wynagrodzenie

Ten temat zawiera 82 odpowiedzi, ma 26 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Henzyk 3 tygodnie, 3 dni temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 83)
  • Autor
    Wpisy

m.gorajski
    Participant

Dzieki za pocieche anheros

anna025
    Participant

Chciałabym ogłosić upadłość, nie mam żadnego majątku.
    Syndyk będzie występował na moim wynagrodzeniu przez pierwsze 3 lata od upadłości czy aż do momentu spłaty wierzycieli?

moskit
    Participant

Sąd podejmując decyzję o upadłości wyznacza syndyka, który powinien dość szybko skontaktować się z Panią. Będzie on zajmował wynagrodzenie do momentu uprawomocnienia się postanowienia w sprawie planu spłat wierzycieli. Później zobowiązania wynikające z tego planu, zgodnie z harmonogramem reguluje się samemu.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 lata, 1 miesiąc temu przez  moskit.

@lena23
    Kwota potrąceń jest sztywno określana przez przepisy i nie zależy ani od sytuacji materialnej dłużnika, ani od uznani syndyka. Ewentualnie można wystąpić do sędziego komisarza z wnioskiem o obniżenie kwoty dokonywanych potrąceń, niemniej zależy to wyłącznie od jego uznania, a przypadki uwzględnienia takiego wniosku są wyjątkowo rzadkie.
    Należy opłacać samodzielnie wszystkie swoje rachunki, inaczej może się okazać, że po przeprowadzeniu całego postępowania dłużnik pozostaje z długiem powstałym po ogłoszeniu upadłości. Dług powstały po ogłoszeniu upadłości nie podlega umorzeniu, co najwyżej może zostać rozłożony na raty w ramach planu spłaty wierzycieli.

@m.gorajski
    Syndyk nie może żądać od upadłego żadnych wpłat do masy upadłości ponad to co podlega potrąceniu z wynagrodzenia. Jeżeli kwota wynagrodzenia otrzymywanego przez dłużnika nie pozwala na jakiekolwiek potrącenia i nie ma środków na pokrycie kosztów postępowania, to syndyk powinien wystąpić o wypłatę potrzebnych środków przez Skarb Państwa. Ubóstwo masy upadłości nie stanowi podstawy do umorzenia postępowania.

@anna025
    Potrąceń syndyk będzie dokonywał do czasu zakończenia postępowania upadłościowego, tj. do czasu uprawomocnienia się postanowienia o ustaleniu planu spłaty wierzycieli lub o umorzeniu zobowiązań bez ustalania planu spłaty wierzycieli. W okresie wykonywania ewentualnego planu spłaty wierzycieli nie ma już syndyka i nikt nie dokonuje żadnych potrąceń z wynagrodzenia dłużnika.

robert40
    Participant

Dzień Dobry.
    Panie Mecenasie jeśli dobrze zrozumiałem w/w wypowiedź. PO ogłoszeniu upadłości, ustaleniu plan spłat syndyka już nie ma a ja sam pilnuję planu spłat i wpłacam wyznaczoną kwotę? Trochę się w tym wszystkim gubię, ponieważ mam w chwili obecnej komornika na pensji, który pobiera określoną kwotę w tym alimenty. Rozumiem, że po wyroku upadłościowym nie ma ani komornika ani syndyka? Proszę o wyjaśnienie. Nadmieniam, że nie posiadam, żadnego majątku oprócz wynagrodzenia o racę. pozdrawiam

anheros
    Participant

w trakcie planu spłat – nie ma syndyka
    po postanowieniu o upadłości – jest syndyk zamiast komornika (i bierze tyle samo co wcześniej komornik)

robert40
    Participant

Przepraszam Anheros, ale nie rozumiem. Rozbij mi to na atomy. Rozumiem, że jak odbędzie się sprawa upadłościowa, to zostanie powołany syndyk, i będzie on do czasu gdy zostanie ustanowiony plan spłat i wejdzzie on w zycie. Wtedy nie ma już syndyka a ja sam wpłacam wyznaczzoną ratę na określone konto. Sam również płacę alimenty, które teraz ściąga komornik? Dobrze myslę

anheros
    Participant

Ogłoszenie upadłości do czas psw – jest syndyk. Potem go nie ma i sam wszystko obsługujesz.
    Z alimentami nie wiem, ale gdzieś tutaj był wątek o alimentach – już ktoś pytał jak to jest dokładnie…

robert40
    Participant

Dzięki to czekam na termin sprawy. Mam tylko nadzieję, że niedługo. Mam jeszcze pytanie w jaki sposób sąd ustala kwotę raty co bierze pod uwagę. czy moze to być kwota mniejsza od tego co bierze komornik? Bo rozumiem, że to sąd ustala kwotę raty oczywiście znając kwotę zadłużenia. A syndyk do czasu ustalenia planu spłaty „siedzi na moim koncie i pensji” i pobiera kaskę na ratę. Po ustaleniu planu splaty odstępuje od konta i działam sam.

anheros
    Participant

…to temat-rzeka jest. Poczytaj wątki o tym. A sama kwota zadłużenia – poza sytuacją, że na tyle mała, że mogłaby być cała spłacona – jest tutaj nieistotna albo mało istotna.

@robert40
    Temat planu spłaty wierzycieli był już szeroko omawiany na forum. Wszystkie potrzebne informacje znajdzie tez Pan na moim blogu, m.in. TUTAJ.

ania2008
    Participant

Witam jestemna etapie w wojewudztwie lubelskim ogłoszenia upadłosci czekam na date rozprawy o ogłoszenie upadłosci konsumenckiej utrzymuje sie z alimentów i rodzinna 500 plus rodzinne oraz pobieram opieke nad starsza osoba niemam na siebie zadnego majatku mieszkamw przebudówce mały pokoik na podwurku u mojego ojca on jest włascicielem ja niemam nic czy syndyk co syndyk moze mi zabrac i ile

Konto usuniete
    Uzytkownik

Alimenty – nie można zająć. 500 plus nie można zająć. Dom jak na ojca – nie można zająć. Nic Pani nie może syndyk zabrać. Pytanie tylko skąd środki na prowadzenie postępowania upadłościowego. Tak informacyjnie powiem Pani, że jeśli ma Pani rozprawę w dniu powiedzmy 16.03.2017 i sąd ogłosi upadłość. To pieniądze które ma Pani na rachunku w dniu 16.03.2017 wchodzą do masy upadłośći 🙂

anheros
    Participant

Jak to skąd środki na prowadzenie upadłości – nie strasz kobiety, Karol! – ze Skarbu Państwa! 🙂

mala84
    Participant

Ok pytanie zarabiam ok 2300 zł na rękę, czyli syndyk będzie mógł mi zostawić tylko najniższą krajową? Mam tak do tej pory przy komorniku, to nie jest tak, że sąd ustala tą kwotę?a co z nadgodzinami, premią, podwyżką? w przypadku komornika zabiera wszystko a syndyk?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 83)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.