Wypowiedzenie umowy

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Wypowiedzenie umowy

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #16238
  Dzam25
  Participant

  Witam, chciałabym zapytać czy mając ogłoszona upadłość można podpisać wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron? Niestety przez wirusa szefowa chce mnie zwolnić i tu nie wiem czy takie wypowiedzenie mogę podpisać? Bo wiadomo,że będąc upadlym nie mogę być bezrobotna… A i tak miałam problem z pracą,udało mi się w lutym znaleźć.i znowu zostanę bez pracy. Boję się,ze sąd przyczepi się do tego,że znowu jestem bez pracy i podpisałam takie wypowiedzenie? Byłabym bardzo wdzięczna za odp. Gdyż nie wiem za bardzo co robić, A nie chce mieć cofniętej upadłości,a syndyk ciągle mi grozi że zrobi tak abym straciła ja 🙁

  #16243
  moskit
  Participant

  „…czy mając ogłoszona upadłość można podpisać wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron?”
  Moim zdaniem nie powinno się tego robić.

  #16245
  Kamil
  Participant

  Syndyk nie działa w interesie upadłego tylko wierzycieli. Rezygnacja z pracy nie rzutuje korzystnie na dalszy proces postępowania upadłościowego, wręcz przeciwnie.

  #16250
  Dzam25
  Participant

  Dziękuję za odpowiedź. W takim razie co mam zrobić? Sytuacja z szefowa jest napięta i ona już że mną nie chce pracować i już na moje miejsce ma inną dziewczynę. Więc jakie kroki mam podjąć aby sobie nie zaszkodzić?
  Uraz czy w trakcie upadłości można założyć własną działalność? Jestem kosmetyczka i mam możliwość podnajecia stanowiska,ale wtedy musiałabym mieć własną działalność.

  #16251
  Kevin
  Participant

  najlepiej w tej sytuacji jak Ci da wypowiedzenie z uzasadnieniem, ze redukuje stanowisko, ze ze wzgledu na trudna sytuacje firmy jest zmuszona Cie zwolnic, cos w tym stylu.
  No i zaraz poczyn kroki w celu znalezienie nowej pracy, najlepiej jakby to bylo plynne.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 week, 6 days temu przez Kevin.
  #16254
  perse
  Participant

  a dlaczego chcesz podpisać za porozumieniem stron,bez sensu.potem nic nie dostaniesz,ja mam upadłość,zostałam zwolniona z powodu pandemii ze zlecenia (mniej pracy,obroty spadły itp.) i teraz mam legalne postojowe 2,080 przez trzy mce i to jako mój dochód wykaże w sprawozdaniu za ten okres pozostawania bez pracy,za porozumieniem stron to tak jakbyś sama chciała odejść i nic ci się nie należy ani postojowe ani zasiłek dla bezrobotnych.

  #16272
  Dzam25
  Participant

  Niestety jest problem,szefowa nie może wypowiedzieć umowy z racji rezygnacji stanowiska,bo wzięła dofinansowanie do stanowiska pracy i przez 2 lata musi je utrzymać:/ pytała księgowej i w up jak.inaczej jeszcze rozwiązać i nie ma za dużo możliwości. Ja na chwilę obecną nie mam innej pracy. Tzn. Mam ale trzeba mieć dzialanosc gospodarcza,a chyba jej założyć w czasie upadłości nie mogę.?

  #16281
  tomkasz
  Participant

  Ja bym nie robił dobrze komuś, tylko dbał o swoją upadłość. Na logikę rozwiązanie umowy za porozumieniem stron może zadziałać na Twoją niekorzyść w kontekście upadłości. Chcesz brać na siebie konsekwencje decyzji podejmowanych przez szefową?

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.