Wysokość raty miesięcznej harmonogramu spłat

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wysokość raty miesięcznej harmonogramu spłat

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #17808
  Marta 555
  Participant

  Dzień dobry. Czy sędzia na rozprawie upadłościowej może zasądzić harmonogram spłat, jeśli moja pensja brutto wynosi mniej więcej tyle, ile aktualna minimalna kwota wolna od zajęcia? Czy w takim wypadku sprawa zakończy się odstąpieniem od harmonogramu spłat? A jeśli minimalna kwota wolna od zajęcia nie ma tu znaczenia, to jaką sumę maksymalnie mogę dostać miesięcznie do spłaty? Bardzo proszę o jasną, jednoznaczną odpowiedź. Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

  #17811
  perse
  Participant

  To syndyk nie może ci zajmować najniższej krajowej do czasu ustalenia planu spłat,później na koniec sędzia ustala plan spłat w zależności od tego jaka jest twoja sytuacja życiowa,mi przy najniższej krajowej ustalił rate 200 zł na 3 lata,bierze pd uwagę dzieci,zarobki męża stałe wydatki konieczne do życia itp.Plan spłaty ustala się nawet jak osoba nie pracuje,gdyż jeśli nie ma niepełnosprawności z powodu której nie może pracować i jest zdrowa itd to po prostu powinna sobie znaleźć prace.bez ustalenia planu spłat to raczej rzadka sytuacja,człowiek po prostu musi nie mieć żadnej możliwości zarobkowania z powodów zdrowotnych. Także przy najniżej krajowej może ci ustalić zarówno 200 zl jaki 500 zł,zależy ile zarabia współmałżonek itd i jakie są twoje możliwości zarobkowe,w jakim jesteś wieku,ogólnie twoja sytuacja życiowa- to wszystko zależy od sędziego,nikt ci nie powie ile dokładnie zasadzi ci sędzia,w różnych sadach bywa to bardzo różnie.

  #17812
  Kevin
  Participant

  oprocz tego co napisala Perse to Twoja rola jest przekonac sad (syndyka rowniez), ze nie masz zdolnosci ponosic zadnych oplat z tytulu PSW lub minimalne, musisz rozpisac dochody, wydatki, ale w dzisiejszej rzeczywistosc, gdzie wzgledne latwo jest o dodatkowa prace to sady raczej nie zwalniaja z PSW.

  #17815
  Marta 555
  Participant

  Dziękuję bardzo za informację. Bardzo bardzo dziękuje wszystkim życzliwym 🙂

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.