wynagrodzenie

Ten temat zawiera 82 odpowiedzi, ma 26 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Henzyk 3 tygodnie, 3 dni temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 83)
  • Autor
    Wpisy

tono65
    Participant

WITAM, PANIE MECENASIE MAM PYTANIE , JEŚLI ŻONIE SYNDYK ZOSTAWIA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ A W TYM MIESIĄCU WPŁYNĄ ZWROT PODATKU NA DZIECI TO TEN ZWROT IDZIE DO MASY W CAŁOŚCI CZY TO SIĘ SUMUJE I DO MASY WCHODZI 50% WYNAGRODZENIA + ZWROT PODATKU ? Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ.

Debtor2016
    Participant

Nie jestem mecenasem, ale odpowiem.

Tak, zwrot podatku wchodzi w całości do masy upadłości, nie ma żadnego sumowania, to są dwie zupełnie różne rzeczy.

I radzę czytać na przyszłość forum, bo temat był wałkowany kilkukrotnie, a z tego co widzę, to mecenas ograniczył aktywność być może właśnie z uwagi na konieczność wyjaśniania oczywistości.

anheros
    Participant

Tak jak Debtor napisał jest.
    I PROSZĘ NIE KRZYCZEĆ – MY TUTAJ DOBRZE SŁYSZYMY!!!
    Dziękujemy. 🙂

Dawid3k
    Participant

Witam ja z takim zapytaniem pisze bo moj chlopak podal w u siebie w pracy moj numer konta z wynagrodzenia. I gdy pieniadze przyszly na moje konto odrazu zostaly zablokowane przez syndyka jest to kwota 1533zl . dlatego taka kwota gdyz u chlopaka na wynagrodzeniu siedzi komornik. Czy mogle jakos odzywac te pieniadze od syndyka jak to wyglada ?

dracula
    dracula
    Participant

Jeżeli te pieniądze nie pochodzą z wynagrodzenia upadłego, to uprawniony może zwrócić się do syndyka z prośbą o ich zwrot. Syndyk może, ale nie musi po dobroci zwrócić środki. Oczywiście nie trzeba pisać, że na wynagrodzeniu chłopaka siedzi komornik. Jeżeli nie będzie chciał zwrócić, pisać pismo do sędziego-komisarza i równolegle pozywać.

Howard80
    Participant

Witam. Zarabiam 4tys na rękę. Czy syndyk może mi zostawić najniższa krajowa tj 1459zl? Czytając forum i bloga wydaje mi się że powinienem dostać 50% czyli 2tys…

dracula
    dracula
    Participant

co do zasady syndyk zostawi połowę wynagrodzenia, chyba że w grę wchodzą długi alimentacyjne

Howard80
    Participant

Żadnych alimentów nie mam

moskit
    Participant

Jak najbardziej 50%. Czyżby syndyk potrącał więcej? Jeśli tak, to czym to motywuje.

Howard80
    Participant

Witam. Zakład pracy przelewa mi zawsze pierwszego dnia miesiąca wypłatę. Czy są jakieś przepisy mówiące o tym ile czasu ma syndyk na wypłate mojej ‚doli’?

Aldonaa
    Participant

Nie natknęłam się na przepisy mówiące w jakim terminie syndyk powinien przekazywać należną upadłemu wypłatę.
    Ale na forum ktoś już pisał, że jest to z 5-7 dniowym poślizgiem.

anheros
    Participant

Powinien niezwłocznie – ale… wiecie jak jest. Trzeba go cisnąć a nie czekać bezczynnie.

czarownica
    Participant

Dzień dobry, nie mogę znaleźć odpowiedzi na podobne pytanie.Mam ogłoszoną upadłość przez sąd. Syndyk czyni swoja powinność od 5 m-cy. Pracuję w oparciu o umowę o pracę, pełny etat. Czy zajęciu w całości przez syndyka podlega nagroda jubileuszowa, nagroda uznaniowa i 13 -ta pensja?

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 3 miesiące temu przez  czarownica.

Konto usuniete
    Uzytkownik

W całości nie. Zajmuje 50%. Moje premie tak były zajmowane.

czarownica
    Participant

Dziękuję za odpowiedz.W moim przypadku było tak,że syndyk nakazał zwrócić mi w całości nagrodę jubileuszową na konto masy upadłościowej (połowa nagrody poszła jeszcze do komornika, a druga połowa dotarła do mnie no ale musiałam ja oddać do syndyka. W tamtym miesiącu moje pobory jakie otrzymałam były o około 200 zł niższe niż kwota wolna od zajęcia komorniczego).Tak więc z nagrody jubileuszowej(za 20 lat pracy) nie zobaczyłam nic.Teraz dostałam nagrodę uznaniową – połowa poszła już do syndyka a połowa trafiła do mnie. I zastanawiam się czy syndyk będzie oczekiwał zwrotu tego co mi wpłynęło i czy mam szanse domagać się zwrotu z nagrody jubileuszowej i pozostawienia nagrody uznaniowej do mojej dyspozycji.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 83)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.