Wyłudzenie???

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Autor
    Wpisy
    joatob70
    Participant

Dziś dowiedziałam się na „Mój Orange”, że informacja o tym, że wszystkie moje faktury są opłacone jest błędna i moje zadłużenie zostało sprzedane do Eos Ksi i tam mam się kontaktować w sprawie zadłużenia. Orange nie potrafiło mi na ten temat nic powiedzieć, wcześniej nigdy nie dostałam żadnego wezwania do zapłaty, nie mam nic zablokowanego, wszystkie faktury opłacone, wiec złożyłam reklamację. Równocześnie zadzwoniłam do firmy, która teraz obsługuje moje potencjalne zadłużenie i dowiedziałam się, że Orange sprzedało im fakturę z marca 2018 roku na 102 zł i mam termin do zapłaty na 01.08.2021 roku.
    I teraz najlepsze: 4.04.2018 roku ogłoszono moją upadłość konsumencką a 20.08.2020 roku Sąd w postępowaniu upadłościowym umorzył wszystkie moje zobowiązania. Orange doskonale wiedział o mojej upadłości, bo przez cały czas postępowania miałam na fakturze dopisek ” w upadłości”. Nie zgłosił tej faktury do postępowania, nie wykazywał jej też na moim koncie, bo cały czas płaciłam na bieżąco i nie było żadnych zaległości. Po zakończeniu postępowania poinformowałam ich o tym fakcie i usunęli ten dopisek.
    Czy jest to próba wyłudzenia przez Orange ? Jak najskuteczniej bronić się przed takimi sytuacjami?

kmaro08
    Participant

A we wniosku o upadłość wskazałeś tę wierzytelność?

joatob70
    Participant

Nie, bo nie miałam zaległości w Orange. Ja tak wydedukowałam, że oni jak się dowiedzieli o upadłości, to niezapłaconą bieżącą fakturę gdzieś przyblokowali jako wierzytelność. W każdym razie nie była nigdzie widoczna w płatnościach. Tauron też przyblokował faktury sprzed kwietnia 2018, ale zgłosił je do postępowania. Natomiast Orange tego nie zrobiło.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 month, 4 weeks temu przez joatob70.
    kmaro08
    Participant

Wyślij im może prawomocne postanowienie sądu ws Twojego oddłużenia. Powinno to zamknąć temat.

@joatob70
    W pierwszej kolejności należy postąpić dokładnie tak jak wskazał @kmaro08. Jeżeli to nie poskutkuje można zacząć zastanawiać się nad dalszymi krokami – postępowanie o stwierdzenie nieistnienia zobowiązania, a ostatecznie nawet postępowanie karne. Wszystko zależy od tego jak będą się zachowywać.

joatob70
    Participant

W chwili obecnej sytuacja wygląda następująco: Firma Windykacyjna napisała, że nawiązując do otrzymanej korespondencji zawiadamiają, iż Wierzyciel podjął decyzję o wycofaniu przedmiotowej sprawy z obsługi w biurze EOS KSI Polska Sp. z o.o. Mając na uwadze powyższe zawiadamiają, że działania windykacyjne w przedmiotowej sprawie nie będą prowadzone, a sprawa została zamknięta w dniu 26.08.2021 r.
    Informację przekazałam do Orange z prośbą o usunięcie wpisu o zadłużeniu.
    Odpowiedź z działu windykacji?
    „Jeśli nowy wierzyciel wycofał zaległość dotyczy to tylko firmy EOS 1 FIZ NFS z siedzibą w Warszawie, Al. Jana Pawła II nr 22, 00-133 Warszawa.
    Na koncie Orange nadal widnieje informacja o sprzedanej wierzytelności.
    Niestety nie możemy przychylić się do Pani prośby.”
    Ponownie poprosiłam o usunięcie wpisu powołując się na fakt, że wszystkie moje zobowiązania zostały umorzone.
    Odpowiedź:
    „Dzień dobry. W nawiązaniu do Pani prośby informujemy, że podtrzymujemy naszą decyzję dotyczącą braku zgody na usunięcie wpisu o sprzedanej wierzytelności. Wierzytelność została sprzedana. A umorzenie nastąpiło u nowego wierzyciela.”
    W jaki sposób wyegzekwować usunięcie wpisu?

Kevin
    Participant

uzyskałaś to co chciałaś, potwierdzili, że nie masz u nich długu, jak chce Ci sie w to bawić to pewnie trzeba pismo napisać do EOS, zeby ci napsiali do Orange, żeby o wycofali, ale mnie osobiście, by się nie chciało w to bawić, no chyba, że masz w tym jakiś cel.

@joatob70
    Proszę mi przypomnieć o wpis w jakim rejestrze chodzi – KRD, BIK?
    Ja bym w pierwszej kolejności napisał jeszcze raz do EOS o wykreślenie. To oni są aktualnie wierzycielami – właścicielami wpisanego zadłużenia.

joatob70
    Participant

Orange 🙂

Czyli chodzi o to, że widnieje Pan jako dłużnik w ich wewnętrznym rejestrze? Jeżeli tak, to tylko z nimi należy rozmawiać. Rozmowa będzie trudna ponieważ we własnych rejestrach oni mogą robić co chcą.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.