Wniosek wierzyciela o nakaz zapłaty

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wniosek wierzyciela o nakaz zapłaty

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #19199
  Anarch1
  Participant

  Część wszystkim,
  jestem po sprawie kończącej postępowanie upadłościowe. Zasądzono plan spłaty, postanowienie nie jest jeszcze prawomocne. Wierzyciel, który nie został ujęty w PSW złożył wniosek do Sądy Cywilnego o nakaz zapłaty. Wierzyciela wskazywałem syndykowi tuż po ogłoszeniu UP . Nie mam wiedzy czy syndyk powiadomił skutecznie i czy wogóle to zrobił. Co w związku z tym teraz zrobić ? Czy już teraz na etapie powzięcia informacji portalu internetowego sądu, że wierzyciel złożył taki wniosek napisać do sądu, czekać aż uprawomocni się postanowienie PSW i wtedy napisać, czy czekać aż sąd wyda nakaz zapłaty ? Mieliście taki przypadek ? Jak go rozwiązaliście ?
  Z góry dziękuję za każdą informacje

  #19201
  Hubert
  Participant

  Ja miałem taki przypadek z E-sądem w Lublinie ale jeszcze na etapie gdy działał syndyk. Po pierwsze poinformowałem o tym Syndyka i on zadziałał, ale też wysłałem sprzeciw do E-sądu. Sprzeciw wysłałem niepotrzebne ponieważ sąd na podstawie informacjo od syndyka oddalił wniosek i skierował sprawę do sądu, który prowadzi upadłość, natomiast mój sprzeciw został odrzucony ze względów formalnych (z tego co zrozumiałem ze względu na upadłość E-sąd nie powinien w ogóle tego postępowania prowadzić).

  Domyślam się że w momencie gdy syndyk już nie działa w Twojej sprawie trzeba napisać sprzeciw ale myślę że w tej sprawie powinien się jakiś prawnik wypowiedzieć czyli np. Pan Mecenas.

  #19203
  PolciaK
  Participant

  mnie też wierzyciel który był zgłoszony do upadłości ale sam nie zgłosił swojej wierzytelności u syndyka, przez co nie został uwzględniony w PSW, podał do sądu cywilnego o zapłatę. Ja zawsze zgłaszałam to syndykowi i to syndyk zajmował w tej sprawie stanowisko, czyli wysyłał do sądu cywilnego odpowiednie pismo. Zaznaczę iż nie mam jeszcze zasądzonego PSW. Ale ja sama w takiej sprawie nic nie robiłam. Nie wiem jak wygląda sytuacja kiedy syndyka już nie ma. Również jeśli chodzi o Sąd w Lublinie też syndyk się tym zajmował. Ja tylko informuję go kiedy widzę że w portalu informacyjnym albo w E sąd jest jakaś nowa sprawa. Pozdrawiam.

  #19206
  Kevin
  Participant

  Po ustaleniu PSW, kiedy już syndyka nie ma to trzeba samemu reagować w takich przypadkach czyli pisać pisma, sprzeciwy od nakazów itp.

  #19209
  Wiosna2019
  Participant

  jestem po sprawie kończącej postępowanie upadłościowe. Zasądzono plan spłaty, postanowienie nie jest jeszcze prawomocne.

  Ja miałem taki przypadek z E-sądem w Lublinie ale jeszcze na etapie gdy działał syndyk

  Po ustaleniu PSW, kiedy już syndyka nie ma

  Syndyk jeszcze jest w tym przypadku, odejdzie po prawomocnym PSW.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 months temu przez Wiosna2019.
Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.