WNIOSEK O UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ darmowy wzór do pobrania

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma WNIOSEK O UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ darmowy wzór do pobrania

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 77)
  • Autor
    Wpisy
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

Można już pobrać wzór wniosku o upadłość konsumencką. Jest on dostępny na jednej z moich stron wniosek o upadłość konsumencką wzór, a niedługo ten i inne materiały będą dostępne również na blogu upadłośćkonsumencka.com.pl

Do pobrania, oprócz przykładowo wypełnionego wniosku, jest instrukcja z najważniejszymi wskazówkami i warto się z nią zapoznać.

UAKTUALNIENIE
    ZE STRONY BLOGA MOŻNA JUŻ POBRAĆ
    EDYTOWALNY FORMULARZ WNIOSKU O UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ 2020
    WZÓR WNIOSKU O UPADŁOŚĆ KONSUMENCKĄ 2020
    INSTRUKCJĘ SPORZĄDZANIA WNIOSKU O UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA 2020
    link TUTAJ

Anonim
    Nieaktywne

Tego właśnie szukałam. Dziękuję! Już wpisałam na tej stronie maila i otrzymałam wzór.

Pozdrawiam,
    Monika

Kropka1971
    Uczestnik

A to tak samemu trzeba pisać? Nie ma jakiegoś łatwego formularza jak np. PIT? 🙂 Widzę, że masa roboty z tyym… No i trzeba wykazać wszystkie długi i mieć na nie papierki, umowy, faktury. Chyba spędzimy nad tym cały tydzień.. Ale chyba warto, żeby w końcu zrzucić z siebie ten caly cieżar

renifer
    Uczestnik

Panie Mecenasie,
    czy sporządzając wniosek o upadłość konsumencką muszę ujawniać obecne dochody męża (mamy rozdzielność zawartą jeszcze przed ślubem) oraz dochody mojej mamy (mieszkamy razem) ? Nie jest to oczywiście żadną tajemnicą, ale zawsze to mniej opisywania 🙂

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Nie, nie ma takiej konieczności, ani potrzeby.

Marc74
    Uczestnik

A co w przypadku jak nie mogę znaleźć jednej z umów z bankiem? Mogę dołączyć wypowiedzenie tej umowy czy szukać jej do skutku?

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Jeżeli nie jest się w posiadaniu umowy, to trzeba posłużyć się każdym innym dokumentem, w tym m.in. pismem wypowiadającym umowę.

Tomasz
    Uczestnik

Witam Panie Mecenasie,
    mam pytanie odnośnie nowego wniosku o upadłość, pozycja 4.2 Należności (wierzytelności dłużnika) względem banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo kredytowych (środki na rachunkach)
    Lp./ Nazwa Banku/ Adres siedziby banku/ Waluta wierzytelności/ Wysokość wierzytelności/ Termin zapłaty/

Chodzi mi o dwie ostatnie kolumny:
    1. Wysokość wierzytelności – rozumiem że mam wpisać tą kwotę kredytu którą nie jest spłacona i wypowiedziana, a nie całą wysokość kredytu
    2. Termin zapłaty – rozumiem że tutaj data np na wezwaniu do zapłaty a nie data końca umowy kredytowej

I kolejne pytanie odnośnie pkt 5 Spis wierzycieli
    Lp./ Imię i nazwisko nazwa wierzyciela/ Adres wierzyciela / Wysokość wierzytelności/ Termin zapłaty

Czy w tym punkcie należy wpisać ponownie wierzytelności z banków pkt 4,2 + wierzytelności pozabankowe pkt 4,3??? Czy może to dotyczy jakiś f-r niezapłaconych??
    Z góry dziękuje za pomoc

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Rubryka 4 formularza wniosku o upadłość konsumencką zatytułowana jest „Aktualny i zupełny wykaz majątku z szacunkową wyceną”. To nie jest lisa wierzycieli. Lista wierzycieli znajduje się w rubryce 5 formularza? Proszę zapoznać się z instrukcją zamieszczoną przeze mnie na stronie http://www.wniosekoupadlosckonsumencka.com

Joanna Klara
    Uczestnik

Witam Piszę właśnie wniosek o upadłość. Jeśli dobrze zrozumiałam to trzeba wypełnić formularz wniosku i dołączyć do niego uzasadnie opisujące sytuację dłużnika.moje zadłużenie dotyczy okresu z przed 6 lat.Nie mama niestety umów kredytowych ponieważ zaginęły podczas dwóch przeprowadzek.Mam natomiast zawiadomienie od komornika, który prowadzi wszystkie egzekucję. Czy mogę do wniosku dołączyć dokumenty od komornika zamiast umów kredytowych.

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Tak, jak najbardziej. Przepisy nie określają co ma być dokładnie dołączone do wniosku. To już decyzja dłużnika. Niemniej musi on przedstawić takie dokumenty (dowody), które przynajmniej uwiarygodnią jego historię.

Tomasz
    Uczestnik

Witam Panie Mecanasie, mam pytanie odnośnie odpisu wniosku. Rozumiem że to ma być druga kopia/wydruk wniosku i załączników, tylko czy słowo „odpis” umieszczamy tylko na pierwszej stronie wniosku, czy na wniosku i na każdym załączniku, czy może na każdej stronie wniosku i każdej stronie załączników?
    Z góry dziękuje za pomoc

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Słowo „odpis” umieszczamy na pierwszej stronie.

Zofia66
    Uczestnik

Witam, Panie Mecenasie mam pytanie odnośnie wniosku, Czy do wniosku należy dołączyć oryginały wszystkich załączników czy mogą być to zrobione kopie? . W dowodach zamieszczam umowy kredytowe, tytuły wykonawcze i nakazy zapłaty, postanowienia sądu, protokoły z policji itp. Dziękuję za pomoc.

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Mogą być kserokopie.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 77)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.