Wynagrodzenie syndyka a postępy w procesie upadłości

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Wynagrodzenie syndyka a postępy w procesie upadłości

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Aldonaa 5 miesiące, 2 tygodnie temu.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy

ocz_ko
    Participant

witam
    Otrzymałam maila od syndyka następującej treści:
    Złożyłem wniosek o wynagrodzenie w dniu 21 grudnia 2018 r. Nie wiem kiedy zostanie wydane postanowienie. Jak tylko otrzymam postanowienie ustalające wynagrodzenie, wniosę o zaliczkę na poczet wynagrodzenia. Oczekiwanie na wypłatę zaliczki to kilka miesięcy.
    Po zaspokojeniu kosztów, o ile w masie upadłości nie będzie środków wystarczających na sporządzenie planu podziału, poinformuję sędziego komisarza o braku podstaw do sporządzania planu podziału.

Proszę o informacje czy syndyk aby podjął działania związane z zaspokojeniem kosztów i.t.d o których pisze powyżej musi czekać aż sąd wyda postanowienie o wysokości Jego wynagrodzenia i wypłaci zaliczkę? dopiero wtedy „ruszy” z dalsza częścią swojej pracy?
    Dziękuję

karol123
    Participant

Z maila na to wygląda. Bez planu podziału będzie szybciej. Spytaj najlepiej syndyka.

Aldonaa
    Participant

Syndyk musi czekać na postanowienie, które określi wysokość jego wynagrodzenia oraz przyznające mu zwrot poniesionych wydatków koniecznych.
    Taka jest kolejność działań jak napisał w mailu.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.