Wykonany plan spłaty – brak orzeczenia o całkowitym umorzeniu długów

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Wykonany plan spłaty – brak orzeczenia o całkowitym umorzeniu długów

Przeglądasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 59)
  • Autor
    Wpisy
  • #20211
    Anonim
    Nieaktywne

    No to też racja. Poczekam parę dni na jakąś wiadomości e-mail i się umowie na czytanie akt tak jak pisales

    #20602
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Wykonanie planu spłat wierzycieli zatwierdzone ponad 4 miesiące temu, na portalu sądu sprawa ma status zakończona. Listu o umorzeniu reszty nie otrzymałem, widać jak długo się czeka, oby nie zapomnieli.

    #20603
    Anonim
    Nieaktywne

    @Wiosna2019 a tak z ciekawości, ile czasu czekałeś na zatwierdzenie wykonaniu planu spłat wierzycieli od momentu dostarczenia pisma do sądu?

    #20605
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Tu szybko 2 miesiące.

    Zadzwoniłem do sekretariatu, powiedziałem jaka sprawa i dowiedziałem się dokładnie tyle co wiedziałem, że sprawa zakończona i żadnych postanowień/zaleceń nie mają. Cóż czekam dalej, ale co jak odłożyli to już do zakończonych?. W zasadzie nic się nie dzieje to niby to pismo niepotrzebne jest, ale lepiej mieć wszystko w dokumentach na 100%.

    #20606
    Anonim
    Nieaktywne

    Ok, to faktycznie dość sprawnie.
    Według mnie jest ważne mieć pismo stwierdzające umorzenie pozostałej części wierzytelności powstałych do dnia ogłoszenia upadłości. Wtedy można, w razie potrzeby, szybko interweniować na ewentualne nakazy zapłaty, wezwania itp.
    Ja już nie pamiętam jakie to uczucie nie mieć długów 🙂 Ale mam nadzieję też otrzymać to pismo jeszcze w tym roku i raz na zawsze zamknąć ten temat.

    #20608
    Wiosna2019
    Uczestnik

    No tak wiadomo dobrze jest mieć takie pismo. Tylko, no właśnie mnie nikt już niepokoi od dłuższego czasu, więc raczej już tak pozostanie?!. Minęło już w … czasu, czego więc można się spodziewać?. Na 99% nikt już niczego przeciw mnie nie złoży.

    #20609
    Anonim
    Nieaktywne

    No ja tez będę chciała takie pismo i to ze stwierdzeniem prawomocności, nigdy nie wiadomo kiedy się przyda, wierzyciele którzy się nie zgłosili pewnie w kółko odsprzedają sobie te długi( a u mnie nie zgłosiło się wielu)i pewnie kiedyś się przypomną. Tak czy inaczej ja w przyszłym tygodniu składam wniosek o zatwierdzenie wykonania PSW i umorzenie pozostałych zobowiązań i zobaczymy ile to u mnie potrwa.

    #20610
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Pewnie potrwa, ja przecież takie pismo złożyłem i czekam.

    #20611
    Anonim
    Nieaktywne

    U mnie również nie zgłosiło się wielu wierzycieli (jeśli dobrze pamiętam to ok 20). Pewnie jeszcze nie raz te wierzytelności będą gdzieś sprzedawane w pakietach i pojawią się jakieś telefony/maile/pisma. Póki co u mnie na chwilę obecną też jest spokój pod tym względem i oby tak zostało.

    #20612
    Wiosna2019
    Uczestnik

    ” i pojawią się jakieś telefony/maile/pisma.”

    Widząc po sobie to mało prawdopodobne.

    #20614
    Wiosna2019
    Uczestnik

    W zasadzie to ja już to pismo mam, sprawa zakończona.

    Mam je od… 4 miesięcy, nie wiem na co ja jeszcze czekałem :).

    Postanowienie na posiedzeniu niejawnym stwierdzające wykonanie planu spłat i umarzające pozostałą część zobowiązań…

    Przez jednego wierzyciela moja upadłość trwała 2,5 roku. Robił wszystko, żeby umorzyli postępowanie, słał pisma i do sądu i na policję, prokuraturę.

    #20620
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Na portalu sądu pojawił się wpis o uprawomocnieniu postępowania zakreślającego.

    #20706
    Wiosna2019
    Uczestnik

    W zasadzie tych co zakończyli już upadłość to na forum raczej nie ma (nieaktywni), więc trudno będzie o odpowiedź. Zmienił się numer sygnatury ponownie na GUu. Z dokumentów wynika, że chodzi o to, że sprawa przechodzi do archiwum.

    #20710
    Kevin
    Uczestnik

    super masz, gratulacje!:) teraz „tylko” musisz byc czujny na ewentualne pozwy.

    #20714
    Wiosna2019
    Uczestnik

    Pilnuje wszystkiego, na razie się nic nie dzieje i niech tak pozostanie.

Przeglądasz 15 wpisów - od 31 do 45 (z 59)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.