Wniosek o wyłączenie z masy – jak długo?

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Wniosek o wyłączenie z masy – jak długo?

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #19282
    Malinasp647
    Uczestnik

    Witajcie,
    2 mce temu złożyłam do Sądu wniosek o wyłączenie części dochodu z masy, ponieważ odebrano mi całość wynagrodzenia. Miesiąc temu syndyk został zobligowany do przedłożenia dokumentu, w którym zaznacza ile dochodu mi zabiera i na jakiej podstawie oraz czy ja i babcia (mieszkamy razem) korzystamy z opieki społecznej. Miał na to 14 dni. W sprawie nic się nie dzieje, a dodam, że wnosiłam o tryb przyspieszony, dlatego dziś przedzwoniłam do Sądu. Z podanych mi informacji wynika, że pismo żadne od syndyka nie wpłynęło i nie wiadomo co dalej. W wyniku czekania nie mogę ruszyć z syndykiem do dalszych czynności, ponieważ on czeka na postanowienie sądu. Co mogłabym zrobić w tej sprawie? Napisać pismo z prośbą o przyspieszenie?

    Sprawa nr. dwa.: Orange SA wypowiedziało system ratalny na aparat telefoniczny. Dzwoniąc tam dowiedziałam się, że syndyk powinien wystąpić z pismem o przywrócenie dawnych spłat (wszystko było opłacane w terminie) i Orange powróci do dawnego planu. Jednak syndyk twierdzi, że nie może tego zrobić, ponieważ Orange zgłosił się na listę wierzytelności z owym telefonem i będzie uwzględniony w planie spłat. Czy w tej sytuacji zostanie mi zablokowany aparat? (numer IMEI). Nie ukrywam, że telefon służy mi do pracy. Innego aparatu nie posiadam a przy braku wynagrodzenia nie stać mnie nawet na zakup.

    Proszę o podpowiedź,
    Malina

    #19307
    Anonim
    Nieaktywne

    Chyba musisz pomęczyć trochę syndyka. Dzwoń do niego, pisz maile.
    Co do telefonu to wydaje mi się, że nie powinni tego robić, w końcu w procesie upadłości mogą odzyskać wszystkie środki.

    #19327
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Jeżeli chodzi o pierwszą kwestię, to pozostaje jedynie dzwonienie i składanie pism z prośbą o przyśpieszenie rozpoznania wniosku. Niestety przepisy nie zakreśliły żadnego terminu w jakim taki wniosek powinien zostać rozpoznany.

    W przypadku sprawy Orange syndyk ma rację. Można ewentualnie spróbować zawrzeć nową umowę z Orange. Co d kwestii technicznych związanych z blokowaniem telefonów, to nie znam się na tym, a tym samym nie wypowiem się.

    #19399
    Malinasp647
    Uczestnik

    Panie Mecenasie,
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

    Mam jeszcze kilka pytań do Pana bądź pomocnych forumowiczów:
    Dziś byłam w Sądzie. Syndyk ustosunkował się do mojego wniosku o wyłączenie z masy i wniósł o jego oddalenie. Swoją decyzję uargumentował powodami, które w mojej ocenie są informacjami nie do końca zgodnymi z prawdą. Jednocześnie syndyk wniósł o ustalenie swojego wynagrodzenia w dość dużej kwocie, jednak ja nie dostałam jeszcze informacji o ostatecznym planie podziału, nic takiego nie ma też w aktach, nie przystąpiliśmy również do przygotowania planu spłaty. Czy w związku z tym, syndyk na takim etapie może wnosić o wynagrodzenie i co to dla mnie oznacza? Że powoli będziemy się przygotowywać do ustalenia tego PSW? Dodam, że ja nie dostałam żadnego pisma< Przeczytałam je po prostu w czytelni akt i nawet nie wiem, czy mogę się do niego ustosunkować.

    Pozdrawiam, Malina

    #19408
    Anonim
    Nieaktywne

    To, że Syndyk wniósł o ustalenie swojego wynagrodzenia w dość dużej kwocie, nie znaczy, że Sędzia to klepnie. Jeśli w postępowaniu nie ma szans w 100% na zaspokojenie wierzycieli (bardzo duże zobowiązania vs zarobki), to dla Ciebie raczej większej różnicy nie ma. Po prostu z masy upadłościowej trochę więcej trafi na rzecz Syndyka kosztem wierzycieli.
    Ogólnie, to oznacza, że postępowanie zbliża się już ku końcowi. Niedługo będzie wiec składanie wniosków z propozycją psw oraz wyznaczenie rozprawy o jego ustalenie (oczywiście po zatwierdzeniu planu podziału środków z masy wraz z wynagrodzeniem Syndyka). Wiadomo, koniec jest pojęciem względnym, którego ciężko jest określić i przewidzieć.

    #19431
    Malinasp647
    Uczestnik

    Bardzo Ci dziękuję.
    A co w sytuacji, gdy syndyk w odpowiedzi do Sądu narobił omyłek pisarskich, które w mojej opinii, bardzo rzutują na nadchodzące PSW?

    #19432
    Anonim
    Nieaktywne

    W momencie kiedy syndyk będzie składał swoja propozycje psw,ty składasz do sadu(albo do syndyka a on to przekazuje sadowi) swoja propozycje z opisem wszystkich swoich dochodów,wydatków,kosztów utrzymania itd. na podstawie twojej propozycji i syndyka sędzia ustali plan spłaty.

    #19490
    Snajper
    Uczestnik

    Witam czy ktoś się orientuje co oznacza na portalu sądowym CZASOOKRES nadawca sekretariat i nic więcej nie mam proszę o pomoc

    #19491
    Kevin
    Uczestnik

    W moim przypadku „czasokres” oznaczalo informacje, że akta były dostarczone przez sędziego do sekretariatu.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 lata, 4 miesiące temu przez Kevin.
    #19493
    Snajper
    Uczestnik

    Ok dziękuję za informację

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.