Wykonany plan spłaty – brak orzeczenia o całkowitym umorzeniu długów

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Wykonany plan spłaty – brak orzeczenia o całkowitym umorzeniu długów

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 54)
 • Autor
  Wpisy
 • #18793
  Pan Tadeusz
  Uczestnik

  W lutym/marcu tego roku miałem rozprawę kończącą upadłość: sędzia ustalił, że została pewna kwota masy upadłościowej do rozdysponowania, zarządził co ile i komu mam wpłacić i ja to niezwłocznie uczyniłem. Decyzja już od dawna jest prawomocna i jest w niej napisane, że po wykonaniu tego z mojej strony nastąpi automatyczne umorzenie wszystkich wierzytelności.
  I teraz zamiast otrzymać decyzję z sądu o całkowitym umorzeniu wierzytaelności z portalu apelacji dowiaduję się, ze moja sprawa o sygnaturze GUp…. została zamknięta i jej miejsce została otwarta sprawa o sygnatzurze GUu…
  Syndyk już nic nie może/nie chce, bo zakończył swoją robotę, ale się zdziwił, że coś takiego w ogóle jest, bo wg niego nie powinno.
  A tymczasem nowy sędzia, ponowne wpisywanie wszystkich stron i nic się nie dzieje, cisza…. a ja tak bardzo bym chciał już mieć dokument na ostateczne umorzenie długów.
  Co z tym robić? Pisać zażalenie? Ile to może trwać? Jak się może zakończyć?

  #18794
  Wiosna2019
  Uczestnik

  Wszystko przeprowadziłeś jak trzeba?. Jest o kwocie z masy do rozdysponowania a nie napisałeś nic o PSW, nie miałeś?.

  #18796
  Pan Tadeusz
  Uczestnik

  Wszystko. PSW był jednorazowy, a nie rozpisany na miesiące czy lata. I został dokładnie wykonany. Po prostu zostało trochę kasy z masy upadłościowej i sędzia to rozdysponował na każdego wierzyciela a ja to dokładnie wykonałem. Podejrzewam, ze gdybym nie wykonał należycie, to nie zamknęli by GUp…
  Tylko co dalej mi robić należy? Pisać zażalenie/odwołanie? Czy czekać jak głupek nie wiadomo ile czasu?

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 miesięcy, 3 tygodnie temu przez Pan Tadeusz.
  #18798
  Wiosna2019
  Uczestnik

  Nie czytałem tu na forum ani nigdzie indziej o takim przypadku. Nie miałeś PSW to znaczy, że spłaciłeś ze środków z masy każdego wierzyciela w 100% ?.

  #18799
  Pan Tadeusz
  Uczestnik

  Oczywiście że miałem PSW i go wykonałem. PSW polegał na jednorazowej wpłacie każdemu wierzycielowi kwoty wyznaczonej przez sędziego. Kasa była z resztek z masy upadłościowej.

  #18800
  Wiosna2019
  Uczestnik

  Słuchaj, bo mam podobnie, dlatego pytam czy spłaciłeś każdego z wierzycieli zgłoszonych do upadłości w 100%. Chodzi o tych wierzycieli, którzy przystąpili do procesu, nie tych co zgłaszałeś we wniosku. Pewnie nie, bo piszesz z resztek z masy, więc chyba nie za dużo.

  #18801
  Pan Tadeusz
  Uczestnik

  Żaden nie został spłacony w 100%, nawet w 50% też nie. To resztówki były.

  #18802
  Wiosna2019
  Uczestnik

  Widzisz więc, że coś może być nie tak, lub wszystko jest w porządku. Masz oczywiście na piśmie z sądu prawomocne postanowienie o PSW?. Po wykonaniu tego twojego PSW napisałeś do sądu sprawozdanie z wykonania PSW wraz załączonymi dowodami wpłat i wspomniałeś o umorzeniu reszty?.

  #18803
  Pan Tadeusz
  Uczestnik

  Tak, wszystko to było.
  Sędzia sam wydał postanowienie o umorzeniu pozostałych długów i ono jest prawomocne od dawna.
  Automatycznym umorzeniu, pod warunkiem wykonania tego jednorazowego planu spłat.
  Spłaty zostały wykonane, sprawozdanie i potwierdzenia przelewów już dawno w sądzie.
  A ostatecznego umorznenia nie ma.

  #18804
  Wiosna2019
  Uczestnik

  To nie wiem, powiem tylko, że coś niski i dziwny ten plan spłat. Skoro jednak piszesz, że wszystko w porządku to nie wiem.

  #18805
  Kevin
  Uczestnik

  Ja na Twoim miejscu umówiłbym się w sądzie na czytanie akt, może tam jest coś o czymś nie wiesz, nie zaszkodzi popytać też w sekretariacie o co chodzi, poza tym napisz do pana Mecenasa, może się spotkał z takim przypadkiem.

  #18806
  PolciaK
  Uczestnik

  Pan Tadeusz
  wykaz „GUu” – dla spraw o zmianę, uchylenie lub stwierdzenie wykonania układu zawartego w postępowaniu upadłościowym oraz o zmianę, uchylenie lub stwierdzenie wykonania planu spłaty i umorzenia zobowiązań upadłego w postępowaniach upadłościowych wobec osób fizycznych niepro wadzący eh działalności gospodarczej.
  Takie coś znalazłam, więc może nie ma się czym martwić, tylko jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam.

  #18811
  Pan Tadeusz
  Uczestnik

  Wiem, to też znalazłem w necie.
  Tylko jaki to jest sens zakładać nową sygnaturę do sprawy, która już jest zakończona? Tylko po to, żeby jeden dokument kończący stwozyć? Cyz po to, żeby ludzie mieli pracę?
  Wiem, że nie ma się czym martwić, ponad 4 lata czekam, to i rok mnie nie zbawi 😉

  #18841
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  @Pan Tadeusz
  Rozumiem, że nie składał Pan jeszcze wniosku o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli i umorzenie wszystkich pozostałych obowiązani? Jeżeli nie, to w tym może tkwić problem. Dopiero takie postanowienie kończy definitywnie postępowania, w których był ustalony PSW. Zgonie z przepisami musi zostać wydane – art. 491(21) ust. 1 Pr. up.

  Proszę niezwłocznie złożyć taki wniosek przedkładając w załączeniu do niego jeszcze raz potwierdzenia przelewów dokonanych spłat. Tak na wszelki wypadek. Sądy często czekają na taki „wyraźny wniosek”.

  #18849
  Pan Tadeusz
  Uczestnik

  Oczywiście składałem taki wniosek jeszcze w zeszłym roku w uzgodnieniu z syndykiem. (bez PSW).
  Potem odbyło się posiedzenie sądu z moim i syndyka udziałem.
  Sędzia się nie zgodził bez PSW, ale zarządził jednorazowy PSW i wtedy automatycznie mają być umorzone pozostałe wierzytelności, mam to postanowienie na piśmie.
  I ta decyzja jest już od dawna prawomocna, jednorazowy PSW wykonany, sprawozdanie i kopie przelewów złożone do sądu.
  I zamiast pisma o ostatecznym umorzeniu długów jest zamknięcie dotyczhczasowej sprawy o sygnaturze GUp … i otwarcie nowej GUu.
  A ostatecznego umorzenia długów brak….
  Syndyk mówił, że po wykonaniu tego jednorazowego PSW i złożeniu sprawozdania umorzenie jest automatyczne, bo ta decyzja jest już od dawna prawomocna.
  Czy w związku z tym jest sens pisać … właśnie nie wiem co, zażalenie? ponaglenie? prośbę? o ostateczne umorzenie?

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 miesięcy, 2 tygodnie temu przez Pan Tadeusz.
Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 54)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.