wniosek o zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych upadłego

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma wniosek o zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych upadłego

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #232
    Anonim
    Nieaktywne

    Szanowny Panie,
    czy istnieje możliwość uzyskania od Pana wzoru wniosku do Sądu o zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych upadłego. Jestem na etapie, kiedy Sąd przyjął ofertę kupna mieszkania, w którym wraz z dziećmi mieszkam. W najbliższych tygodniach transakcja zostanie zrealizowana. Proszę o pomoc. Mam dwoje dzieci ( 18 i 6 lat) młodsze niepełnosprawne. Proszę również o podpowiedź o jaką kwotę mogę wnioskować.
    Z poważaniem
    Lena

    #236
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Dotychczas nie sporządzałem takiego wniosku, więc nie dysponuje żadnym wzorem.
    Niemniej we wniosku należy wskazać jakiej kwoty się żąda i uzasadnić to żądanie. Żądana kwota powinna odpowiadać czynszowi najmu lokalu mieszkalnego w tej samej lub sąsiedniej miejscowości za okres od dwunastu do dwudziestu czterech miesięcy. Należny określić jakie są potrzeby mieszkaniowe (metraż) dłużnika i jego rodziny, dlaczego takie a nie inne oraz jakie są zdolności zarobkowe dłużnika.

    #875
    Jola
    Uczestnik

    Ponawiam pytanie zadane przez użytkownika „lena”. Może ma już pan Mecenas wzór takiego pisma? Nasze mieszkanie będzie wystawione na licytację w maju – czy wniosek o zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych powinniśmy złożyć w Sądzie przed terminem licytacji, czy dopiero w momencie kupna mieszkania przez nabywcę?
    Dziękuję za odpowiedź.

    #876
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Nadal nie dysponuje wzorem takiego pisma.
    Siłą rzeczy wniosek taki należałoby złożyć po sprzedaży nieruchomości. Więcej w temacie TUTAJ

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.