Wynagrodzenie

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
  • Autor
    Wpisy
    holterdiepolter
    Participant

Witam,

Jestem nowy na forum. Mysle bardzo powaznie o upadłości konsumenckiej, mam pytanie.
    Czy jeżeli będę zarabiał minimalna krajowa (na chwile obecna 1630 złotych), to czy syndyk może ściągać mi cokolwiek z wynagrodzenia?

holterdiepolter
    Participant

Mam tez jeszcze drugie pytanie, jeżeli mogę.
    Moje przykładowe opłaty wynoszą:
    np. 830 mieszkanie
    800 jedzenie

Jeżeli wyczerpie sie kwota z wynagrodzenia, to z czego będę realizował Plan Spłat Ratalnych? Dodam, ze mam 24 lata.

Aldonaa
    Participant

Minimalna krajowa będzie przez syndyka nietknięta.
    Przy ustalaniu psw (planu spłaty wierzycieli) liczą się możliwości zarobkowe a nie to, że akurat zarabia się minimalną krajową.
    Sędziowie z doświadczenia (z tych składanych przez upadłego rocznych sprawozdań z realizacji psw) wiedzą, że właśnie te możliwości zarobkowe poprawiają się upadłemu po ustaleniu już psw (jak nie ma już syndyka w postępowaniu).

holterdiepolter
    Participant

Moje wynagrodzenie które otrzymuje ledwo starcza mi na zycie i na bieżące potrzeby.
    Mieszczę się w 1630 zł netto miesięcznie. Z czego mam spłacać ewentualny PSW?
    Przecież nawet nie będę mogl po 100 zł miesięcznie. Co w takiej sytuacji?

Aldonaa
    Participant

W takiej sytuacji będziesz miał wybór : poszukać lepiej płatnej pracy/ dodatkowej pracy i spłacać ustalony psw – albo narazić się na umorzenie postępowania (powrót do stanu przed ogłoszeniem upadłości czyli powrót do długów).

holterdiepolter
    Participant

Jak to mi umorzą?! Pracuję na pełen etat i ledwo mam czas dla siebie, a gdzie czas na inną pracę? Kochani, pomóżcie!!!

karol123
    Participant

Chłopie. Nic nie czytałeś nic nie wiesz i chcesz gotowca. Stałych uczestników denerwuje taka postawa jak Twoja.

Ja już jestem po upadłości. I naprawdę warto było. To wszystko było milion razy omawiane na tym forum. Po co Ty się martwisz o PSW? Jak sąd Ci ogłosi upadłość (o to bym się martwił) to i tak zanim dojdziesz do PSW to miną 2 albo 3 lata. Jak Ci się poszczęści to rok. Czasem zdarzają się symboliczne PSW albo zerowe. Zawsze możesz zaskarżyć do drugiej instancji. Przy tak niskiej pensji raczej nie dostaniesz dużego. Martwi się innymi rzeczami. Stracisz mieszkanie. Sąd może Ci nie ogłosić upadłości. Bo to zależy od widzimisię sędziego. A nie o psw. Jakoś dasz radę zaciszniesz zęby i zapłacisz te 100 zł w najgorszym wypadku. I tak masz fajnie bo z minimalnej pensji nie ma zajęcia. Ja miałem przez 3 lata upadłość. Miałem zajętą pensję 50%. I dodatkowo 2 letni psw z pierwszą rata ponad 60 tyś zł. Kolejne raty po 200 zł. I jako jeden z niewielu spłaciłem swój PSW przed terminem. I sąd mi to uznał. Łącznie cała upadłość kosztowała mnie ok 200 tyś zł. Tyle musiałem spłacić.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 8 months temu przez karol123.
    100nog@
    Participant

@karol123

Karol mijają lata i ciągle piszesz inaczej jaki to miałeś PSW. To w końcu jak to jest 19 miesięcy czy jednak 24. 200 czy jednak 300 pln ?. Pamięć zawodzi ? 🙂 🙂 🙂 Pozdrawiam.

26.06.2017

Ja mam 300 na 19 miesięcy.

03.05.2019

2 letni psw z pierwszą rata ponad 60 tyś zł. Kolejne raty po 200 zł.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 8 months temu przez 100nog@.
    100nog@
    Participant

Miałem zajętą pensję 50%. I dodatkowo 2 letni psw z pierwszą rata ponad 60 tyś zł. Kolejne raty po 200 zł. I jako jeden z niewielu spłaciłem swój PSW przed terminem. I sąd mi to uznał. Łącznie cała upadłość kosztowała mnie ok 200 tyś zł. Tyle musiałem spłacić.

Liczby nie kłamią 60 000 + 60 000 zł oraz 24 x 200 zł wychodzi 125 000 zł do 200 000 trochę brakuje.

holterdiepolter
    Participant

Jak to możliwe mieć psw z rata 60.000? Czegoś tu nie rozumiem…?

100nog@
    Participant

Przez okres z syndykiem w masie upadłości uzbierało się 120 000 zł, dlatego. Nie każdy zarabia minimalną.

karol123
    Participant

@ Uzależniony wychodzi ponad 200 tyś. Bo miałem przez ponad 2 lata zajęcie. A mam pensję 10 000 netto a od połowy roku ok 12 000 netto bo nie płacę składki na zus. Plus premie półroczne po ok 30 000 brutto co pół roku plus sprzedaż auta za 15 000 plus 60 0000 pierwszej raty psw. Nawet nie chce mi się liczyć.

Kurcze masz racje. Tam było chyba 300 zł.

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.