Wykonany plan spłaty – brak orzeczenia o całkowitym umorzeniu długów

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Wykonany plan spłaty – brak orzeczenia o całkowitym umorzeniu długów

Przeglądasz 14 wpisów - od 46 do 59 (z 59)
  • Autor
    Wpisy
    Aldonaa
    Uczestnik

@Wiosna2019
    Uprzejmie donoszę, że właśnie ostatnim powiadomieniem które otrzymałam z Portalu była informacja o przekazaniu akt do archiwum.
    To było 10 m-cy po zwrocie akt z SO do SR. Miałam „bez ustalania psw” i być może dlatego sygnatury (GUp) nie zmieniono , no bo nic nie wykonałam/nic nie spłaciłam (nawet jednej raty). A jeżeli jest chociaż 1 rata (np. wynikająca z końcówki środków pozostających w masie) to trzeba się wykazać, że się to wierzycielom wpłaciło. Oczywiście (o losie tej „końcówki”) decyduje już sąd.

Wiosna2019
    Uczestnik

Nie wiem co jest, u mnie ciągle się coś dzieje na portalu. Już miałem GUu i zakończenie sprawy, teraz jest drugie GUu, zmiana sędziego czy wyznaczenie nowego. Do tego info w mailach, że o stwierdzenie wykonania planu spłat, gdy przecież ten już dawno zatwierdzony, nie wiem.

Cristiano88
    Uczestnik

Witam wszystkich na forum. Mam jedno pytanie apavam już raty w ramach PSW. Teraz jestem na etapie sprawozdania rocznego tylko zecz w tym że sprawę o postanowieniu miałem w październiku a pismo o prawomocnym postanowieniu dostałem w styczniu z tatą uprawomocnienia październik 2021 wtedy też po otrzymaniu natychmiast zrobiłem tak jak by zaległe Raty od października do grudnia 21 nie wiem czy dobrze zrobiłem ale nic nie wiedziałem o postanowieniu i kwocie do przelania danym wierzyciela. Ale raza w styczniu wszystko nadplacilem i nie wiem. Jak to napisać w zeznaniu rocznym do sądu czy dobrze wogole zrobiłem proszę o poradę

Wiosna2019
    Uczestnik

Sprawdziłem w dokumentach i mam tak. Przy ogłoszonej upadłości i przy PSW mam napisy na dokumentach „stwierdza się, że orzeczenie jest prawomocne”. Nie mam tego na ostatnim postanowieniu stwierdzającym wykonanie PSW i umarzającym resztę zobowiązań. Dodam, że sprawa pod tą sygnaturą (GUu) jest zakończona, wszystko ogłoszone w MSiG i pytanie czy ja aby nie powinienem napisać pisma o przysłanie mi tego dokumentu stwierdzającego prawomocność?. Dodam jeszcze, że utworzono u mnie nową sygnaturę też GUu z nowym sędzią i zatytułowaną „o stwierdzenie wykonania planu spłat of”. Zaś jedyny dokument jaki się pojawił na portalu sądu to taki o przejściu sprawy do archiwum, ale taki pusty szablon bez dat i podpisów.

perse
    Uczestnik

Wydaje mi się, że oni tak jak w innych przypadkach sami z siebie nie przyślą ci postanowienia z pieczątka prawomocności mnie i przy ogłoszeniu upadłości i przy ustaleniu planu spłat za każdym razem składałam wniosek o stwierdzenie prawomocności(wszystkie płatne 20 zl, nie wiem jak teraz) i dopiero wtedy otrzymywałam z sadu pismo ze stwierdzeniem prawomocności. teraz tez tak zrobię, w marcu złożyłam końcowy wniosek(wykonany plan splat) i czekam na postanowienie całkowitego zakończenia i oddłużenia, zobaczymy ile poczekam.

Wiosna2019
    Uczestnik

Długo się nie czeka, najpierw zatwierdzenie a później prawomocność.

perse
    Uczestnik

No i mam postanowienie końcowe ,stwierdzenie wykonania planu spłaty i umorzenie pozostałych zobowiązań- HURRA!
    Czekałam ok 1,5 mca od złożenia wniosku, teraz trochę poczekam, no bo wiadomo mają 7 dni na złożenie ewentualnego zażalenia do Okręgówki, ale myślę pozytywnie, za jakieś 2 tygodnie wystąpię o wydanie postanowienia ze stwierdzeniem prawomocności i chyba sobie oprawie to w ramkę.
    Szczerze mówiąc cala moja upadłość przebiegała wręcz wzorcowo, czytam to forum od paru lat i włos mi się na głowie jeży jakie niektórzy mieli problemy. U mnie naprawdę nie było na co narzekać. Plan spłaty miałam na 3 lata, spłacałam normalnie w terminie(jakoś nie widziałam potrzeby żeby to skrócić) plan spłaty raczej symboliczny, pełniący raczej funkcje wychowawcza niż zaspakajający wierzycieli, sad ewidentnie pomagał mi w oddłużeniu niż zaspakajał wierzycieli, a dodam ,ze długi były naprawdę wysokie, nie wyszłabym z tego nigdy.
    Naprawdę nie mam na co narzekać, wszystko przebiegło tak jak trzeba, poza pierwsza rozprawą (w/g starych zasad) wszystko odbyło się na rozprawach niejawnych, rządnych przesłuchań itp. Zauważyłam, ze w dawnej upadłości były jakieś małe raty PSW w większości, teraz jakoś te plany spłat są dużo wyższe, wiem bo mój mąż idzie nowa upadłością i plan spłaty przy mniejszym długu ma czterokrotnie wyższy niż ja, no ale ważne ,ze jest. Życzę wszystkim takiej spokojnej upadłości jaka miałam, było to naprawdę proste a zmieniło wszystko.

Korki8877
    Uczestnik

To gratulacje że się udało. Ja marzę żeby być w takiej sytuacji jak twoja. A ustalanie PSW też miałaś na rozprawie niejawnej?? Pytam bo czekam już dwa miesiące ma ustalenie PSW (idę po starych zasadach)

Wiosna2019
    Uczestnik

Wykonany i zatwierdzony PSW.
    Wszystko prawomocne i ogłoszone w MSiG.
    Pojawiła się nowa sygnatura i ponownie GUu, nowy sędzia.
    Jeśli chodzi o powiązanie to nie odwołuje się to do poprzedniego GUu tylko do sygnatury z upadłości?!.

guu

perse
    Uczestnik

Korki ,tak też na rozprawie niejawnej, wnioskowałam o brak planu spłaty i syndyk również poparł mój wniosek ,no ale sędzia postanowił inaczej, uznał, że coś tam powinnam jednak spłacać, ale tak jak mówiłam rata była mała, wierzyciele się nie zgadzali i chcieli uzasadnienia, ale sędzia odpowiednio im uzasadnił swoja decyzję i tyle, nikt już nie składał zażalenia, wszystko droga korespondencyjną.

Kevin
    Uczestnik

to fajnie masz, gratulacje, ja jeszcze 26 rat:)

Korki8877
    Uczestnik

Kurcze, wczoraj miałem list polecony i już miałem nadzieję że w końcu z sądu. Ale niestety nie. Gdy składałem wniosek o psw to syndyk sam powiedział że będzie proponował umorzenie długów dlatego czekam z niecierpliwością na jakieś info. A perse, mam pytanie- czy da się założyć jakieś konto coś jak e sądy żeby mieć wglad w swoje postępowanie??

perse
    Uczestnik

no pewnie, na portalu sądu w swoim mieście czy tam gdzie toczy się sprawa, najlepiej przez profil zaufany, wtedy o wszystkich zmianach będzie ci przychodzić z sądu wiadomość na e maila no i sam tez możesz obserwować zmiany.

Korki8877
    Uczestnik

Kolejny raz pomogłaś 😉😉 wszedłem na stronę moejgo sądu i wysłałem wniosek o akta sprawy ale muszę mieć profil zaufany.juz ogarniam i w poniedziałek pewnie będę już mógł normalnie korzystać. Jeszcze raz dziękuję

Przeglądasz 14 wpisów - od 46 do 59 (z 59)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.