Wynagrodzenie bez prawomocnego PSW

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Wynagrodzenie bez prawomocnego PSW

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    michalina
    Participant

Witam, dnia 28.04.2020 zostało wydane postanowienie o planie splat. Od razu złożyłam do sądu pismo o nadanie prawomocnosci ( tak poleciła mi sędzina na rozprawie). Do dnia dzisiejszego narazie cisza. 21.05.2020 zakończył mi się urlop macierzyński. Mam w planach podjąć zatrudnienie. I teraz moje pytania :
    1. Czy podejmując pracę mam obowiązek nadal informować syndyka o pojętym zatrudnieniu? Sędzina na rozprawie mówiła że syndyk już zakończył swoją pracę.
    2. Co z wynagrodzeniem za pracę do momentu uprawomocnienia się wyroku? Syndyka już podobno nie ma tak więc powinnam dostawać 100% pensji.
    3. W postanowieniu nie ma żadnej informacji na temat tego na jaki rachunek mam płacić raty planu spłat. Gdzie mogę się dowiedzieć tego albo czy w piśmie z prawomocnym postanowieniem będzie to napisane.
    4. Czy syndyk ma obowiązek zwrócić mi wszystkie oryginały pism i listów jakie do mnie przychodziły a które on zajmował w trakcie trwania postępowania?
    5. Co z tym kontem roboczym które syndyk otworzył dla mnie w trakcie postępowania? Czy ma on obowiązek zamknąć je czy to ja mając prawomocny już wyrok w ręku mogę zamknąć to konto?

Dziękuję z góry za wszelką pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam

Howard80
    Participant

1. Powinnaś poinformowac syndyka
    2. Powinnaś dostawac 50%, ale w dniu gdy postanowienie będzie prawomocne dostaniesz pozostałe 50% od syndyka. Będzie to kwota ktora uzbiera się od dnia wydania postanowienia o planie spłaty
    3. Syndyk udzieli Ci tej informacji
    4. Ma obowiązek
    5. Mając w ręku prawomocny wyrok działasz już sama. Zamykasz konto. Idziesz na pocztę i składasz wniosek o to żeby poczta szła już do Ciebie a nie do syndyka. A najbardziej przydaje się do tego żeby przedstawić taki wyrok wierzycielom. Często się zdarza ze Twój pierwotny wierzyciel jak się dowie że masz ogłoszona upadłość sprzedaje dług innej firmie. Firma ta straszy Cię komornikiem lub idzie od razu do sądu. Postanowienie z klauzulą prawomocności załatwia sprawę 🙂

michalina
    Participant

@Howard80 dziękuję bardzo za odpowiedź. A czy syndyk nie powinien nadal zostawiać najniższej jak do tej pory? Jeżeli na umowie mam najniższe to chyba nic nie może zabrać

Howard80
    Participant

Tak tak. Jeśli zarabiasz najniższa to nie zabiera Ci nic

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.