wykonany plan spłaty wierzycieli

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania wykonany plan spłaty wierzycieli

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
    czarownica
    Participant

W postanowieniu dot. planu spłaty Sąd określił: 1) konkretny plan spłaty wierzycieli w określonym terminie. 2) informację, że po wykonaniu planu spłaty moje zobowiązania powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości zostaną umorzone z wyjątkiem zobowiązań w art. 491 ust. 2 ustawy prawo upadłościowe. Plan spłaty został przeze mnie wykonany, pismo do sądu z potwierdzeniem wykonanych przelewów na wierzycieli – wysłany. Czy to znaczy, że to koniec? Czy jeszcze muszę wystosować jakieś pismo do Sądu, lub Sąd do mnie wyśle jakieś pismo? Proszę o odpowiedź bo nigdzie nie mogłam się doczytać informacji w tym temacie.

Aldonaa
    Participant

Jeżeli złożyłaś wniosek o stwierdzenie wykonania psw i umorzenie pozostałej części zobowiązań (wzór na blogu) – to Sąd wyśle Ci odpowiedż (czyli umorzenie). I to już będzie koniec upadłości.
    p.s. Czy ja dobrze rozumiem, że od dnia 25.06.2020r : Twoje postanowienie o ustaleniu psw uprawomocniło się, wykonałaś ten psw i składasz w/w wniosek ?

czarownica
    Participant

Dziękuję za odpowiedz. No własnie do Sądu napisałam pismo z którego wynika, że wykonałam plan spłaty, a nie w sprawie dotyczącej umorzenia pozostałej części zobowiązań, gdyż jak pisałam wcześniej….. pkt 2) postanowienia mówił, że po wykonaniu planu spłaty moje zobowiązania powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości zostaną umorzone z wyjątkiem zobowiązań w art. 491 ust. 2 ustawy prawo upadłościowe. Więc w zakresie umorzenia pozostałej części długu już się nie odniosłam w piśmie, i nie wiem czy słusznie.
    Tak, postanowienie z końca czerwca uprawomocniło się i wykonałam plan spłaty.

Aldonaa
    Participant

Dzięki, rozumiem.
    A stwierdzenie wykonania psw jest jednoznaczne z umorzeniem pozostałych zobowiązań – więc nie powinno być problemu z tym Twoim pismem. No i niech Ci się wiedzie 🙂

czarownica
    Participant

Aldonaa – dziękuję, mam nadzieję że teraz będzie się wiodło 🙂

Marela
    Participant

Witam serdecznie

07/07/2020 wysłałam do sądu wniosek o stwierdzenie wykonania planu spłat i umorzenie pozostałych zobowiązań.
    Do tej pory czekam na postanowienie Sądu…
    Czy u Was tez to trwało tak długo?

Pozdrawiam.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.