Wycofanie z upadłości

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Wycofanie z upadłości

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Autor
    Wpisy
    bezsilna
    Participant

Jestem w trakcie upadłości od 2017 roku i postępowanie czały czas trwa. Czy mogę się z niego wycofać i jakie to będzie miało skutki.

Kevin
    Participant

ale dlaczego sie chcesz wycofac? jestes w dobrym polozeniu, poniewaz masz ogloszona upadlosc wg. starych przepisow, rozumiem ,ze jestes juz zniecierpliwiona calym postepowaniem, ale to trwa, opisz jaka jest Twoja sytuacja, moze cos doradzimy.

bezsilna
    Participant

Jestem tym wszystkim rozczarowana, upadłość miała trwać rok, a trwa już czwarty. To jest poniżenie, pozbawienie człowieka godności, po prostu wegetacja. Wpadłam w długi, bo zaufałam niewłaściwej osobie, szukałąm pomocy i nikt mi nie pomógł. Miałam problem ze spłata 40 tysięcy złoty, a straciłam pół mieszania ( w kredycie hipotecznym – udział został sprzedany za 44 tysiące) i wpłaciłam na konto upadłości ponad 50 tysięcy. I ciągle płacę. Nie wiem kiedy nastąpi zakończenie postępowania.
    Czy jeżeli się wycofam odzyskam swoją część mieszkania?

Kamil
    Participant

Ja mam podobnie tyle, że upadłość tak samo od 2017 roku. Zero majątku, kompletnie biedny jak mysz kościelna. Dług około 50 tysięcy zł. Żadnych możliwości na podjęcie jakiejkolwiek pracy zarobkowej z powodu niepełnosprawności. Dla mnie upadłość to fikcja ale z racji tego, że bliżej niż dalej czekam i tyle mi pozostało. Jeżeli przetrwało się ten pierwszy etap upadłości to zawrócić byłoby bardzo głupie i nie mądre. Czas epidemii koronawirusa przedłuża to postępowanie bo nikt nic nie robi w sprawach upadłościowych. Wszystko jest zatrzymane i czeka na otwarcie furtki przez rząd.

Edward87
    Participant

A co na to wasz syndyk?

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant
    Kevin
    Participant
Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.