Wniosek o wyłączenie z masy – jak długo?

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wniosek o wyłączenie z masy – jak długo?

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #19282
  Malinasp647
  Participant

  Witajcie,
  2 mce temu złożyłam do Sądu wniosek o wyłączenie części dochodu z masy, ponieważ odebrano mi całość wynagrodzenia. Miesiąc temu syndyk został zobligowany do przedłożenia dokumentu, w którym zaznacza ile dochodu mi zabiera i na jakiej podstawie oraz czy ja i babcia (mieszkamy razem) korzystamy z opieki społecznej. Miał na to 14 dni. W sprawie nic się nie dzieje, a dodam, że wnosiłam o tryb przyspieszony, dlatego dziś przedzwoniłam do Sądu. Z podanych mi informacji wynika, że pismo żadne od syndyka nie wpłynęło i nie wiadomo co dalej. W wyniku czekania nie mogę ruszyć z syndykiem do dalszych czynności, ponieważ on czeka na postanowienie sądu. Co mogłabym zrobić w tej sprawie? Napisać pismo z prośbą o przyspieszenie?

  Sprawa nr. dwa.: Orange SA wypowiedziało system ratalny na aparat telefoniczny. Dzwoniąc tam dowiedziałam się, że syndyk powinien wystąpić z pismem o przywrócenie dawnych spłat (wszystko było opłacane w terminie) i Orange powróci do dawnego planu. Jednak syndyk twierdzi, że nie może tego zrobić, ponieważ Orange zgłosił się na listę wierzytelności z owym telefonem i będzie uwzględniony w planie spłat. Czy w tej sytuacji zostanie mi zablokowany aparat? (numer IMEI). Nie ukrywam, że telefon służy mi do pracy. Innego aparatu nie posiadam a przy braku wynagrodzenia nie stać mnie nawet na zakup.

  Proszę o podpowiedź,
  Malina

  #19307
  kmaro08
  Participant

  Chyba musisz pomęczyć trochę syndyka. Dzwoń do niego, pisz maile.
  Co do telefonu to wydaje mi się, że nie powinni tego robić, w końcu w procesie upadłości mogą odzyskać wszystkie środki.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 days, 17 hours temu przez kmaro08.
  #19327

  Jeżeli chodzi o pierwszą kwestię, to pozostaje jedynie dzwonienie i składanie pism z prośbą o przyśpieszenie rozpoznania wniosku. Niestety przepisy nie zakreśliły żadnego terminu w jakim taki wniosek powinien zostać rozpoznany.

  W przypadku sprawy Orange syndyk ma rację. Można ewentualnie spróbować zawrzeć nową umowę z Orange. Co d kwestii technicznych związanych z blokowaniem telefonów, to nie znam się na tym, a tym samym nie wypowiem się.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.