Wycofanie z upadłości

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Wycofanie z upadłości

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #16278
  bezsilna
  Participant

  Jestem w trakcie upadłości od 2017 roku i postępowanie czały czas trwa. Czy mogę się z niego wycofać i jakie to będzie miało skutki.

  #16279
  Kevin
  Participant

  ale dlaczego sie chcesz wycofac? jestes w dobrym polozeniu, poniewaz masz ogloszona upadlosc wg. starych przepisow, rozumiem ,ze jestes juz zniecierpliwiona calym postepowaniem, ale to trwa, opisz jaka jest Twoja sytuacja, moze cos doradzimy.

  #16283
  bezsilna
  Participant

  Jestem tym wszystkim rozczarowana, upadłość miała trwać rok, a trwa już czwarty. To jest poniżenie, pozbawienie człowieka godności, po prostu wegetacja. Wpadłam w długi, bo zaufałam niewłaściwej osobie, szukałąm pomocy i nikt mi nie pomógł. Miałam problem ze spłata 40 tysięcy złoty, a straciłam pół mieszania ( w kredycie hipotecznym – udział został sprzedany za 44 tysiące) i wpłaciłam na konto upadłości ponad 50 tysięcy. I ciągle płacę. Nie wiem kiedy nastąpi zakończenie postępowania.
  Czy jeżeli się wycofam odzyskam swoją część mieszkania?

  #16287
  Kamil
  Participant

  Ja mam podobnie tyle, że upadłość tak samo od 2017 roku. Zero majątku, kompletnie biedny jak mysz kościelna. Dług około 50 tysięcy zł. Żadnych możliwości na podjęcie jakiejkolwiek pracy zarobkowej z powodu niepełnosprawności. Dla mnie upadłość to fikcja ale z racji tego, że bliżej niż dalej czekam i tyle mi pozostało. Jeżeli przetrwało się ten pierwszy etap upadłości to zawrócić byłoby bardzo głupie i nie mądre. Czas epidemii koronawirusa przedłuża to postępowanie bo nikt nic nie robi w sprawach upadłościowych. Wszystko jest zatrzymane i czeka na otwarcie furtki przez rząd.

  #16288
  Edward87
  Participant

  A co na to wasz syndyk?

  #16289
  Wiosna2019
  Participant
  #16290
  Kevin
  Participant
Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.