Współwłasność samochodu

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Współwłasność samochodu

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
    Karolina89
    Participant

Dzień bdobry. Chciałabym się dowiedzieć ponieważ mam ogłoszoną upadłość konsumencką jestem współwłaścicielem samochodu. Właścicielem samochodu jest mój były partner mnie dopisał jako współwłaściciela po to abym w przyszłości mogła płacić niższe OC. Teraz pytanie czy syndyk ten samochód nam zabierze? Były partner nie zgadza się na sprzedaż samochodu gdyż jest mu potrzebny do pracy mieszka poza Bydgoszczą. Samochód jest niewielkiej wartości ma widoczne uszkodzenia. Wart mniej więcej 4000 tys złotych.

Karolina89
    Participant

Bardzo proszę o pomoc, czy na prawdę nikt nic nie wie na ten temat?

Aldonaa
    Participant

Syndyk musi spieniężyć Twój UDZIAŁ (czyli tylko te 50% wartości samochodu). Najprościej jak taki udział od syndyka wykupuje drugi współwłaściciel.
    Pytasz czy nikt nic nie wie na ten temat. Ależ owszem – tylko Państwu Upadłym nie chce się odpowiadać !

Karolina89
    Participant

Dziękuję bardzo za odpowiedź. A jeśli umowa zakupu samochodu była tylko na partnera i tylko on za ten samochód płacił? Ja byłam dopisana jako współwłaściciel dopiero później żeby składka na OC była niższa. Umowa kupna jest podpisana tylko przeze partnera.

Karolina89
    Participant

I jak wygląda ta cała transakcja sprzedaży połowy samochodu właścicielowi? Ten samochód zostanie gdzieś zabrany na wycenę przez rzeczoznawcę? Kompletnie nie wiem jak to wygląda. Czy po prostu ją podaję wartość samochodu?

Aldonaa
    Participant

Zwykle to sam syndyk ustala cenę. Wystarczy mu więc powiedzieć, że masz kupca na ten Twój udział.
    Niektórzy próbują trochę negocjować tą cenę – ale wyceny rzeczoznawcy przy niskich wartościach raczej nie stosuje się.
    Gdyby syndyk sprzedawał np. przez internet to zrobiłby foto tego samochodu.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.