wynagrodzenie

Ten temat zawiera 82 odpowiedzi, ma 26 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Henzyk 4 miesiące, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 76 do 83 (z 83)
  • Autor
    Wpisy

czesio
    Participant

Tak karol123 masz rację , rożni ludzie i różne decyzje ,niestety .Ale jeśli chodzi o zabieranie z pensji to alimenty zawsze maja pierwszeństwo jeśli chodzi o tzw. zbieg to alimenty zawsze wygrają.Pytanie tylko czy syndyk traktowany jest jak swego rodzaju komornik czy ma możliwość decydowania jako pierwszy o kwotach

elka
    Participant

Dzień dobry, czy jeśli jestem zatrudniony za granicą u niemieckiego pracodawcy czy to wynagrodzenie również wchodzi do masy upadłości i syndyk może mi je zabrać?

Aldonaa
    Participant

Tak. Jeżeli upadłość jest ogłoszona w Polsce – to obowiązują polskie przepisy (w tym także potrącenia) – bez względu na kraj zarobkowania upadłego.

moskit
    Participant

@howard80 @wszyscy
    ilu ludzi tyle opinii. 🙂
    Ponieważ występują zobowiązania alimentacyjne do masy upadłości będzie wchodziło 60% wynagrodzenia. Syndyk rozporządza masą, więc to on będzie wypłacał alimenty. Z kwoty 3700 netto upadły otrzyma 1480.

Henzyk
    Participant

@karol13 Tak jak pisałem wcześniej: ja i żona mamy umorzone długi bez PSW. Nawet nie musieliśmy jechać na rozprawę. Pomimo to byliśmy na wypadek jakiś nieprzewidywalnych okoliczności. Upierdliwy wierzyciel najwyraźniej stchórzył i nawet nie jawił się na rozprawę. Temat jeszcze nie zakończony bowiem wierzyciel może się odwołać. Wg mnie nie ma najmniejszych argumentów, aby jego odwołanie było skuteczne. Powołał się w piśmie na pewne przepisy prawne, które na starcie „wyśmiałem” i dołączyłem do akt spray stosowne orzecznictwo dotyczące zaliczenia po stronie aktywów masy upadłościowej wkładu do spółdzielczego mieszkania lokatorskiego, które nie podlega windykacji. Temat swego czasu precyzyjnie wyjaśniałem dla ew. zainteresowanych.

karol123
    Participant

@ Henzyk moje gratulacje

Henzyk
    Participant

@karol123 Dzięki za dobre słowo. Ja jestem pragmatykiem, dopóki wyrok się nie uprawomocni prawna „piłka” jest dalej w grze. Myślę jednak, że jedna z największych firm windykacyjnych w Polsce i nie tylko, dostatnie takie lanie, że ni świadek klęski się nie ostanie. Na końcu wyślę pewnej osobie, która wszczęła swego czasu spór sadowy o nakaz zapłaty na jej prywatny adres elegancką bombonierę. Tak jak to miało miejsce w filmie „Vabank 2”. Mnie to będzie kosztować z kosztami wysyłki może 30-40 zł a ich ponad 700 tyś złotych. Pozdrawiam

Henzyk
    Participant

@karol123 Na razie wierzyciel się nie odwołuje. Czekam cierpliwie bo termin odwołania nie liczy się od daty wyroku tylko od daty skutecznego doręczenia. Ich przedstawiciel nie zjawił się na rozprawie być może celowo aby tylko zyskiwać na czasie. Co by nie zrobił i tak g….. ode mnie nie dostanie.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 76 do 83 (z 83)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.