,dalej zaciskać zęby i czekać jak najszybszego końca.

Lilka
    Participant

To i tak lepiej niż u nas, syndyk zabiera z wynagrodzenia więcej niż komornik, na konto dostaje partner 1600zl

Kevin
    Participant

wg. nowych przepisów jest szybsza rozprawa dot. ustalenia PSW, nie pierwszy raz o tym slysze i to jest ten plus, no procz tego, ze prawie kazdy dostaje upadlosc, ale duzy minus jest taki, ze sad moze nakazac splacac PSW max. do 7 lat. a wg. starych przepisow max. 3 lata, no i sad raczej te 3 lata dawal w wiekszosci przypadkow, wiec zachodzi uzasadniona obawa, ze sady moga teraz dawac tez maksymalny czas splaty, ale czas pokaze.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 36)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.