wynagrodzenie

Ten temat zawiera 68 odpowiedzi, ma 23 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  karol123 1 tydzień, 1 dzień temu.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 61 do 69 (z 69)
  • Autor
    Wpisy

anheros
    Participant

Nie wprowadzaj innych w błąd – koszty upadłego NIE MAJĄ ZNACZENIA co do zajmowanej kwoty!

karol123
    Participant

Henzyk załamałem się jak przeczytałem to co piszesz.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 2 dni temu przez  karol123.
    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 2 dni temu przez  karol123.

Henzyk
    Participant

@karol123 Niby czemu tak piszesz? Właśnie, że ma. Musiałem ja i żona sporządzić wykaz wszystkich naszych kosztów utrzymania. Może dotyczy to tylko nas bo UK ogłaszamy osobno, ale nakaz zapłaty jest tym samym tytułem. W tej chwili na wariata szukam jakieś pracy bo w moim własnym interesie jest to, aby kwota w masie upadłościowej była jak najwyższa – najlepiej pochodząca z legalnej pracy. Nijak takiej nie idzie znaleźć bo mam bo mam poważnie ograniczone możliwości z uwagi na stan zdrowia. Ile Syndyk może działać? Pisze o tym gospodarz. Nie ma „żelaznego terminu”.

anheros
    Participant

To dotyczy i tylko małym stopniu (kwestia uznaniowa) PLANU SPŁATY, a nie egzekucji i zajęcia komorniczego lub syndyka! Chłopie sio! Mylisz pojęcia i twierdzisz, że masz rację – tacy „doradcy” to gorzej niż samemu sobie w kolano strzelić!
    Syndyk działa, ile chce.
    Ogarnij się kolego! Nie mów „byle co i byle jak” – weź choćby minimalną odpowiedzialność za swoje słowa!!

karol123
    Participant

Anheros gdyby nie my Aldona i Moskit, który raz na miesiąc coś napisze, to to forum byłoby biedne. Mecenas niestety z natłoku obowiązków nie często zagląda. Ludzie by czytali mądrości co niektórych. Masakra.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 1 dzień temu przez  karol123.

karol123
    Participant

Swoją drogą to dziwne jak można być w połowie albo nawet bliżej końca upadłości. I nic kompletnie nie rozumieć. Jednocześnie prawić wykłady i elaboraty z prawa na wiele stron.

karol123
    Participant

Dla innych uczestników forum.

” A czy Syndyk podał Tobie Preliminarz swoich wydatków w postępowaniu upadłościowym z określeniem terminu” – syndyk nie podaje takich rzeczy. W ogóle się nie konsultuje z upadłym w tych sprawach. Składa jedynie sprawozdanie do sądu. Można sobie zobaczyć w aktach.

” Jaką kwotę może egzekwować wynika to również z kosztów upadłego (mieszkanie, światło, gaz, CO, wyżywienie, środki higieny, ubranie, lekarstwa itd.). ” kompletna bzdura. Tak jak pisał Anheros koszty upadłego nie mają wpływu na kwotę zajęcia. Na etapie wyznaczania przez sąd planu spłat mają znaczenie dla sądu.

Henzyk dla Ciebie też to piszę. Abyś wiedział…

anheros
    Participant

…bo można byłoby zastosować prosty mechanizm: zarabiam 1 mln PLN, to wykażę koszty 1 mln PLN – to Sąd wyda zerowy psw, „bo koszty mam duże”.
    Koszty tylko przy ustalaniu psw, ale – uwaga! – to tylko jest wysłuchanie przez Sąd, a czy i co Sąd z tym zrobi, to już jest sprawa… Sądu. Może uwzględnić całość kosztów, część – albo nic. Bo „może upadły iść do lepszej pracy” i takie inne czasami bzdury Sąd wygaduje. Niestety!

karol123
    Participant

Lepiej jest oczywiście przedstawić sytuację trochę gorzej niż w rzeczywistości. Ale nie można przeginać. Bo jak sędzie jest inteligentny to się zorientuje.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 61 do 69 (z 69)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.