WNIOSEK O UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ darmowy wzór do pobrania

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma WNIOSEK O UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ darmowy wzór do pobrania

Ten temat zawiera 70 odpowiedzi, ma 25 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Henzyk 4 miesiące, 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 61 do 71 (z 71)
  • Autor
    Wpisy

czesio
    Participant

Wydaje mi się że nie mam szans na dogadanie się z przedstawicielem Funduszu Alimentacyjnego, jeżeli uda ci się daj tu info

Henzyk
    Participant

@czesio Każdy ma szanse, wszystko zależy jak ten dług powstał. Nasza rodzina nie rozeszła się. Sytuacja była wymuszona przez upierdliwe stanowisko firmy windykacyjnej. Pamiętaj – jeżeli zgodna rodzina trzyma się razem żadna instytucja państwowa nie ma z takimi żadnych szans. Alimenty z funduszu alimentacyjnego były wspólnym dochodem całej rodziny. Kłopoty mają rozwodnicy i sytuacje gdzie rodziny się kłócą. Takie sytuację wykorzystują bezlitośnie prawnicy, których głównym celem jest forsa. Dobro rodziny mają serdecznie w du..e!

Aldonaa
    Participant

Na stronie naszego forum obowiązuje regulamin. Wystarczy na niego kliknąć i przeczytać – zwłaszcza pkt.3

Henzyk
    Participant

@karol123 Wszystko tak jak napisałem. Ja i żona mamy umorzone długi bez PSW przy czym nie ma jeszcze uprawomocnienia POSTANOWEIEŃ. Wierzyciel maksymalnie stara się przeciągać sprawę proceduralnie. Najpierw zwrócił się do sądu o uzasadnienie. Sąd ma na to 30 dni. Jak wyśle pocztą będzie to trwało parę dni. Tamten odbierze w terminie jak najpóźniejszym. Na odpowiedź będzie miał 7 dni. Wyśle jak najpóźniej. Znowu potrwa to z 1,5 tygodnia. Napisze byle co. Z dostawą i biurem podawczym kolejne dwa tygodnie. Zanim sąd rozpatrzy jeszcze kilkadziesiąt dni. I tak „zabawa” może trwać parę miesięcy. Na marginesie, na to co się powołuje wierzyciel jest to jedno wielkie pośmiewisko, a na żadną rozprawę nie raczy nawet przyjechać. Myślę, że zaraz pop świętach zamkniemy definitywnie temat. Jak człowiek zapoznał się z całą procedurą UK, z punktu widzenia prawnego jest to niezwykle prosty mechanizm.

Henzyk
    Participant

@karol123 Co tak całe audytorium zamilkło? Tylu było pouczających mnie i wyśmiewających mądrali a teraz cisza „jak po śmierci organisty”.

karol123
    Participant

Nie mam pojęcia.

100nog@
    Participant

Co tak całe audytorium zamilkło? Tylu było pouczających mnie i wyśmiewających mądrali a teraz cisza „jak po śmierci organisty”.

Takie życie, krzykacze są bądź znajdą się wszędzie…

Henzyk
    Participant

@karol123 Postanowienia sądu o umorzeniu długów bez PSW dla mnie żony przypadku uprawomocniły się w dniu 13.04.2019 r. Wszystko jest definitywnie pozamiatane. Aktualnie czekam tylko na przysłanie POSTANOWIEŃ razem ze stwierdzeniem uprawomocnienia. Myślałem, że to odbywa się z urzędu, niestety sąd przysyła to na wniosek zainteresowanych. Dla mnie to niezrozumiałe, ale dla porządku taki złożyłem i wyłożyłem „horrendalną kwotę” w wysokości 18 zł. Największa obecnie firma stalowa na świecie dostała takie prawne lanie, że ni świadek klęski się nie ostał. Tchórze nawet nie raczyli się spotkać w bezpośredniej konfrontacji sądowej. Gdyby się zjawili dopiero bym ich zrównał z przysłowiową ziemią. Na dobrą sprawę w bazowej firmie ówczesnej spółce skarbu państwa, gdyby Polska była krajem naprawdę dbającym o interesy swojego państwa i ich obywateli masa ludzi z ich zarządów powinna siedzieć w kryminale a nie prywatyzować klika wiodących firm za przysłowiowe „pół litra gorzały”. Niestety, wszystko się już przedawniło i takie starania stają się bezprzedmiotowe.

Henzyk
    Participant

Temat jest: WNIOSEK O UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ – darmowy wzór do pobrania. Nie kieruje tego wpisu do konkretnej osoby. To jest praktyczna porada DLA WSZYSTKICH. Jeżeli masz poważną kwotę zadłużenia taki wniosek powinna złożyć profesjonalna firma prawnicza (prawnik) z dużym doświadczeniem zawodowym. Bardzo ważne znaczenie w sądzie ma jak ten dług powstał. W MOIM PRZYPADKU WINNYM BYŁ SAM WIERZYCIEL (spółka skarbu państwa) oraz drugi: organ władzy publicznej – organ założycielski rodzinnej firmy BURMISTYRZ Urząd Miejski. Wszystko było świetnie udokumentowane. Ja miałem ten luksus, że mam jakieś przygotowanie prawnie i ponad 26 lat praktyki. Faktyczny wniosek o UK w ok. 90% pisałem sam. Pomimo tego zapłaciłem profesjonalistom kwotę 5.400,00 zł bowiem spór dotyczył kwoty ponad 700.000,00 zł. Firma prawnicza okrasiła każdy temat, interpretacją prawną z podaniem przepisów prawnych, orzecznictwem sądowym itd. Sąd miał temat podany jak na tacy. Niestety, tego nie dokona żaden amator bo musiałby być na bieżąco z prawem i mieć dostęp do owych orzecznictw.

Henzyk
    Participant

Wszystkie ostateczne dokumenty już mam z sądu. POSTANOWIENIA o umorzeniu zobowiązać bez PSW wraz ze stwierdzeniem uprawomocnienia. Jak nie wydeptasz piechotą sam to nie przyspieszysz. Wierzyciel „polował” na naszą chałupę – mieszkanie spółdzielcze lokatorskie. Marzenie ściętej głowy – nie podlega windykacji. Napisał zażalenie do sądu, ze nie przekształciliśmy je na prawo własności. Jak najbardziej, że nie. Trzeba by kompletnym frajerem żeby tego dokonać. Po to powstała idea spółdzielczości w 1843 r. aby na wypadek nie powadzenia w interesie nie zgnić na stare lata pod śmietnikiem. To nie była idea komunistyczna, jakby ktoś myślał tylko kapitalistyczna w Anglii. Ja im napiszę gdzie dług mogą ściągnąć. Zacząć trzeba od dyrektora ds. finansów huty. Później od szefowej działu windykacji „hrabinie” Henryka R.P a na koniec od jakiegoś obwiesia kierownika działu zaopatrzenia „inż.” T. Arabski. Ci mają forsy jak lodu. Obłowili się na prywatyzacji własnego zakładu – największego ówczesnego dłużnika w Polsce. Ich długi spłaciło całe społeczeństwo w Polsce – grube miliardy złotych, towarzystwo okrągłostołowych cwaniaczków szuka parę groszy dla np. nauczycieli. Taki chlew to chyba tylko w Polsce.

Henzyk
    Participant

@czesio i @aldonaa WNIOSEK o UK (moim zdaniem) winien bezwzględnie zawierać wszystkie zaległości o charakterze alimentacyjnym zwłaszcza w sytuacji gdy wpłaty następują lub następowały z Funduszu Alimentacyjnego i jest wielu wierzycieli. Należy podać dokładnie adres tej instytucji, wszystkie możliwe dane jak: nr sprawy, data powstania, dokładna kwota itd. oraz Sygn. akt sądowych + Sygn. akt u Komornika jeżeli tam sprawa trafiła. W moim przypadku był to ZUS Fundusz Alimentacyjny. Wówczas ta instytucja uczestniczy w całym procesie UK tak jak inni wierzyciele. Syndyk gromadząc masę upadłościową opłaca w pierwszej kolejności swoje koszty, a następnym są wszystkie zobowiązania o charakterze alimentacyjnym, które są w kat. I wierzytelności. Te zobowiązania o charakterze alimentacyjnym nie podlegają umorzeniu w procesie UK. Natomiast plusem jest to, że pozbywamy się Komornika z jego kosztami. Po zakończeniu całego procesu UK pozostaje nam tylko pozbyć się długów w bezpośrednich negocjacjach z wierzycielem. One również mogą być umarzane nawet w 100%. Procedury są praktycznie takie same jak w UK tylko odbywa się to w trybie administracyjnym. Bardzo ważne znaczenie ma: jak ten dług powstał, ewentualne trudności w spłacie np. bezrobocie, stan zdrowia, sytuacja materialna itd. (Wszystko winno być w miarę solidnie udokumentowane i uargumentowane). W przypadku Funduszu Alimentacyjnego pobiera się druki z Internetu o symbolu ZUS RAW. Ja w procesie UK pozbyłem się głównego wierzyciela oraz Komornika z FA. Negocjuję z samym wierzycielem i zawnioskowałem o 100% umorzenie pozostałych należności alimentacyjnych. Ok. 50% wszystkich alimentów zostało już zapłacone z masy upadłościowej w procesie UK. Ja nie wpłaciłem ani grosza. Trafił się taki „jeleń” i przygłup prawniczy, który w czasie UK zaczął dzielić hipoteką, którą ja nigdy nie dziedziczyłem. Wg mnie, jeżeli ja tę sprawę wygram, na co mam szansę w 99,999% będzie to poważny argument dla wszystkich podmiotów gospodarczych, którzy działają jako rodzinne spółki cywilne gdzie właścicielami jest żona i mąż i dodatkowo mają liczną rodzinę – dzieci. Ta sprawa już od miesiąca jest w toku i myślę, że zostanie zakończona w wciągu paru tygodni – mam nadzieję, że pozytywnie.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 61 do 71 (z 71)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.