Wniosek o znmiejszenie rat splaty

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wniosek o znmiejszenie rat splaty

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 95)
  • Autor
    Wpisy
  • #3245
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam.Szukalem ,nie znalazlem.Jestem po ogloszeniu upadlosci konsumenckiej,w styczniu mialem sprawe o umorzenie splaty wierzycieli bez planu splaty.Sad wyznaczyl jednak raty na 36 miesiecy po ok.310zl.dla 2 wierzycieli.Wyrok ,jest juz prawomocny.Dzwonilem do sadu.Musze tez zrocic sie o odpis postanowienia,oplata 6zl.A pytanie do Pana Mecenasa natomiast takie,bo nie moge znalezc jednoznacznej odpowiedzi.Otoz ,kiedy moglbym teraz napisac o zmniejszenie rat splaty_?Jak dla mnie za wysokie raty o polowe.To ewentualnie kiedy,i Gdzie,do jakiego sadu moge napisac taki wniosek?

    #3249
    moskit
    Uczestnik

    Wniosek o zmianę PSW można złożyć w dowolnym momencie po jego uprawomocnieniu się w sądzie, który prowadził sprawę upadłości.

    #3254
    Anonim
    Nieaktywne

    moskit,jestes pewien na 100 ,bo chcialbym napisac o zmniejszenie rat.W sumie od sprawy minelo miesiac,i wyglada to jak odwolanie ,zazalenie.Niechcialbym gorzej na tym wyjsc,chociaz wyzej juz przyznac nie moga chyba?Dzieki za pomoc.

    #3255
    moskit
    Uczestnik

    Jestem pewien, ale mogę się mylić 🙂 .
    Przemyśl to dobrze, bo jeśli wnioskujesz o zmniejszenie raty to sąd oczywiście może przychylić się do takiego rozwiązania, ale jednocześnie może wydłużyć okres PSW o max 18 mies. (tak by ogólna kwota spłat się nie zmieniła).

    #3257
    Anonim
    Nieaktywne

    I tak juz mam maksymalnie PSW na 36 miesiecy.

    #3259
    moskit
    Uczestnik

    Chodzi o dodatkowe 18 mies poza tymi 36.

    #3260
    Anonim
    Nieaktywne

    Mozna jeszcze dorzucic,do tych 36?

    #3261
    moskit
    Uczestnik

    Tak, właśnie w takich przypadkach gdy upadły nie jest w stanie wykonywać PSW i występuje z wnioskiem o jego zmianę.

    #3264
    anheros
    Uczestnik

    moskit ma rację, więc się dobrze zastanów, bo kolano własne nie jest warte tego, aby sobie w nie samemu strzelać 😉

    #3281
    Anonim
    Nieaktywne

    No wlasnie ,w tym problem,ze jak za wysoka rata,ponownie mozna wkrecic sie w spirale dlugow,a nastepna upadlosc za 10 lat.

    #3286
    anheros
    Uczestnik

    Dlatego każdy musi sam podjąć decyzję.

    #3291
    Anonim
    Nieaktywne

    troche ,to niesprawiedliwe,bo bardzo zalezy od jednego sedziego.Przy moich zarobkach,prawie znikome,bo 100-200 miesiac,zona zarejestrowana w UP.,bez prawa do zasilku,to na logike nie wiem jak ten sedzia wyobraza sobie splate.Dalsze zaciaganie dlugo?Yebz ,nie rodzina ,dawno wieksyosc bz polegla ,pryz tej upadlosciw tej formie jaka jest.Teray zona ,zatrudnienie na zlecenie ,zarobki granicach 1000-1200zl.

    #3294
    anheros
    Uczestnik

    WSZYSTKO i to BARDZO zależy od Sędziego. Są sprawy identyczne, a przy różnych Sędziach zapadają różne wyroki.
    Poza tym moim prywatnym zdaniem dla Sądu i syndyka bardziej niż samo spłacenie i wartość ekonomiczna – liczy się sam fakt, że „dowalić, niech spłaca cokolwiek – nie może mieć łatwo”.
    A jeśli dodać do tego samą „możliwość zarabiania”, to wynik może być dowolny.

    #3298
    Anonim
    Nieaktywne

    To,po takim dowaleniu,upadlosc konsumencka za bardzo nie ma sensu.Moze to jeszcze sie oplacac, i zdawac egzamin przy bardzo duzym zadluzeniu.

    #3306
    Anonim
    Nieaktywne

    Najpierw pewna refleksja. Za którą z góry przepraszam. Być może przypadek wcześniej wspomniany jest inny więc będę mówił tak ogólnie a nie personalnie do kogoś. Wkurza mnie, że ludzie mówią że 310 zł miesięcznie to dowalenie. Ja mam 300 i jestem szczęśliwy. Bałem się że będę miał 3000 miesięcznie. Sąd umarza upadłym długi warte pewnie kilkadziesiąt (a może i kilkaset) tysięcy za marne 300 zł miesięcznie. To nie jest żadne dowalenie.

    Moim zdaniem (może się mylę) jeśli psw jest prawomocny to wiele nie zdziałasz. Jeśli nie byłeś zadowolony z psw to miałeś 7 dni na zażalenie. I wtedy trzeba było podnieść argument że przy takiej kwocie raty nie jesteś w stanie przeżyć. Najlepiej by było jakbyś stracił pracę. I miałbyś wtedy podstawę do wystąpienia o o umorzenie. Twoja sytuacja życiowa zmieniła się. W momencie wydania postanowienia miałeś pracę. Teraz nie masz. Żeby wnioskować o zmianę psw trzeba mieć do tego jakąś podstawę. Jest coś takiego jak powaga rzeczy osądzonej. A tak nisko opłacaną pracę zawsze możesz gdzieś tam znaleźć po tym jak sąd Ci umorzy.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 95)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.