WNIOSEK O UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ darmowy wzór do pobrania

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma WNIOSEK O UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ darmowy wzór do pobrania

Ten temat zawiera 58 odpowiedzi, ma 25 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  moskit 9 godziny, 10 minut temu.

Przeglądajasz 14 wpisów - od 46 do 59 (z 59)
  • Autor
    Wpisy

czesio
    Participant

można kserować ,jeśli chodzi o dokładną kwotę to w tabelach musisz podać daty ,wiec jak dodasz plus dalsze odsetki ,to to będzie także akceptowalne. W ten sposób szybko ominiesz wyliczanie dokładnych kwot, podadzą za to Twoi wierzyciele 😀

nerwosolek
    Participant

Witam, mam 2 pytania będę bardzo wdzięczny za ewentualne odpowiedzi:

1. Czy umowy z wierzycielami można kserować/drukować dwustronnie? Na logikę wydaje mi się że tak
    2. Wiem, że na dzień składania wniosku kwota zadłużenia powinna być jak najbardziej aktualna. Czy w przypadku kiedy np. bank wypowiedział mi umowę i żąda natychmiastowej spłaty całej kwoty pożyczki to czy oprócz podania tej kwoty wraz z odsetkami muszę również załączyć harmonogram niespłaconych rat? Począwszy od pierwszej niespłaconej a wymagalnej wraz z ostateczną datą jej płatności. Wydaje mi się ze tak ale będę zobowiązany za udzielenie odpowiedzi na w/w pytania. Z góry dziękuję.

moskit
    Participant

1. Tak
    2. Jeśli nie kwestionujesz wypowiedzenia umowy przez bank możesz wpisać całość.

Henzyk
    Participant

karol123 Witaj po tylu „latach”. Oczywiście, że żyję. Nie chciałem zapeszać. Wszystko układa się jak na razie super. Pozostało tylko jedno w mojej i żony sprawie. WNIOSEK do sądu o umorzenie zobowiązań bez ustalania PSW. Sam wniosek to „małe piwo”, ale żeby go skutecznie zrealizować potrzeba było przygotować solidnie udokumentowany materiał dowodowy. Wszystko zostało skompletowane, dzisiaj wnioski wysłałem. Ps. Nie wiem jakie inni mają doświadczenie z syndykiem, ale nam się trafił chyby super facet. Błyskawiczne odpowiedzi, wymiana korespondencji i wyjaśnianie ew. spraw wątpliwych. Zobaczymy jaką odpowiedź otrzymamy z sądu?

Henzyk
    Participant

@karol123 Żyjesz? Na razie nie chcę się wychylać w myśl zasady (…) nie chwali się dnia przed zachodem słońca (…). Jeżeli zakończę swój temat spadniesz z krzesła ze śmiechu jaki ja numer wywinąłem. Mogę tylko powiedzieć, zakończyliśmy temat zbiórki kasy do masy upadłościowej, w której to upadły nie tracąc nic zarobił jeszcze ok. 11.000 zł i dodatkowo pokrył wszystkie koszty postępowania UK w kwocie ok. 7.000zł. Jakiś niedouczony prawnik strony trzeciej zabrał się za temat, o którym nie miał zielonego pojęcia i władował swojego klienta na kwotę ok. 18.000 zł ku mojemu zadowoleniu. Wszystko zgodnie z przepisami. Pozdrawiam

Uzalezniony
    Participant

@karol123 Żyjesz?

Żyje, nawet wersalkę kupił za gotówkę. Nie czytasz? Jesteś pajac wg niektórych!.

karol123
    Participant

Cieszę się, że Ci się układa Henzyk. Tak żyje. Potwierdzam to co mówi uzależniony.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 dni, 9 godziny temu przez  karol123.

Henzyk
    Participant

@karol123 Mam już potwierdzenie, że moje dwa WNIOSKI są bez zarzutu. Myślę, że sprawa sądowa będzie tylko formalnością prawną. Na razie nie ogłaszam jakiegoś sukcesu przed ostateczną decyzją sądu bowiem moim faktycznym przeciwnikiem jest jedna z najpotężniejszych firm windykacyjnych w Polsce i nie tylko. Zobaczymy jak zripostują te wnioski?

karol123
    Participant

No nie no Henzyk Ty to normalnie z wszystkimi wygrasz. Rozwalasz ich swoimi wnioskami.

Henzyk
    Participant

@karol123 Niestety, ale taką sytuację dopuszczają przepisy prawne. Sam wniosek może być wystarczającym aby taką decyzję mógł podjąć sąd. Czy z tej możliwości sąd skorzysta – nie wiem, ale może? Wniosek w treści może być bardzo krótki i treściwy, natomiast załączony udokumentowany materiał dowodowy może być tak silnym, że wyjaśnianie ich na rozprawie w obecności wierzycieli staje się być zbędnym. O czym w naszym przypadku mamy dyskutować z wierzycielami? Ja miałem dwóch wierzycieli, których jeden był usytuowany w kat. I – niejako uprzywilejowany. Z masy upadłościowej, po odliczeniu kosztów dostał wszystko a drugi zero. Jedynym źródłem dochodu jest pomoc opieki społecznej. O podjęciu jakiejkolwiek pracy mowy być nie może bowiem sytuacja zdrowotna na to nie pozwala. Bez przerwy pobyt po szpitalach. Z kolei żona ma tylko jednego wierzyciela gdzie jedynym źródłem dochodu jest jej emerytura, która i tak jest nie wystarczająca na pokrycie bieżących kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. Na podjęcie jakiejś dodatkowej pracy jej sytuacja zdrowotna również na to nie pozwala. Wszystko doskonale udokumentowane. Łączny materiał dowodowy liczy ponad 60 dokumentów z różnych instytucji państwowych w tym: szpitale, kliniki, opieka społeczna, wykaz kosztów udokumentowane fakturami, dowodami wpłaty itp. Wierzyciele te same dokumenty otrzymają i zachodzi pytanie: na jaki temat dyskusja na rozprawie sądowej miałaby się odbywać skoro jest wszystko wyjaśnione na piśmie?

czesio
    Participant

Wszystko jest wałkowane kilka razy pomimo pism

Henzyk
    Participant

@czesio Gdzieś Ty człowieku kończył prawo – w szkole a fryzjerów?

czesio
    Participant

ja prawa nie kończyłęm ,nie wiem z kąd masz takie info-moja wypowiedz/dzi są na podstawie forum, a także własnej upadłości, jeżeli moja wypowiedz jest mylna masz niezwykła upadłość konsumencką

moskit
    Participant

@henzyk
    Art. 491.14
    1. Po wykonaniu ostatecznego planu podziału, a gdy z uwagi na brak majątku upadłego plan podziału nie został sporządzony – po zatwierdzeniu listy wierzytelności, i po wysłuchaniu upadłego, syndyka i wierzycieli, sąd ustala plan spłaty wierzycieli albo w przypadkach, o których mowa w art. 491.16, umarza zobowiązania upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli.
    Jeśli liczysz na to, że nie będzie rozprawy – to nie licz.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 godziny, 9 minut temu przez  moskit.
Przeglądajasz 14 wpisów - od 46 do 59 (z 59)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.