wyłączenie z masy wynagrodzenia

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania wyłączenie z masy wynagrodzenia

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 6 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  anheros 1 miesiąc, 2 tygodnie temu.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy

dggggbbb
    Participant

Witam
    W maju została ogłoszona moja upadłość,i do masy weszło wynagrodzenie ponad najniższą. Sytuacja moja jest na tyle skomplikowana że na leczenie dziecka i swoje wydajemy co miesiąc około tysiąc złotych, więc po opłatach na przeżycie zostają nam grosze. Pisałem wniosek do Sędziego o wyłączenie z masy wypłaty ale sędzia nie przychylił się do wniosku. Czy ktoś miał taką sytuację i udało mu się wyłączyć z masy wynagrodzenie. Będę wdzięczny za pomoc.

smartboy123
    Participant

Piotr leczyłeś się? Po jakim czasie ogłosiłeś upadłość/? Byłeś w osrodku zamknietym?

dggggbbb
    Participant

Nie byłem w ośrodku, po prostu tyle wydajemy na leczenie zwłaszcza córki która od urodzenia jest chora.

karol123
    Participant

To smutna sytuacja. Sądu niestety nie obchodzi, że upadły musi za coś żyć. Dlatego lepiej mieć odłożone z 20-30 tyś na upadłość. Bo jak się nie ma. To się głoduje.

Kamil
    Participant

Ja miałem rentę w kwocie 650zł i syndyk do masy upadłości zabierał mi 190zł więc na życie i na wszystko miałem 464zł dokładnie. Napisałem wniosek o wyłączenie tych potrąceń i Sąd przychylił się na obniżenie potrąceń o 100zł mniej. Tak więc mi się udało wyłączyć 100zł z potrąceń do masy 😀

karol123
    Participant

Co za stado baranów w tych sądach pracuje. Debile do kwadratu. Hamusie i ludzie bez serca. Powinni Ci 100% wyłączyć.

ela
    Participant

Witam czy syndyk może włączyć do masy zasiłki z MOPS które pobieram na dzieci i chorego męża? dodam że mąż pobiera zasiłek rehabilitacyjny z zus nie mamy żadnego wynagrodzenia . Dziękuje za wyrozumiałość i odpowiedź

anheros
    Participant

Nie. Nie może – zasiłki z MOPS, 500+ i tego typu są wyłączone z zajęć. Obowiązują przepisy k.p.c. o egzekucji: to samo co może i nie może zająć komornik, odpowiednio może i nie może również zająć syndyk.
    Inna sprawa, że niektóre banki blokują WSZYSTKIE środki, także te z MOPS BEZPRAWNIE(!!) na koncie i trzeba ciągnąć syndyka do banku, żeby odblokowali. Tak bezprawnie działa np. mBank.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.