współwłasność nieruchomości z osobą będącą w upadłości

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk współwłasność nieruchomości z osobą będącą w upadłości

Przeglądasz 11 wpisów - od 16 do 26 (z 26)
  • Autor
    Wpisy
  • #6680
    anheros
    Uczestnik

    Może sprzedać nawet część 119/1974 całości.
    Upadłość może trwać nawet sporych kilka lat.
    Co to znaczy „wygasnąć”?

    #6681
    donkap
    Uczestnik

    No czy upadłość trzeba znieść, czy sama się jakoś przedawnia ma swój określony czas trwania? Czy syndyk może sprzedać więcej niż własność dłużnika, czyli więcej niż połowę domu?

    #6684
    dracula
    Uczestnik

    Zatem wszystko jest ok, syndyk wystawił na sprzedaż udział w całym domu. Od strony prawnej każdemu z współwłaścicieli obecnie przysługuje 1/2 udziału w całości domu. Dopiero na etapie zniesienia współwłasności będzie to dzielone.

    #6685
    anheros
    Uczestnik

    Syndyk nie może sprzedać własności osoby innej niż upadła – nawet jeśli to są jego rodzice lub dzieci.
    Nic się nie przedawnia.

    #6688
    dracula
    Uczestnik

    anherors, żebyś Ty wiedział jakie rzeczy syndycy sprzedawali… praktyka jest brutalna, dlatego tak dopytywałem co syndyk wystawił w ogłoszeniu 🙂

    #6689
    anheros
    Uczestnik

    Wiem, no przecież kombajny też komornicy sprzedawali – ale to nie jest norma 😉

    #8333
    Ryszard
    Uczestnik

    Mam rozdzielność majątkową małżeńską orzeczoną wyrokiem sądowym od lipca 2015. Syndyk twierdzi że własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu wchodzi do masy upadłościowej w całości (moja upadłość konsumencka ogłoszona w styczniu 2018). Mieszkanie nabyte w trakcie małżeństwa, założona księga wieczysta w 1996 z wpisem o współwłasności z żoną. Podobnie jest z samochodem nabyty w trakcie małżeństwa przed orzeczoną rozdzielnością i syndyk twierdzi że rozdzielność nie ma nic do rzeczy, zarówno mieszkanie jak i samochód wchodzą do masy upadłościowej w całości a nie tylko moja część. Czy syndyk ma rację?

    #8337
    Anonim
    Nieaktywne

    Znaczenie ma : data złożenia wniosku o upadłość konsumencką – a data prawomocności orzeczenia o ustanowieniu rozdzielności.
    Art.125 ust.1 puin.
    Na blogu jest też wyjaśnienie Mecenasa – 27.10.2014r „Upadłość konsumencka a majątek wspólny”

    #18675
    Anonim
    Nieaktywne

    Mój syn odziedziczył po moim zmarłym mężu połowę mieszkania własnościowego,czy jego część syndyk może włączyć do mojej masy upadłościowej ,syn nie ma środków na wykup mojej części,

    #18677
    Anonim
    Nieaktywne

    Jeśli tylko połowa mieszkania należy do Ciebie to tylko ta część będzie włączona do masy upadłościowej. Pewnie Syndyk wystawi na sprzedaż 50% udziału w nieruchomości.

    #18703
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    @Donatella
    Syn może spróbować dogadać się z syndykiem co do ceny odkupu Pani udziału. Jego udział jest bezpieczny.

    Chyba, że mieszkanie wchodziło do majątku wspólnego, a Pani upadłość została ogłoszona przed śmiercią męża, czyli przed nabyciem spadku przez syna.

Przeglądasz 11 wpisów - od 16 do 26 (z 26)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.