Wskazanie nieaktualnego wierzyciela w postępowaniu upadłościowym

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wskazanie nieaktualnego wierzyciela w postępowaniu upadłościowym

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Autor
    Wpisy
    marihuario
    Participant

Witam Wszystkich. Otóż gdy składałem wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej w liście wierzycieli wskazałem bank który dokonał wcześniej cesji na NSFIZ. Po ogłoszeniu upadłości nie dokonywałem zmian na zgłoszonej wcześniej liście. Syndyk masy upadłości poinformował bank, natomiast NSFIZ czyli aktualny wierzyciel nie dostał od Syndyka informacji o mojej upadłości i w związku z tym nie był na liście wierzycieli która została przedłożona Sedziemu – Komisarzowi. Aktualnie mam prawomocne postanowienie z 3 letnim planem spłaty. Dodam jeszcze, że NSFIZ w grudniu ubiegłego roku wszczął wobec mnie egzekucję komorniczą, o czym informowałem Syndyka a samego komornika na dwa dni przed wydaniem postanowienia o planie spłaty.
    W związku z powyższym czy NSFIZ ma jakieś narzędzia do podważenia przebiegu całego postępowania? Czy ta wierzytelność może zostać nieumorzona po zakończeniu 3 letniego planu spłaty i nieuznana jako powstała przed wydaniem decyzji o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej? Czy NSFIZ miał obowiązek sprawdzać ogłoszenia w Monitorze Sądowym? Chciałbym się pozbyć tych wątpliwości żeby zacząć życie od nowa, niestety nie mam pojęcia czego się spodziewać ze strony NSFIZ.
    Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc w temacie

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.