wykonany plan spłaty wierzycieli

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania wykonany plan spłaty wierzycieli

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 23)
 • Autor
  Wpisy
 • #16628
  czarownica
  Uczestnik

  W postanowieniu dot. planu spłaty Sąd określił: 1) konkretny plan spłaty wierzycieli w określonym terminie. 2) informację, że po wykonaniu planu spłaty moje zobowiązania powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości zostaną umorzone z wyjątkiem zobowiązań w art. 491 ust. 2 ustawy prawo upadłościowe. Plan spłaty został przeze mnie wykonany, pismo do sądu z potwierdzeniem wykonanych przelewów na wierzycieli – wysłany. Czy to znaczy, że to koniec? Czy jeszcze muszę wystosować jakieś pismo do Sądu, lub Sąd do mnie wyśle jakieś pismo? Proszę o odpowiedź bo nigdzie nie mogłam się doczytać informacji w tym temacie.

  #16629
  Aldonaa
  Uczestnik

  Jeżeli złożyłaś wniosek o stwierdzenie wykonania psw i umorzenie pozostałej części zobowiązań (wzór na blogu) – to Sąd wyśle Ci odpowiedż (czyli umorzenie). I to już będzie koniec upadłości.
  p.s. Czy ja dobrze rozumiem, że od dnia 25.06.2020r : Twoje postanowienie o ustaleniu psw uprawomocniło się, wykonałaś ten psw i składasz w/w wniosek ?

  #16632
  czarownica
  Uczestnik

  Dziękuję za odpowiedz. No własnie do Sądu napisałam pismo z którego wynika, że wykonałam plan spłaty, a nie w sprawie dotyczącej umorzenia pozostałej części zobowiązań, gdyż jak pisałam wcześniej….. pkt 2) postanowienia mówił, że po wykonaniu planu spłaty moje zobowiązania powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości zostaną umorzone z wyjątkiem zobowiązań w art. 491 ust. 2 ustawy prawo upadłościowe. Więc w zakresie umorzenia pozostałej części długu już się nie odniosłam w piśmie, i nie wiem czy słusznie.
  Tak, postanowienie z końca czerwca uprawomocniło się i wykonałam plan spłaty.

  #16633
  Aldonaa
  Uczestnik

  Dzięki, rozumiem.
  A stwierdzenie wykonania psw jest jednoznaczne z umorzeniem pozostałych zobowiązań – więc nie powinno być problemu z tym Twoim pismem. No i niech Ci się wiedzie 🙂

  #16634
  czarownica
  Uczestnik

  Aldonaa – dziękuję, mam nadzieję że teraz będzie się wiodło 🙂

  #16820
  Marela
  Uczestnik

  Witam serdecznie

  07/07/2020 wysłałam do sądu wniosek o stwierdzenie wykonania planu spłat i umorzenie pozostałych zobowiązań.
  Do tej pory czekam na postanowienie Sądu…
  Czy u Was tez to trwało tak długo?

  Pozdrawiam.

  #17182
  JedenJedrek
  Uczestnik

  Witajcie,
  ja swój wniosek o stwierdzenie złożyłem we wrześniu i też nic do tej pory nie otrzymałem.

  Pozdrawiam

  #17268
  zarow_0709
  Uczestnik

  witam wszystkich, ja tez złożyłam w lipcu WNIOSEK O STWIERDZENIE WYKONANIA PLANU SPŁATY I UMORZENIE POZOSTAŁYCH ZOBOWIĄZAŃ mimo, ze na postanowieniu o planie spłaty z grudnia 2019 byl punkt, że umorzone zostaną pozostałe zobowiązania po wykonaniu planu spłaty. Dzwoniłam do sądu i dzieki „automatowi” dowiedziałam się, że wszystko zostało prawomocnie zakończone w lutym 2020 (???) … ciekawe, prawda? Oczywiście usiłuje sie dodzwonić aby mi wreszcie powiedziano o co chodzi , to póki co dzisiaj dowiedziałam się, że niby zmienił się w październiku sędzia i do teraz trzyma akta (???)…MIałam nadzieję, że po 5 latach wreszcie zamkną postępowanie a ja z tym POSTANOWIENIEM ostatecznie zamykającym ten rozdział w moim życiu jeszcze tylko zwróce się aby mnie wykreślono z tych różnych rejestrów…A propo, czy ktoś sie orientuje do kogo pisać o wykreślenie z takich rejestrów i czy to zrobi może sąd?(oby…)

  #17269
  Kevin
  Uczestnik

  Sad za Ciebie nie nie zrobi, bedziesz musiala wnioskowac do kazdej bazy czy rejestru osobno o wykreslenie.

  Umow sie na czytanie swoich akt i przejrzyj co w trawie piszczy? Masz dostep elektroniczny do portalu sadowego?

  #17270
  Kevin
  Uczestnik

  Sad za Ciebie nie nie zrobi, bedziesz musiala wnioskowac do kazdej bazy czy rejestru osobno o wykreslenie.

  Umow sie na czytanie swoich akt i przejrzyj co w trawie piszczy. Masz dostep elektroniczny do portalu sadowego?

  #17294
  Ronaldinho1
  Uczestnik

  Ja, mam troskę inne pytanie odnośnie psw. Jeżeli sąd da mi plan spłaty na 5 lat po np 200 zł to daje 12 tys zł w całości to jeżeli ktoś ma np. Dobrych rodziców i oni by ta cała kwotę wpłacili od razu to całe psw będzie spłacone a, reszta długu umorzona bez czekania na to 5 lat?

  #17295
  Kevin
  Uczestnik

  jest taka mozliwosc i ktos z forumowiczow przez to przechdozil, przeszukaj forum, na bank jest temat o tym.

  #17296
  Ronaldinho1
  Uczestnik

  Fajnie by było bo to dość spore ułatwienie dla dłużników którzy np mają bardzo pokaźny spadek do przejęcia gdy w czasie psw umrze ktorys z rodzicow

  #17297
  Wiosna2019
  Uczestnik

  Zejdzcie na ziemie i poczytajcie dlaczego jest ustalane PSW. Odnajdźcie temat spłaty przed czasem, bo nie wygląda to tak.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 9 miesięcy temu przez Wiosna2019.
  #17310
  kmaro08
  Uczestnik

  @Ronaldinho1 widzę, że ciągle kombinujesz zamiast edukować się w temacie upadłości. Kolejny post, w którym przejmujesz się już teraz wysokością PSW a nawet nie masz ogłoszonej upadłości.
  Dokładnie, jak pisze @Wiosna2019, to nie jest takie oczywiste. Zawsze istnieje ryzyko, po wcześniejszej spłacie, że znajdą się jacyś wierzyciele, którzy będą próbować zmienić zasądzone kwoty, skoro jesteś w stanie spłacać więcej. Trzeba na prawdę mieć dobrą wiedzę w temacie i jakiś dobry powód możliwości wcześniejszej spłaty.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 9 miesięcy temu przez kmaro08.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 rok, 9 miesięcy temu przez kmaro08.
Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 23)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.