wykonany plan spłaty wierzycieli

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania wykonany plan spłaty wierzycieli

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #16628
  czarownica
  Participant

  W postanowieniu dot. planu spłaty Sąd określił: 1) konkretny plan spłaty wierzycieli w określonym terminie. 2) informację, że po wykonaniu planu spłaty moje zobowiązania powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości zostaną umorzone z wyjątkiem zobowiązań w art. 491 ust. 2 ustawy prawo upadłościowe. Plan spłaty został przeze mnie wykonany, pismo do sądu z potwierdzeniem wykonanych przelewów na wierzycieli – wysłany. Czy to znaczy, że to koniec? Czy jeszcze muszę wystosować jakieś pismo do Sądu, lub Sąd do mnie wyśle jakieś pismo? Proszę o odpowiedź bo nigdzie nie mogłam się doczytać informacji w tym temacie.

  #16629
  Aldonaa
  Participant

  Jeżeli złożyłaś wniosek o stwierdzenie wykonania psw i umorzenie pozostałej części zobowiązań (wzór na blogu) – to Sąd wyśle Ci odpowiedż (czyli umorzenie). I to już będzie koniec upadłości.
  p.s. Czy ja dobrze rozumiem, że od dnia 25.06.2020r : Twoje postanowienie o ustaleniu psw uprawomocniło się, wykonałaś ten psw i składasz w/w wniosek ?

  #16632
  czarownica
  Participant

  Dziękuję za odpowiedz. No własnie do Sądu napisałam pismo z którego wynika, że wykonałam plan spłaty, a nie w sprawie dotyczącej umorzenia pozostałej części zobowiązań, gdyż jak pisałam wcześniej….. pkt 2) postanowienia mówił, że po wykonaniu planu spłaty moje zobowiązania powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości zostaną umorzone z wyjątkiem zobowiązań w art. 491 ust. 2 ustawy prawo upadłościowe. Więc w zakresie umorzenia pozostałej części długu już się nie odniosłam w piśmie, i nie wiem czy słusznie.
  Tak, postanowienie z końca czerwca uprawomocniło się i wykonałam plan spłaty.

  #16633
  Aldonaa
  Participant

  Dzięki, rozumiem.
  A stwierdzenie wykonania psw jest jednoznaczne z umorzeniem pozostałych zobowiązań – więc nie powinno być problemu z tym Twoim pismem. No i niech Ci się wiedzie 🙂

  #16634
  czarownica
  Participant

  Aldonaa – dziękuję, mam nadzieję że teraz będzie się wiodło 🙂

  #16820
  Marela
  Participant

  Witam serdecznie

  07/07/2020 wysłałam do sądu wniosek o stwierdzenie wykonania planu spłat i umorzenie pozostałych zobowiązań.
  Do tej pory czekam na postanowienie Sądu…
  Czy u Was tez to trwało tak długo?

  Pozdrawiam.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.