Wypowiedzenie umowy

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Wypowiedzenie umowy

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
    Dzam25
    Participant

Witam, chciałabym zapytać czy mając ogłoszona upadłość można podpisać wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron? Niestety przez wirusa szefowa chce mnie zwolnić i tu nie wiem czy takie wypowiedzenie mogę podpisać? Bo wiadomo,że będąc upadlym nie mogę być bezrobotna… A i tak miałam problem z pracą,udało mi się w lutym znaleźć.i znowu zostanę bez pracy. Boję się,ze sąd przyczepi się do tego,że znowu jestem bez pracy i podpisałam takie wypowiedzenie? Byłabym bardzo wdzięczna za odp. Gdyż nie wiem za bardzo co robić, A nie chce mieć cofniętej upadłości,a syndyk ciągle mi grozi że zrobi tak abym straciła ja 🙁

moskit
    Participant

„…czy mając ogłoszona upadłość można podpisać wypowiedzenie umowy o pracę za porozumieniem stron?”
    Moim zdaniem nie powinno się tego robić.

Kamil
    Participant

Syndyk nie działa w interesie upadłego tylko wierzycieli. Rezygnacja z pracy nie rzutuje korzystnie na dalszy proces postępowania upadłościowego, wręcz przeciwnie.

Dzam25
    Participant

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie co mam zrobić? Sytuacja z szefowa jest napięta i ona już że mną nie chce pracować i już na moje miejsce ma inną dziewczynę. Więc jakie kroki mam podjąć aby sobie nie zaszkodzić?
    Uraz czy w trakcie upadłości można założyć własną działalność? Jestem kosmetyczka i mam możliwość podnajecia stanowiska,ale wtedy musiałabym mieć własną działalność.

Kevin
    Participant

najlepiej w tej sytuacji jak Ci da wypowiedzenie z uzasadnieniem, ze redukuje stanowisko, ze ze wzgledu na trudna sytuacje firmy jest zmuszona Cie zwolnic, cos w tym stylu.
    No i zaraz poczyn kroki w celu znalezienie nowej pracy, najlepiej jakby to bylo plynne.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 months, 1 week temu przez Kevin.
    perse
    Participant

a dlaczego chcesz podpisać za porozumieniem stron,bez sensu.potem nic nie dostaniesz,ja mam upadłość,zostałam zwolniona z powodu pandemii ze zlecenia (mniej pracy,obroty spadły itp.) i teraz mam legalne postojowe 2,080 przez trzy mce i to jako mój dochód wykaże w sprawozdaniu za ten okres pozostawania bez pracy,za porozumieniem stron to tak jakbyś sama chciała odejść i nic ci się nie należy ani postojowe ani zasiłek dla bezrobotnych.

Dzam25
    Participant

Niestety jest problem,szefowa nie może wypowiedzieć umowy z racji rezygnacji stanowiska,bo wzięła dofinansowanie do stanowiska pracy i przez 2 lata musi je utrzymać:/ pytała księgowej i w up jak.inaczej jeszcze rozwiązać i nie ma za dużo możliwości. Ja na chwilę obecną nie mam innej pracy. Tzn. Mam ale trzeba mieć dzialanosc gospodarcza,a chyba jej założyć w czasie upadłości nie mogę.?

tomkasz
    Participant

Ja bym nie robił dobrze komuś, tylko dbał o swoją upadłość. Na logikę rozwiązanie umowy za porozumieniem stron może zadziałać na Twoją niekorzyść w kontekście upadłości. Chcesz brać na siebie konsekwencje decyzji podejmowanych przez szefową?

Andi7
    Participant

Dokładnie tak jak napisał @tomkasz. Jeżeli właściciel firmy dostał dotację na utworzenie miejsca pracy i chce Ciebie zwolnić, to niech to zrobi i zwróci środki do urzędu pracy. Pod żadnym pozorem nie zgadzaj się na porozumienie stron, gdyż gwarantowane późniejsze szarpania się z syndykiem i możliwość nawet umorzenia postępowania. Trzecią opcją i wydaje się najbezpieczniejszą, to pójście na L4 i rozpoczęcie leczenia. Masz do wykorzystania w ramach jednego kodu choroby 182 dni zwolnienia lekarskiego. Napisz jeszcze jak długo pracujesz u tej osoby, bo może jest jeszcze furtka, aby w trakcie zwolnienia umowa została rozwiązana na mocy przedłużającej się niedyspozycji zdrowotnej. Wtedy i szefowa nie będzie miała uczulenia na Ciebie, a ty po L4 zachowasz prawo do zasiłku i innych przyszłych benefitów zapowiadanych z tarczy antykryzysowej. I co najważniejsze nie zostajesz bez środków do życia.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 months, 3 weeks temu przez Andi7.
Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.