wniosek o upadłość

Forum Fora Wnioski, wzory, pisma wniosek o upadłość

Przeglądasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
  • Autor
    Wpisy
  • #3756
    Julisio1
    Uczestnik

    witam. nasze zadłużenie to kredyty i pożyczki ,niegdyś spłacane zgodnie z harmonogramem niestety do czasu, potem pętla zadłużenia i brak możliwości spłaty z wielu powodów jakie niesie życie,choroba męża, brak pracy ,drogie koszty najmu mieszkania, drugie dziecko choć nie można tu małego szczęścia nazwać problemem. powoli przestaliśmy reagować na natarczywe i złe nagabywania wierzycieli, komornika ( wręcz przekraczające ludzkie zasady )po to by dzieci nie widziały naszych nerwów po to by rodzina dalej trwała ,by pieniądze ich brak i długi nie zniszczyły NAS . ja pracuję bez umów o pracę mąż wyjeżdża za granicę jakoś dajemy radę żeby wszystkiego nam nie zabrano . najgorsze jest to że trudno znależć osobę która pomoże wiargodnie zechce udzielić wskazówek pokazać kierunek od czego zaczac działać. może ta upadłość konsumencka to to? długi to brudny temat i wielu ludzi myśli że tacy są sami sobie winni . dziekuję pozdrawiam cecylia

    #3757
    Anonim
    Nieaktywne

    Proszę o kontakt na michal.333@op.pl

    #4168
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Wszelkie potrzebne informacje do złożenia wniosku o upadłość konsumencką, w tym wzór samego wniosku i instrukcję jego samodzielnego sporządzenia można znaleźć na mojej stronie http://www.wniosekoupadlosckonsumencka.com . Ponadto sporo przydatnych informacji znajduje się na tym forum oraz moim blogu.

    #5569
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam,
    jakie kwoty należy wpisywać we wniosku jeżeli chodzi o wysokość wierzytelności? Mam dokument w postaci zajęcia komorniczego i na nim wyszczególnione: należność główną, odsetki, koszty procesu, opłata egzekucyjna…czy wierzytelnością będzie suma tych kwot?
    I jeszcze jedno pytanie. Czy do wniosku zamiast umów kredytowych mogę załączyć np tylko zajęcia komornicze?

    #5573
    Anonim
    Nieaktywne

    Ja wpisałem jakąkolwiek haha. I tak przecież wierzyciele się zgłaszają. Ale teraz może jest inaczej. Ja składałem 2 lata temu. W zasadzie to jak ja bym był ustawodawcą to we wniosku bym prosił tylko o nazwy wierzycieli i orientacyjną kwotę całego zadłużenia.

    #5886
    Ewa1951
    Uczestnik

    Bardzo proszę powiedzcie mi co robić mam wyznaczony termin sprawy a we wniosku nie podałam 2 wierzycieli. Bardzo dziękuje za pomoc

    #5887
    Anonim
    Nieaktywne

    Ja nie podałem 1. Nic się nie stało. Syndyk napisał do niego. Powiedziałem mu. Może napisz pismo. W którym uzupełnisz dane?

    #5889
    Ewa1951
    Uczestnik

    A jak to pismo uzasadnić ?

    #5890
    Anonim
    Nieaktywne

    Uzupełnienie informacji podanych we wniosku. Wnoszę o uzupełnienie wniosku o upadłość złożonego dnia XXX o następujące wierzytelności. Wierzytelności te omyłkowo nie znalazły się we wniosku.

    #5891
    Ewa1951
    Uczestnik

    A jaką ma szansę emerytka bez majątku ruchomego i nieruchomości a 1/4 emerytury zabiera komornik

    #5892
    Anonim
    Nieaktywne

    To nie ma znaczenia czy Pani ma majątek czy nie. Sądu to nie interesuje. Szansa jest duża. Ważne jest czy Pani była lekkomyślna?

    #5894
    Ewa1951
    Uczestnik

    Bardzo, bardzo serdecznie dziekuje

    #5895
    Anonim
    Nieaktywne

    @Ewa 1951
    Nie zapomnij tylko złożyć w Sądzie 2 egzemplarze tego uzupełnienia wniosku (bo na trzecim egzemplarzu dostaniesz potwierdzenie dla
    siebie)..W tym piśmie podaj też sygnaturę Twoich akt.

    p.s. majątkiem jest także emerytura (którą zamiast komornik będzie w tej samej wysokości teraz – zabierał syndyk aż do uprowomocnienia
    planu spłaty wierzycieli lub umorzenia bez spłaty wierzycieli.
    Głowa do góry i się trzymaj. Dasz rade.!
    P o w o d z e n i a

    #5897
    Ewa1951
    Uczestnik

    Dodałas mi odwagi i otuchy dzieki

Przeglądasz 14 wpisów - od 1 do 14 (z 14)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.