Wyrok o zapłatę wierzyciela z wniosku o ogłoszenie upadłości

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wyrok o zapłatę wierzyciela z wniosku o ogłoszenie upadłości

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
    Wojtas18
    Participant

Witam. Na początku napisze że ręce opadają żyć w tym kraju. Od Sierpnia spłacam PSW po 2,5 roku walki. Teraz spotkała mnie nowa niespodzianka. Otóż miałem wiadome jest, że jeśli trwa postępowanie upadłościowe, to wszystkie sprawy w sądach są zawieszane lub zamykane. No i jedna ze spraw która była zawieszona został odwieszona na wniosek wierzyciela który nie przyjął wierzycielności które zgłosiłem go w wniosku. Wyznaczyli rozprawę wysłałem pismo z informacją i kopią orzeczenia i byłem pewny że będzie odroczenie, dlatego nawet nie poszedłem na sprawę dlatego byłym w ciężkim szoku, że Sąd zasadził mi spłatę zaległych pieniędzy. No po prostu cyrk. Co robić teraz, od razu zażalenie, co pisać czy wnioskować u uzasadnienie. Miał ktoś taką przygodę jaka mnie spotkała. Myślałem, że jak już będę miał PSW to będzie spokój, a tu takie przygody.

Wojtas18
    Participant

Przepraszam za błędy stylistyczne i literówki ale pisałem w pośpiechu z telefonu.

Wojtas18
    Participant

Panie mecenasie proszę o pomoc. Na jaki paragraf mam się powołać, zażalenie złożyć do Sądu Okręgowego w jakiej formie, co napisać? Czemu taka praktyka została wykonana? Ta sprawa została zamknięta z powodu toczącego się postępowania upadłościowego przez sedzuegi6, który później wznowił pod nową sygnatura sprawy na wniosek wierzyciela.

Z dniem uprawomocnienie się postanowienia w przedmiocie PSW formalnie kończy się postępowanie upadłościowe. Niemniej wierzyciele zgłoszeni we wniosku o upadłość, a zwłaszcza uwzględnienie w PSW nie mogą dochodzić już swoich należności przed sądem. Niemniej sądy cywilne nie wiedzą o tym czy jest lub było ogłoszone postępowanie upadłościowe w stosunku do pozwanego lub czy wykonuje on PSW. O tym trzeba informować sąd i tłumaczyć w razie jakichś wątpliwości, inaczej zdarzają się takie sytuacje. Nie można tego pozostawiać od tak sądom cywilnym ponieważ nadal świadomość prawna w zakresie upadłości jest nikła – nawet u sędziów.

W terminie 7 dni od daty wydania orzeczenia składa się wniosek o uzasadnieni. Oplata wynosi 100 zł, a następnie po otrzymaniu uzasadnieniu składa się apelację. Nieznająca akt sprawy nic więcej nie jestem w stanie pomóc.

Wojtas18
    Participant

Dziękuję Panie mecenasie za nakreślenie drogi jaką muszę wykonać. Wysłałem Panu na maila zapytanie. Jak zawsze na Pana można liczyć.

Wojtas18
    Participant

„O tym trzeba informować sąd i tłumaczyć w razie jakichś wątpliwości, inaczej zdarzają się takie sytuacje. Nie można tego pozostawiać od tak sądom cywilnym ponieważ nadal świadomość prawna w zakresie upadłości jest nikła – nawet u sędziów.”
    Piszę Pan że trzeba informować Sąd, tak zrobiłem, przed rozprawa wysłałem pismo z orzeczeniem o otrzymaniu upadłości. Mało tego, ten sędzia wcześniej zawiesił sprawę z powodu trwającego postępowania dlatego byłym pewny, że to umorzy, dziwna sytuacja.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Wysłałeś pismo, ale nie wiesz czy jest ono w aktach, czy dotarło ?. Byłbyś na rozprawie to pewnie byłoby wyjaśnione.

Wojtas18
    Participant

Byłem pewny, że będzie umorzone dlatego nie byłym na rozprawie . Tak jak pisałem wcześniej, Pani sędzia wcześniej zamkneła sprawę z powodu trwającego postępowania upadłościowego. To nie jest, że mi się nie chciało. Po prostu takich spraw przez cały proces postępowania było dużo, bo miałem kilkadziesiąt wierzyciel. Zawsze były umarzane. Syndyk się tym zajmował. Teraz syndyk ze mną nie współpracuje więc zająłem osobiście. Napisałem pismo wyjaśniające, wraz z orzeczeniem o ogłoszeniu upadłości, dostałem potwierdzenie odebrania pisma przez Sąd. Tu nie było, żadnego olania sprawy dlatego jestem w takim szoku, że Pani sędzia wydał wyrok, spłaty długów. Teraz żałuję, że nie poszedłem na rozprawę, ale miałem podstawy, żeby być pewny, że zostanie sprawa umorzona.

Kevin
    Participant

rozumiem Twoja irytacje, ale sprawa jest jasna, skladaj o apelacje i tyle, bedziesz mial umorzone, ale powalczyc musisz.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.